Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?   Zarejestruj się  

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 Miesiąc w klapkach i z rumem w ręku, czyli za co pokochałyśmy Karaiby - FOTORELACJA

 Ewa Medyńska i Michalina Skarżyńska
 
Nasza karaibska podróż rozpoczęła się w Varadero - kubańskim mieście znajdującym się na półwyspie Hicacos, obejmującym 23 km pięknych piaszczystych (a co najlepsze: darmowych!) plaż. Jest to miejsce idealne dla wszystkich spragnionych wypoczynku w rajskich warunkach - przy szumie morza oraz w pełnym słońcu. Wielu Kubańczyków powtarza, że „Varadero is not Cuba”. W dużej mierze należy się z nimi zgodzić, ale nawet w Varadero może Was zaskoczyć dworzec autobusowy dla turystów, podwójna waluta, czy możliwość korzystania z Internetu dopiero po zakupie specjalnej karty, która jest wydawana za okazaniem paszportu.

 
 
 

Po czterech dniach plażowania udałyśmy się w podróż do Havany, w której czas się zatrzymał. Stolica Kuby rzeczywiście wygląda tak, jak kojarzycie ją z filmów, czy zdjęć. Piękna architektura w połączeniu ze starymi, legendarnymi samochodami z pewnością zrobią na Was wrażenie. Aby poznać Havanę warto poprzechadzać się jej ulicami. Oprócz zadbanego centrum będziecie mogli zobaczyć jak żyją mieszkańcy stolicy. Często mieszkają oni w sypiących się już kamienicach w ubogich warunkach. Mimo to Kubańczycy charakteryzują się dużą pogodą ducha i są bardzo towarzyscy. Całe dnie spędzają na ulicach – starsi rozmawiają oraz grają w domino, młodsi biegają za piłkę i wymyślają najróżniejsze zabawy.
 
 
 
 

Po naszych kubańskich przygodach przyszedł czas na wyspę, na którą wyjazd był naszym marzeniem od dłuższego czasu – Jamajkę. Po 16godzinnej przeprawie wylądowałyśmy w końcu w Kingston. Jeżeli ktokolwiek z Was widział kiedyś teledyski jamajskich artystów dancehallowych, to właśnie w ten sposób może sobie wyobrażać stolicę wyspy. W Kingston nie spotkacie wielu turystów. Złą sławę przyniosła miastu wysoka przestępczość oraz fakt, że nie ma tam wielu zabytków, którymi mogliby się nacieszyć wszyscy spragnieni zwiedzania. Kingston oferuje za to niepowtarzalne imprezy, wyjątkowy klimat, piękne otoczenie Blue Mountains, a co najważniejsze: otwartych i sympatycznych ludzi.

 
 

Jamajska stolica nie była naszym jedynym przystankiem w trakcie pobytu na wyspie. Po kilku dniach spędzonych w Kingston wybrałyśmy się do bardziej popularnego wśród turystów Montego Bay, które może Wam dostarczyć relaksu na plaży w wydaniu „all inclusive”. Znajdziecie tu o wiele więcej barów czy restauracji niż w stolicy, bo to tutaj głównie zatrzymują się turyści na Jamajce.
 
 
 

Naszym ostatnim karaibskim przystankiem były Bahamy, a konkretnie stolica – Nassau. O ile Kuba, czy Jamajka charakteryzują się silną tożsamością kulturową, to tego samego nie można powiedzieć o Bahamach. W samej stolicy często wydawało nam się, że wyspę opanowali Amerykanie. Ich wpływy możecie dostrzec w wielu sferach, poczynając od kuchni, turystycznych resortów, a kończąc na cenach, które mogą przyprawić Was o zawrót głowy. Jeżeli chcecie w pełni skorzystać z pobytu na Bahamach, warto mieć odpowiednio zasilone konto bankowe.

 
 
 

Jeżeli wybieracie się na Karaiby, jest to w sferze Waszych marzeń albo po prostu chcecie zobaczyć więcej zapraszamy na nasz instagram:
https://www.instagram.com/thetravelestinsta/ gdzie znajdziecie więcej zdjęć – wkrótce opublikujemy tam także adres naszego bloga, na którym będziecie mogli znaleźć więcej opowieści jak i praktycznych informacji.

Ewa i Michalina​

podziemia

podziemia

miasta

miasta

zamki i pałace

zamki i palace

skanseny

skanseny

parowozownie

parowozownie

muzea

muzea

miejsca wyjątkowe

miejsca wyjatkowe

forty i twierdze

forty i twierdze

zabytki sakralne

zabytki sakralne

Woda

spływy kajakowe

splywy kajakowe

polecane rejsy

polecane rejsy

imprezy

imprezy wodniakow2

Żaglowce

Góry

rajdy, zloty

rajdy i zloty

imprezy górskie

imprezy gorskie

szkolenia

szkolenia porady

testy sprzętu

testy sprzetu

przewodnicy

baza przewodnikow

schroniska

schroniska gorskie

fotorelacje

fotorelacje

wyprawy

wyprawy

serwisy pogodowe

 SERWIS POGODOWY

komunikaty GOPR, TOPR

 
komunikaty GOPR TOPR

 

 

 

mapy Tatr online

 mapy tatr

Małopolska Gościnna

SKANSENY I MUZEA PLENEROWE W MAŁOPOLSCE 3   Zamki i obiekty obronne w Małopolsce 2  PODZIEMIA W MAŁOPOLSCE 2
 

 
Wybrane i polecane szlaki rowerowe
 
 

najpiekniejsze szlaki kajakowe w Polsce

sprzęt outdoorowy - testy - porady - nowości - zapowiedzi

 
testy sprzętu outdoorowego
 

Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

 
aleja 2019
 

Polecamy

polecamy orla

zamki w Polsce okładka 

Obiekty UNESCO w Polsce

 
Polskie obiekty na Liście UNESCO
 
 
 
 
Szczyty Tatr Polskich alfabetycznie
 

szczyty pasm górskich w Polsce

 
niebezpieczne zwierzęta w Polsce
 
najbardziej niebezpieczne lotniska na świecie
 
najniebezpieczniejsze rośliny świata
 
najwyższe drzewa świata
 
najdłuższe mosty świata
 
najdziwniejsze budynki świata
 

Odwiedza nas 270 gości oraz 0 użytkowników.