Aplikacja Ratunek w górach oraz nad wodą

Aplikacja Ratunek w górach oraz nad wodą

 Aplikacja Ratunek najważniejszą aplikacją w górach oraz nad wodą.

    Wiele osób chodzących po górach, zarówno tych najniższych jak i tych wyższych, a także wielu wspinaczy, ma w swoich telefonach zainstalowaną aplikację RATUNEK. Aplikację która już wielu osobom uratowała zdrowie a nawet życie. Jedna z wielu aplikacji, ale jakże inna. To dzięki niej, osoby będące w sytuacjach kryzysowych, w różnych warunkach atmosferycznych a nawet po poważnym wypadku, nie będące w stanie wstukać logicznego ciągu cyfr czyli numeru telefonu do służb ratunkowych, kilkoma intuicyjnymi kliknięciami załatwiają sprawę.
 
 

 
 
Aby uruchomić aplikację zainstalowaną w telefonie, wystarczy kliknąć w ikonę na ekranie a następnie potwierdzić pojawiające się komendy (wyświetlane okna). Dodatkowo, użytkownik może uzupełnić Książeczkę Medyczną o najważniejsze informacje o swoim aktualnym stanie zdrowia oraz podanie numeru telefonu do osoby, którą chce powiadomić w razie wypadku.
 
 
Darmowa aplikacja ratunek 2
 
 
Wezwanie pomocy;
 
1.  Uruchom aplikację
2.  Uruchom lokalizację GPS (jeżeli nie jest włączona)
3.  Wybierz lokalizację (woda lub góry)
4.  Naciśnij 3 razy przycisk (następuje automatyczne wysłanie danych do ratowników i połączenie głosowe z dyżurnym ratownikiem GOPR i TOPR a nad wodą WOPR i MOPR)
5.  Potwierdź zgłoszenie w rozmowie z ratownikiem i udziel odpowiedzi na jego pytania.
6.  Zastosuj się do poleceń ratowników
Opcjonalnie, przy słabym zasięgu lub niskim poziomie baterii – pomoc możemy wezwać wysyłając SMS na numer 601 100 300
 
 
 
aplikacja Ratunek 2

 

Pobranie bezpłatnej aplikacji

RATUNEK

 

 

 

ODPOWIEDZIALNIE w góry

o aplikacji „Ratunek” mówi Jan Krzysztof

https://www.youtube.com/watch?v=X0JwRZMN85M

 

  Mamy aplikację w telefonie, ale czy wiemy kto ją stworzył ? Aplikacja jest rekomendowana i wspierana przez najważniejsze instytucje jak TOPR, GOPR czy WOPR a jest używana przez tysiące osób. Narzędzie stworzone przez krakowską firmę Paga Solutions i Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, przy czym twórcami tej apki jest Jan Paweł Rościszewski wraz z żoną. To oni wymyślili i opracowali mechanizm, dający użytkownikom szybką możliwość wezwania pomocy z jednoczesnym automatycznym lokalizowaniem osób potrzebujących.

  Wychodząc w góry warto pamiętać, że każdorazowe wezwanie pomocy to uruchomienie łańcucha zależnych działań. To wyruszenie z pomocą kilku a czasami kilkunastu ratowników bez względu na warunki atmosferyczne. To poderwanie śmigłowca czy uruchomienie innych pojazdów, a za kierownicą czy sterami są także ludzie. Ratownicy niosąc pomoc, także narażają swoje zdrowie i życie. Warto o tym pamiętać wychodząc na szlaki przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Także nie zawsze wezwanie ratowników jest uzasadnione. W górach po zachodzie słońca zawsze zapada zmrok a śmigłowiec TOPR to nie podniebna taksówka.

 

 

 ratownicy TOPR w trakcie szkolenia

 

 

  Kto kryje się za najważniejszą aplikacją w górach oraz nad wodą ? 

 

 

Paweł Rościszewski

 

Paweł Rościszewski z żoną, twórcy aplikacji.

 

 

wydawca aplikacji:

PAGA SOLUTIONS SP. Z O.O.

Jan Paweł Rościszewski - Prezes Zarządu
Paweł Dulęba - Członek Zarządu

 

 

aplikacja ratunek

 

 

TOPR
 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com