Moviegate Muzeum światowego kina we Wrocławiu w podziemiach rynku

Moviegate Muzeum światowego kina we Wrocławiu w podziemiach rynku

Moviegate - Muzeum światowego kina we Wrocławiu

Muzeum urządzone zostało w podziemiach rynku w dawnym schronie przeciwlotniczym 

 

   Spacerując uliczkami zabytkowej części Wrocławia, kroki każdego odwiedzającego to piękne miasto zawiodą na rynek. Rynek który należy bez wątpienia do jednych z najpiękniejszych nie tylko w Polsce ale i w Europie. Nie sposób także nie podnosić głowy by podziwiać bogato zdobione kamienice czy wieże kościołów z punktami widokowymi wysoko nad ziemią. Jednak ciekawe miejsca kryją się także tuż obok rynku i to pod ziemią. Plac Solny to taki nieco mniejszy rynek z fontanną, wieloma straganami pełnymi kolorowych kwiatów w otoczeniu równie kolorowych kamienic.

 

MovieGate to istotny punkt na turystycznej, edukacyjnej i kulturalnej mapie, w którym historia bezpośrednio “spotyka się” z odbiorcą. Bunkier pod Placem Solnym, który skrywa w sobie sekrety z hollywoodzkich planów filmowych, jest odrestaurowanym i żywym przykładem autentycznego, historycznego miejsca. Każdy odwiedzający poczuje ducha lat 40-tych ubiegłego wieku m. in. dzięki pomieszczeniom wraz z aranżacjami sytuacji prosto z czasów wojny - typowej dla obiektów jakim są schrony wojenne.

MovieGate to zagospodarowana powierzchnia w podziemiach placu Solnego, obejmującą galerię unikatowych rekwizytów, laboratorium iluzji naukowej oraz muzeum historii Dolnego Śląska. Galeria kina MovieGate stale gości ogromną liczbę prawdziwych rekwizytów z najpopularniejszych produkcji filmowych. Miłośnicy militariów nie będą zawiedzeni bo na wystawie jest także sporo oryginalnej broni i wyposażenia z okresu II WŚ. 

 

Moviegate Muzeum we Wroclawiu 3

 

Galeria filmu MovieGate to połączenie fascynacji sztuką kinematografii, historią, magią świata iluzji. MovieGate to kolejna atrakcja turystyczna prowadzona przez pasjonatów, którzy wcześniej utworzyli wyjątkowe miejsca a jest Projekt Arado, czyli Zaginione Laboratorium Hitlera w Kamiennej Górze – mieście, którego przeszłość wiąże się z nazistowską tajemnicą. Kolejnym podziemiem z historią i fabułą na mapie ciekawych miejsc na mapie Polski jest kompleks TimeGates pod Wzgórzem Kościuszki w Jeleniej Górze, który aspiruje do wyjątkowej przestrzeni życia historyczno-kulturalno-edukacyjnego.

Pomysłodawcy i twórcy wszystkich projektów Maciej Wyszkowski i Jarosław Bona to fascynaci sztuki filmowej i pasjonaci historii. Galeria artefaktów MovieGate to przestrzeń, która powstała z zamiłowania do magii kinematografii oraz sztuki iluzji. Wszelkie projekty realizowane są z pasją, wyobraźnią oraz zaangażowaniem, tak aby dostarczyć każdemu wyjątkową rozrywkę i niepowtarzalne doświadczenia. W centrum nauki MovieGate każdy, nie tylko fascynat historii, kina i rozrywki, odnajdzie się odkrywając trasę zwiedzania pod placem Solnym przy rynku głównym, w samym sercu pięknego Wrocławia.

 

Moviegate Muzeum we Wroclawiu 13

 

Moviegate

Podziemia Placu Solnego 10a  Wrocław

https://moviegate.pl

 

 

Moviegate Muzeum we Wroclawiu 1

 

MovieGate mieści się w idealnie zachowanym prawdziwym schronie, eksploatowanym podczas drugiej wojny światowej – to tu można przekonać się jak wyglądały podziemne przestrzenie ukrywające ludność cywilną i wojskową. Zobaczyć można oryginalne napisy oraz fluorescencyjność na ścianach w schronie pod Placem Solnym. MovieGate to również ekspozycja “ożywiająca” sceny prosto z życia w bunkrze podczas wojny.

 

Moviegate Muzeum we Wroclawiu 2

 

 

Na terenie kompleksu MovieGate znajduje się wyjątkowa trasa prezentująca niemalże niemalże 100 eksponatów z największych produkcji filmowych, takich jak “Bękarty Wojny”, “James Bond”, czy też “Gwiezdne wojny”. Zadaniem ekspozycji jest przybliżenie każdemu poprzez artefakty filmowe niezwykłego świata kinematografii, który w podziemiach wrocławskiego rynku stanowi zapowiedź przygody z laboratorium iluzji.

 

Moviegate Muzeum we Wroclawiu 4

 

 

Moviegate Muzeum we Wroclawiu 5

 

 

Moviegate Muzeum we Wroclawiu 6

 

 

Moviegate Muzeum we Wroclawiu 7

 

 

Moviegate Muzeum we Wroclawiu 8

 

 

Moviegate Muzeum we Wroclawiu 9

 

 

Moviegate Muzeum we Wroclawiu 10

 

 

Moviegate Muzeum we Wroclawiu 11

 

 

Moviegate Muzeum we Wroclawiu 12

 

 

Moviegate Muzeum we Wroclawiu 14

 

 

 

NAJPIĘKNIEJSZE PODZIEMIA W POLSCE I EUROPIE
 
 

 NAJPIĘKNIEJSZE PODZIEMIA

 
 
 
 
 
.

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com