spływ kajakami na Skawie w Małopolsce

spływ kajakami na Skawie w Małopolsce

Spływ kajakami na Skawie w Małopolsce

 

Szlak kajakowy w Dolinie Karpia

 

W Polsce kajakarstwo rozwija się w szalonym tempie bo i warunki są ku temu idealne. Mnogość rzek z nurtem nadającym się na spływy o różnym stopniu trudności, od leniwie meandrujących potoków po wartkie rzeki z bystrzem dla wymagających wioślarzy. Jedną z rzek oferujących różnorodne odcinki jest rzeka Skawa w Małopolsce.

 

kajaki spływ na skawie 1

 

Rzeka Skawa to prawy dopływ Wisły. Płynie na obszarze Beskidów Zachodnich i Pogórza Zachodniobeskidzkiego przez Beskid Żywiecki, dalej przez Beskid Makowski i Beskid Mały, między pogórzami Śląskim i Wielickim oraz Doliną Wisły.  Jej bieg w całości znajduje się na terenie województwa małopolskiego. Długość rzeki wynosi 96 km. Oczywiście można wydłużyć spływ i wiosłować dalej Wisłą do której wpada Skawa.

 

kajaki spływ na skawie 7

 

Proponowane odcinki na spływy dla osób o różnym stopniu kondycyjnym. Te odcinki można oczywiście łączyć, tworząc spływ kilkudniowy połączony ze zwiedzaniem atrakcji znajdujących się na obu brzegach rzeki. Dla chcących urozmaicić spływ jeszcze bardziej, można dodać rowery. Ścieżek rowerowych biegnących wzdłóż nurtu rzeki jest sporo a ukształtowanie terenu pozwala na swobodne modyfikowanie. Łącząc kajaki z rowerami, możemy całkiem miło i aktywnie spędzić nawet kilka dni w Dolinie Karpia.

 

1. Wadowice – Witanowice (czas ok. 45 min)

2. Wadowice – Woźniki (czas ok. 1,5h) 

3. Wadowice – Grodzisko (czas ok. 3,5h)

4. Witanowice – Woźniki (czas ok. 45 min.)

5. Witanowice – Grodzisko (czas ok. 2h)

6. Woźniki – Grodzisko (czas ok. 1,5h)

7. Grodzisko – Zator (czas ok. 30min)

 

kajaki spływ na skawie 3

 

Wybierając się na kajak, pamiętać należy o właściwym przygotowaniu. Kondycja to jedno ale warto zadbać także o właściwe zabezpieczenie przedmiotów zabieranych do kajaka. Wywrotka czy przenioska to jedno, ale zwykłe chlapanie wiosłami także potrafi znacznie zmoczyć nas w kajaku. Na wodzie słońce atakuje nas z góry ale i z dołu, odbite od wody. Pamiętajmy zatem o nakryciu głowy, okularach przeciwsłonecznych i kremie z filtrem. Wygodne buty które możemy zmoczyć są także istotne. Najlepsze do tego będą  sandały dobrze trzymające się na nodze. Klapki czy "adidasy" to zły wybór. Wchodząc czy wychodząc z kajaka, zazwyczaj musimy wejść do wody. Klapki mogą zostać na dnie a pełne buty będą mokre przez cały spływ, co negatywnie wpłynie na stan stóp.

 

Organizator spływów na Skawie, wypożyczalnia kajaków i rowerów:

Kajaki na Skawie https://www.kajaki-na-skawie.pl

 

kajaki spływ na skawie 4

 

W Dolinie Karpia jest wiele ciekawych miejsc które można i warto zobaczyć. Jest także wiele ofert wszelakiej aktywności skierowanej od rodzin z małymi dziećmi, po seniorów. Dolina Karpia to oczywiście karp na wiele sposobów ale i wiele aktywności.

Ekomuzeum Doliny Karpia

http://ekomuzeumdolinykarpia.pl/

 

 

Spływ na Skawie

 

kajaki spływ na skawie 5

 

kajaki spływ na skawie 6

 

kajaki spływ na skawie 10

 

kajaki spływ na skawie 11

 

kajaki spływ na skawie 12

 

kajaki spływ na skawie 13

 

kajaki spływ na skawie 14

 

kajaki spływ na skawie 16

 

kajaki spływ na skawie 17

 

kajaki spływ na skawie 18

 

kajaki spływ na skawie 19

 

kajaki spływ na skawie 20

 

 

Najpiękniejsze szlaki kajakowe w Polsce

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com