Nocleg w Tatrach pod namiotem

Nocleg w Tatrach pod namiotem

 Nocleg w Tatrach pod namiotem

 
Bazy tatrzańskie

Zapraszamy wszystkich wspinaczy i taterników jaskiniowych na obozowiska taternickie na polanach: Szałasiska i Rogoźniczańskiej. Korzystać z nich mogą wyłącznie osoby zrzeszone w PZA, w federacjach należących do UIAA oraz wspinacze niezrzeszeni. Obozowiska przeznaczone są wyłącznie dla osób pełnoletnich. Na teren TPN oraz na obozowiskach obowiązuje całkowity zakaz wprowadzania zwierząt (psy, koty itp).


Obozowiska taternickie bywają uruchomione w następujących terminach:
- od 21 czerwca do 30 sierpnia - na Polanie Szałasiska,
- od 27 czerwca do 20 września - na Polanie Rogoźniczańskiej.
z uwagi na ograniczenia związane z pandemią, obozowiska czynne są z opóźnieniem, czyli od początku lipca.

Osobom nocującym zapewniane są: miejsce w namiotach na materacach, możliwość korzystania z kuchni turystycznej (kuchenki gazowe) oraz skromne zaplecze sanitarne. Oczekujemy traktowania bazy tatrzańskiej jako naszego wspólnego dobra, za które razem odpowiadamy jako jedno środowisko. Każde obozowisko ma swój wewnętrzny regulamin, którego ostateczna interpretacja należy do kierownika taboru. Obozowiska leżą na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego i obowiązują na nich przepisy ochrony przyrody dotyczące parków narodowych oraz zarządzenia TPN.
 
 
Szałasiska w Dolinie Rybiego Potoku
 
 
Niestety taborem już nie kieruje Julian Kubowicz ... środowisko górskie z żalem przyjęło zmianę gospodarza i nie wróży to nic dobrego dla tego miejsca. 

Rezerwacje proszę przesyłać SMS-em lub e-mailem (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) podając imię i nazwisko osoby rezerwującej, liczbę osób i termin pobytu. Przyjęcie rezerwacji będzie każdorazowo potwierdzane SMS-em. W razie braku miejsc również  zostaną wysłane powiadomienia.
 
The camping is open from June 15 to September 15. The phone will be open from June 14 and please write an SMS to +48 575 060 608 because there is a poor range in the mountains.

Ceny noclegów proszę sprawdzać na stronie PZA http://pza.org.pl/news/news-pza/baza-tatrzanska-pza-2022-komunikat
 
 
 

Polana Rogoźniczańska nieopodal Kir Kościeliskich
 
Taborem kieruje Ewa Libera (tel. +48 609 677 756).
Ceny noclegów :http://pza.org.pl/news/news-pza/baza-tatrzanska-pza-2022-komunikat
 


 
 
Smażenie jajecznicy z poranną kawą czy prysznic z widokiem na Apostoły, Mięgusze czy na Mnicha to niezapomniane widoki i wrażenia.
 
Klimat jakich nie ma już w schroniskach...
Cisza, bez wrzasków i z tą górską magią w powietrzu...
 
 

Regulamin Szałasiska
 

 
 
 
 
 
 
 
 


 


 
 

 
 

 
 
"Kuba" Julian Kubowicz dba twardą ręką o swoje królestwo :laugh:
 
 

 
 
Instruktor "Ryba" znający Mnicha jak mało kto.
 
 

 
 
W kuchni nie tylko zupki "Chińskie z Radomia" :-)
 
 

 
 
Naleśniki w wersji Taborowej
 
 
 

.
 
 
 
 
 
 
 
 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com