Nowy szlak turystyczny na Gubałówkę

Nowy szlak turystyczny na Gubałówkę

Nowy szlak turystyczny na Gubałówkę

 

   Do niedawna szlak przebiegał przez tereny prywatne i w dwóch punktach niezależnie, były pobierane opłaty. Kolejny wytyczony szlak nadal przebiegał wzdłuż torów kolejki na Gubałówkę ale po kolejnych perypetiach z osobami roszczącymi sobie prawo do gruntu, także i ten szlak został zamknięty. Obecnie szlak zaproponowany przez PTTK wejście od dolnej stacji kolejki na Gubałówkę aż na Nowe Bystre. Odbicie od tego szlaku prowadzi także na Gubałówkę. Poniżej dokładny przebieg szlaku oraz warianty.

 

panorama zimowa z Gubałówki na Tatry

 

 

 

Szlak niebieski rozpoczyna się przy dolnej stacji kolejki PKL na Gubałówkę z prawej strony budynku. Po przejściu ok 1300 metrów jest widoczne odbicie w lewo od szlaku głównego. Ścieżka biegnie na skraju lasu i dochodzi do Drogi Zubka, która jest główną arterią przy której ulokowane są główne atrakcje na Gubałówce. Ta wersja to 2 km przy ok 300 m podejścia.

 

 

 

przebieg szlaku pokazany na mapach Google

 

 

Dłuższa wersja szlaku niebieskiego prowadzi do drogi Gubałówka z której należy odbić na rozwidleniu, by dojść do Drogi Zubka. Różnica poziomów także wynosi ok 300 m lecz sam szlak jest nieco dłuższy i wynosi 3 km.

 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com