Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?   Zarejestruj się  

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
 
JuraPark Krasiejów
Największy tematyczny park w Europie…

JuraPark Krasiejów, jeden z trzech parków Stowarzyszenia 'Delta' (obok Bałtowa i Solca Kujawskiego).
JuraPark to sieć parków tematycznych należących do działającego w Ostrowcu Świętokrzyskim Stowarzyszenia Delta.

Park nastawiony jest bardziej na edukację niż rozrywkę, zatem więcej tu prezentacji multimedialnych w stosunku do innych parków.


Obok ścieżki edukacyjnej, jedną z atrakcji dla odwiedzających jest tunel czasu, przez który przejechać można specjalną kolejką. Na terenie parku znajduje się również kino 5D, duży plac zabaw, park rozrywki, plaża z wodnymi atrakcjami, obiekty gastronomiczne i sklepiki z pamiątkami.Jedną z głównych atrakcji JuraParku Krasiejów jest półtorakilometrowa trasa, wzdłuż której ustawiono 250 modeli kopalnych zwierząt (głównie dinozaurów), a wśród nich największego znanego dinozaura  mierzącego ok. 60 m Amficeliasa oczywiście w skali 1:1.Odkryte w Krasiejowie złoża skamieniałości triasowych płazów i gadów należą do najbogatszych na świecie. Nad miejscem wykopalisk wznosi się Pawilon Paleontologiczny, zaś w sezonie letnim prace terenowe prowadzą tu paleontolodzy. Niezwykłe walory edukacyjne niesie ze sobą podróż przez Multimedialny Tunel Czasu, gdziepodziwiać można, uzyskane przy użyciu najnowszej techniki operowania obrazem 3D i dźwiękiem, sceny przedstawiające najważniejsze wydarzenia zdziejów Wszechświata.Krasiejów znalazł się na mapie Polska na weekend, pośród 190 miejsc wyjątkowych, rekordowych i mało znanych.

Park zajmuje powierzchnię ponad 40 hektarów.  Znajduje się tu 250 modeli dinozaurów.

ODKRYWKA W KRASIEJOWIE ZYSKAŁA ŚWIATOWĄ SŁAWĘ DZIĘKI LICZNYM ZNALEZISKOM SZCZĄTKÓW TRIASOWYCH KRĘGOWCÓW SPRZED 225 MLN LAT.
 
Stan zachowania okazów, ich liczba i różnorodność pozwoliły na rozpoczęcie prac badawczych, które trwają do dziś. Wśród wielu wydobytych okazów opisano między innymi nowego pradinozaura nazwanego Silesaurus opolensis („Śląski jaszczur spod Opola”). Obszar stanowiska dokumentacyjnego „TRIAS” w Krasiejowie, jest jednym z największych nagromadzeń elementów kostnych mezozoicznych kręgowców w Europie. Na zbadanym dotychczas terenie odkryto kilkadziesiąt tysięcy skamieniałości, głównie rybożernego płaza Metoposaurus diagnosticus krasiejowensis , osiągającego długość ok. dwóch metrów. Jego pierwsze szczątki znalazły się w zbiorach Instytutu Paleobiologii na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku.

W czerwcu 2014 roku obok JuraParku Krasiejów otwarto ultranowoczesny obiekt „Park Nauki i Ewolucji Człowieka”, który kontynuuje rozpoczętą w JuraParku opowieść o dziejach naszej planety.Przekraczając próg Parku Nauki i Ewolucji Człowieka decydujecie się na  uczestniczenie w niezwykłym zdarzeniu. Staniecie się świadkami fascynujących przemian i dołączycie do wybranego grona podróżników w czasie – temponautów! Wasza przygoda zacznie się 66 milionów lat temu, kiedy życie na Ziemi niemalże zostało zgładzone. Niemalże… bo przecież trwa nadal.I ETAP podróży – hol główny – poczekalnia.Technologia cyfrowa i rzeczywistość fizyczna zmieszane tutaj są w takim stopniu, że będziecie mieli trudność w ich odróżnieniu. Czasem może aż zakręcić się w głowie Przygotujcie się na sporą masę doznań i zastrzyk ogromnej wiedzy o nas samych. O tym jak staliśmy się ludźmi.

