Kozie Czuby

Kozie Czuby
2263 m n.p.m.Szczyt o trzech wierzchołkach (od zachodu na wschód: 2239 m, 2256 m, 2263 m) w masywie Koziego Wierchu. Prowadzi przez niego najtrudniejszy tatrzański znakowany szlak turystyczny zwany Orlą Percią. Przejście ułatwiają zamontowane łańcuchy.
Kozie Czuby od Koziego Wierchu oddziela Kozia Przełęcz Wyżnia (2240 m n.p.m.) a od pobliskiej Zamarłej Turni wąska i głęboka Kozia Przełęcz (2137 m). Ściany Kozich Czub opadają wysokimi (ok. 200 m w kierunku Koziej Dolinki i ok. 250 m wysokości urwistymi ścianami w kierunku Pustej Dolinki). Przez ściany poprowadzonych jest kilka dróg wspinaczkowych.http://www.klubpodroznikow.com/images/stories/relacje/wiosna_w_tatrach/wiosna_w_tatrach_0015.jpg

Szlaki turystyczne

 – znakowana czerwono Orla Perć z przełęczy Zawrat na Krzyżne (na odcinku Zawrat – Kozi Wierch od lipca 2007 r. ruch odbywa się wyłącznie w kierunku wschodnim z Zawratu w kierunku Koziego Wierchu).
  • Czas przejścia z Zawratu na Kozi Wierch: 3:10 h, z powrotem przejście zabronione
  • Czas przejścia z Koziego Wierchu na Krzyżne: 3:30 h, z powrotem 3:35 h

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na witrynie skontaktuj się z nami pod adresem alejapodroznikow@gmail.com zamiast kraść.