Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?   Zarejestruj się  

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
 
Największy Zlot Żaglowców - The Tall Ships Races
 
 
Szczecin 31.07 - 3.08
 

   Szczecin po raz czwarty będzie gościł wielkie żaglowce, jednak tegoroczna edycja jest wyjątkowa. Pandemia uniemożliwia opuszczanie portów wielu jednostkom, jednak zgłoszenia, mimo zakończenia oficjalnego naboru, wciąż do nas wpływają. Kogo zobaczymy?
Dar Młodzieży trzymasztowy polski żaglowiec szkolny (fregata) typu B-95, następca Lwowa i Daru Pomorza. Żaglowiec zbudowany został w Stoczni Gdańskiej im. Lenina w 1981 roku, częściowo za składki społeczne. Uroczyste podniesienie bandery odbyło się 4 lipca 1982. Matką chrzestną została żona zasłużonego komendanta „Daru Pomorza” kpt. ż.w. Kazimierza Jurkiewicza - Helena Jurkiewicz. W 1983 wziął udział w zlocie żaglowców w Japonii, a rok później w kanadyjskim Tall Ships’ Races. W latach 1987-1988 pod dowództwem kpt. ż.w. Leszka Wiktorowicza okrążył Ziemię drogą wokół przylądka Horn. W 1992 uświetnił 500. rocznicę odkrycia Ameryki rejsem do USA.

 
 
Zlot Żaglowców The Tall Ships Races 6
 
 
 
wyścig rozpocznie się 27 czerwca w litewskiej Kłajpedzie;

• pierwszy etap będzie liczył 250 mil morskich;
• najkrótszy odcinek będzie należał do etapu II, czyli z Tallinu do Marienhamn i będzie miał 140 mil morskich;
• najdłuższą drogę do pokonania będą mieli uczestnicy trzeciego etapu. Ze stolicy Wysp Alandzkich do Szczecina będą mieli 400 mil morskich;
• rejs przyjaźni, czyli the Cruise-in-Company będzie odbywał się na trasie Turku – Tallin.
 
 
 

the Tall Szczecin

 

 

Przygotowania na lądzie

 

JARMARK POD ŻAGLAMI

W połowie maja rozpocznie się sprzedaż stoisk handlowych, które w trakcie wydarzenia utworzą Jarmark pod Żaglami. Ulica Jana z Kolna oraz Wały Chrobrego wypełnią się rękodziełami, lokalnymi produktami, pamiątkami. Sprzedaż stoisk prowadzona jest za pośrednictwem platformy sprzedażowej IAI. Szczegóły na naszej stronie internetowej.

 


SZKOLENIA

Obostrzenia związane z pandemią nieco namieszały w naszym kalendarzu szkoleń. W maju rozpoczniemy cykl spotkań z oficerami łącznikowymi, którzy stanowią krwioobieg tej imprezy. Będzie intensywnie, ale jak zwykle miło i rodzinnie. Równolegle rozpoczną się przygotowania dla członków załóg naszych jednostek. Reprezentacja Szczecina w tegorocznych regatach będzie liczyła 138 osób. Przed nimi wiele ciekawych informacji.

 

Muzyka zabrzmi w całym mieście

 

Atrakcji na lądzie nie będzie brakowało. Uczestnicy IV finału regat the Tall Ships Races będą mogli liczyć na prawdziwą muzyczną podróż. Za sprawą sześciu scen rozlokowanych w różnych częściach miasta każdy odwiedzający będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Na Placu Solidarności, w sąsiedztwie gmachu filharmonii zabrzmi muzyka klasyczna. Nieco dalej na Placu Lotników będziemy mogli zasłuchać się w rytmy Blues&Folk&Jazz. Przemierzając miasto warto będzie udać się również w kierunku Jasnych Błoni, gdzie ulokowana zostanie scena regatowa. Nie możemy też pominąć naszych nabrzeży. Przy Wałach Chrobrego zagra scena promenadowa, a z pokładów jednostek i Wyspy Grodzkiej będą rozbrzmiewać szanty.

Chwilę wytchnienia na leżaku będzie można sobie zaserwować na Placu Orła Białego, gdzie zagra kino pod chmurką. Najmłodszych zapro- simy do strefy aktywności dziecięcej na Placu Mickiewicza.

 

 

podziemia

podziemia

miasta

miasta

zamki i pałace

zamki i palace

skanseny

skanseny

parowozownie

parowozownie

muzea

muzea

miejsca wyjątkowe

miejsca wyjatkowe

forty i twierdze

forty i twierdze

zabytki sakralne

zabytki sakralne

Woda - szlaki kajakowe, spływy, wyprawy, rejsy

 

Najpiękniejsze szlaki kajakowe w Polsce opisy

spływy kajakowe

splywy kajakowe

polecane rejsy

polecane rejsy

imprezy

imprezy wodniakow2

Żaglowce

AKCJE EKOLOGICZNE - CZYSTE GÓRY CZYSTE SZLAKI

Czysta Polska czyste góry czyste szlaki

rajdy, zloty

rajdy i zloty

imprezy górskie

imprezy gorskie

daty i rocznice

testy sprzętu

książki

schroniska

schroniska gorskie

fotorelacje

fotorelacje

konkursy

konkursy

tanie linie

 

Kuchnie świata

 

 

 

 

mapy Tatr online

 mapy tatr

Małopolska Gościnna

 
https://klubpodroznikow.com/media/kunena/attachments/821/SKANSENY.jpg
 

 
 
         
 
 
 
  
 
 
 
SCHRONISKA GÓRSKIE W POLSCE wykaz

sprzęt outdoorowy - testy - porady - nowości - zapowiedzi

 

testy sprzętu sportowego i outdoorowego
 
 

rower on tour

 
 

Wybrane i polecane szlaki rowerowe
 
 
 
rowerowe testy porady wycieczki
 

POLAND ON TOUR - VISIT POLAND

 

Visit Poland

 

Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

 

Aleja Podróżników Odkrywców i Zdobywców

 

 

Aleja Podróżników Odkrywców i Zdobywców 2020

 

 

 

Underground in Europe

 

 Underground in Europe explore maps

 

 

Polecamy

 
NAJPIĘKNIEJSZE PODZIEMIA TURYSTYCZNE W POLSCE
 
 NAJPIĘKNIEJSZE PODZIEMIA
 
 
 
Najpiekniejsze Miejsca w Tatrach baner
 
 
Zamki i Pałace w Polsce polecane do zwiedzania
 
 ZAMKI W POLSCE baner
 

polecamy orla

zamki w Polsce okładka 

Obiekty UNESCO w Polsce

 
 
 Polskie obiekty na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO
 
 
 
 

Szczyty Tatr Polskich alfabetycznie

 

 

szczyty pasm górskich w Polsce

 

 

niebezpieczne zwierzęta w Polsce
 

najbardziej niebezpieczne lotniska na świecie
 
 
najniebezpieczniejsze rośliny świata
 

najwyższe drzewa świata
 

najdłuższe mosty świata
 

najdziwniejsze budynki świata
 
 
 
 
 
hosting zapewnia
 
 
 
facebook klub podróżników śródziemie

Odwiedza nas 519 gości oraz 0 użytkowników.