Wystawa Świadectwa EwolucjiII ETAP podróży – prom kosmicznyIII Etap podróży – wehikuł czasuEkspozycja „Wszyscy jesteśmy braćmi”Edukacja to „oczko w głowie” JuraParku. Dowód – laur w ogólnopolskim konkursie „Popularyzator Nauki” 2011 organizowanego przez Polską Agencję Prasową przy współpracy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – nagroda przyznawana ludziom i instytucjom, którzy w wyróżniający się sposób krzewią naukę w polskim społeczeństwie.

KLASA PRZYSZŁOŚCI
Do dyspozycji nauczycieli lub wykładowców oddano miejsce, w którym przeprowadzane mogą być lekcję swoich marzeń. Wykorzystano do tego celu nowoczesne urządzenia jako pomoc dydaktyczną. Obsługa jest bardzo łatwa, przyjemna i intuicyjna. Bez wysiłku można przeprowadzić lekcję przyszłości, a uczniowie nie będą chcieli, by się skończyła.Pierwsze co Was zaintryguje to futurystyczny wygląd budynku. Gdy tam wejdziecie wszystko stanie się jasne – to przecież hangar doków kosmicznych, skąd regularnie będą odchodziły statki transportujące Was na orbitę wokółziemską. Zdradzimy Wam pewną tajemnicę; dzięki naszej nowej tajemnej technologii przeniesiemy Was nie tylko w przestrzeni ale także i w czasie.Cennik Juraparku
Bilet normalny – 39 zł/os.
Bilet ulgowy – 32 zł/os.
Bilet grupowy – 27 zł/os.

W cenie biletu:
Tunel Czasu,
Kino Emocji 5D,
Ścieżka Dydaktyczna (Zwiedzanie Parku Dinozaurów),
Prehistoryczne Oceanarium,
Plac Zabaw,
Pawilon Paleontologiczny,
Jurajska Plaża,
Park Rozrywki

Wstęp do Parku Nauki i Ewolucji Człowieka.
Ostatni prom odlatuje na godzinę przed zamknięciem PNiEC.
Cennik PNiEC
Bilet normalny – 36 zł.os.
Bilet ulgowy – 30 zł/os.
Bilet grupowy – 28 zł/os.


Bezpłatny parking
 
Powstała także placówka „Paleosafarii Moab Gians” (USA – stan Utah).

http://www.juraparkkrasiejow.pl/

Opracowanie & foto: Albin Marciniakpodziemia

podziemia

miasta

miasta

zamki i pałace

zamki i palace

skanseny

skanseny

parowozownie

parowozownie

muzea

muzea

miejsca wyjątkowe

miejsca wyjatkowe

forty i twierdze

forty i twierdze

zabytki sakralne

zabytki sakralne

Woda

spływy kajakowe

splywy kajakowe

polecane rejsy

polecane rejsy

imprezy

imprezy wodniakow2

Żaglowce

Góry

rajdy, zloty

rajdy i zloty

imprezy górskie

imprezy gorskie

szkolenia

szkolenia porady

testy sprzętu

testy sprzetu

przewodnicy

baza przewodnikow

schroniska

schroniska gorskie

fotorelacje

fotorelacje

wyprawy

wyprawy

serwisy pogodowe

 SERWIS POGODOWY

komunikaty GOPR, TOPR

 
komunikaty GOPR TOPR

 

 

 

mapy Tatr online

 mapy tatr

Małopolska Gościnna

SKANSENY I MUZEA PLENEROWE W MAŁOPOLSCE 3   Zamki i obiekty obronne w Małopolsce 2  PODZIEMIA W MAŁOPOLSCE 2
 

 
Wybrane i polecane szlaki rowerowe
 
 

najpiekniejsze szlaki kajakowe w Polsce

sprzęt outdoorowy - testy - porady - nowości - zapowiedzi

 
testy sprzętu outdoorowego
 

Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

polecamy orla

zamki w Polsce okładka 

Obiekty UNESCO w Polsce

 
Polskie obiekty na Liście UNESCO
 
 
 
 
Szczyty Tatr Polskich alfabetycznie
 

szczyty pasm górskich w Polsce

 
niebezpieczne zwierzęta w Polsce
 
najbardziej niebezpieczne lotniska na świecie
 
najniebezpieczniejsze rośliny świata
 
najwyższe drzewa świata
 
najdłuższe mosty świata
 
najdziwniejsze budynki świata
 

Odwiedza nas 103 gości oraz 0 użytkowników.