Pogoda w Egipcie - kiedy warto odwiedzić ten kraj?

Pogoda w Egipcie - kiedy warto odwiedzić ten kraj?

 

   Są kraje, które chętnie odwiedzamy zimą i takie, do których wracamy latem. Są też takie, które warto odwiedzić o każdej porze roku, ponieważ w każdym miesiącu oferują coś, co może zachęcić turystów do przyjazdu. Jaka jest pogoda w Egipcie i co warto wiedzieć, decydując się na podróż do tego kraju?

 

1. Pogoda w Egipcie - temperatura w poszczególnych miesiącach

2. Kiedy najlepiej wyjechać do Egiptu?

3. Miasta z najlepszym klimatem

Piękne plaże, gorący klimat, mnóstwo miejsc, które warto zobaczyć i zabytków, które po prostu trzeba zwiedzić - Egipt zaprasza turystów przez cały rok, otwierając szeroko ramiona. Piramidy w Gizie, Sfinks, Dolina Królów, Muzeum Egipskie w Kairze czy Świątynia Luksorska – to tylko niektóre z wielu atrakcji, które czekają na Ciebie, gdy przyjedziesz do Egiptu. Zastanawiasz się, kiedy ro zrobić? Wspólnie znajdziemy odpowiedź!

 

 

1. Pogoda w Egipcie - temperatura w poszczególnych miesiącach

 

Egipt od lat jest jednym z najbardziej popularnych kierunków, obieranych właściwie o każdej porze roku. Polacy chętnie wyjeżdżają do tego kraju, by odetchnąć od długich, jesienno-zimowych wieczorów, a przygnębiającą aurę zamienić na promienie słońca. Jeśli zastanawiasz się, jaka jest pogoda w Egipcie we wszystkich miesiącach roku, mamy dla Ciebie krótkie podsumowanie.

Na myśl o Egipcie wyobrażasz sobie upalne słońce i żar lejący się z nieba? Masz dużo racji, ponieważ przeważająca część Egiptu leży w strefie klimatu zwrotnikowego suchego. Kraj ten jest pustynny, niemal bezludny, choć oczywiście są wyjątki. Śmiało można jednak stwierdzić, że uniwersalna, idealna pogoda na wczasy w Egipcie po prostu nie istnieje. Dlatego, że wszystko zależy od naszych preferencji i tego, co chcielibyśmy w tym kraju robić. To powinno determinować nasz wybór.

 

obraz 1

 

 

Jaka pogoda jest w styczniu w Egipcie? Temperatura powietrza zależy od regionu, jednak średnio wynosi od 18 do 26 stopni Celsjusza w ciągu dnia. W nocy temperatura może spaść poniżej 15 stopni Celsjusza. Panują wtedy także chłodne wiatry.

W lutym jest podobnie, jak w styczniu. Nadal ciepło i słonecznie za dnia, temperatura wody wynosi natomiast 20 stopni, można się więc w niej bez problemu kąpać. 

W marcu noce stają się cieplejsze, nie ma też chłodnych wiatrów. Z kolei w kwietniu zaczyna być już bardzo ciepło. Również nocą temperatura nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza. Słońce zachodzi nieco później, co daje nam więcej czasu na wypoczynek i kąpiele - morskie oraz słoneczne. Bardzo podobnie jest w maju. To miesiąc idealny na zwiedzanie Egiptu.

 

obraz 2

 

 

W czerwcu zaczynają przekraczać 30 stopni Celsjusza, wiatry niemal całkowicie ustają. Woda natomiast ma 22 stopnie, co sprzyja kąpielom.

Lipiec i sierpień to upały i niemal całkowity brak wiatru. Ciepłe noce i kilkanaście godzin słonecznych w ciągu dnia przyciąga wielu plażowiczów. Ale nie są to dobre miesiące na zwiedzanie kraju.

Inaczej jest we wrześniu i październiku, gdy temperatura nieco spada, a niemiłosierne upały ustępują nieco na rzecz przyjemnego ciepła. W listopadzie nadal jest ciepło, pojawiają się jednak pierwsze chłodne wiatry. To miesiąc, w którym znajdziemy wiele ciekawych ofert last minute. Niestety inaczej jest w grudniu. Ponieważ wielu turystów chce spędzić święta w Egipcie i nadal ma ku temu idealne warunki pogodowe, ceny za wczasy w tym miesiącu bywają zawrotne.

 

obraz 4

 

 

2. Kiedy najlepiej wyjechać do Egiptu?

 

Podsumujmy - kiedy najlepiej jechać na egipskie wakacje? Oto informacje pogodowe z praktycznymi wskazówkami w telegraficznym skrócie.

W styczniu warto odwiedzić hotele z wieloma atrakcjami i rozbudowaną strefą spa. Luty jest idealnym miesiącem do zwiedzania i wycieczek fakultatywnych.Jeśli nie lubisz upałów, śmiało możesz jechać do Egiptu w kwietniu i w maju. Jeśli temperatura powyżej 40 stopni Celsjusza Ci nie przeszkadza, śmiało wybierz okres od czerwca do sierpnia. W tym czasie opady deszczu z pewnością nie wystąpią.

Doskonałym pomysłem na wrzesień jest wybranie się na wycieczkę rejsem po Nilu. Listopad to z kolei najlepszy miesiąc dla wszystkich, chcących znaleźć ofertę last minute. Jeśli natomiast chcesz spędzić Mikołajki, święta czy Sylwestra w temperaturze ok. 24 stopni, koniecznie wybierz się do Egiptu w grudniu. Ale na last minute w tym okresie raczej nie licz...

 

obraz 3

 

 

3. Miasta z najlepszym klimatem

 

Warto podkreślić, że tak naprawdę na wakacje w Egipcie bez obaw można się wybrać przez cały rok. Pogoda w Kairze z pewnością nas nie zawiedzie, niezależnie od miesiąca. Najcieplej w tym mieście jest w czerwcu, lipcu, sierpniu i wrześniu. Kair warto odwiedzić nie tylko ze względu na pogodę. Tamtejsze targi są znane na całym świecie. Kupisz na nich m.in. wyjątkowe wyroby ze skóry, piękne chusty, ubrania, biżuterię, wyroby z gliny czy aromatyczne przyprawy.

Jeśli chodzi o inne miasta z najlepszym klimatem, możemy wśród nich wymienić m.in. Sharm el Sheikh, Marsa Alam, Aleksandrię, Hurghadę, ale też te mniej popularne kierunki, jak El Gouna, Taba, Abu Zenima, Al Wahat Al Dakhla i Al-Farafra.

 

obraz 5

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com