Przez Kanion Colca do Zrodel Amazonki

14.10.2013 godz. 19:00
Klub Podróżników "Śródziemie"
Kraków Piwnica pod Baranami
Przez Kanion Colca do Żródeł Amazonki
Michał i Jurek Majcherczyk




Do Zrodel Amazonki przez Kanion Colca
Michal Majcherczyk (w jezyku angielskim i polskim)
Michał opowie o pionierskiej trekingowej wyprawie, zorganizowanej przez Classic Travel, częściowo wspieranej przez Ministerstwo Turystyki Peru, której celem było dotarcie do źródeł Amazonki przez Kanionu Colca. Chodziło o sprawdzenie w praktyce czy może powstać nowy szlak trekingowy łączący najgłębszy kanion na Ziemi ze źródłami najdłuższej rzeki Świata. Cel ten został w pełni osiągnięty. Od następnego sezonu zaistnieje na mapie turystycznej Peru pod nazwą: „Ścieżkami Inków przez Kanion Colca do Źródeł Amazonki”. Dla Polaków ma to jeszcze jeden wymiar – jest to wyprawa śladami polskich odkrywców w Peru, wśród których głośnymi nazwiskami są Jacek Pałkiewicz – odkrywca źródeł Amazonki i Jerzy Majcherczyk, który wraz z członkami wyprawy CANOANDES79 pierwszy w historii przepłynął Kanion Colca a następnie zeksplorowaj jej pierwszy 20 km a zarazem dziewiczy odcinek „Cruz del Condor”.

Łacznie uczestnicy trekkingu pokonali ponad 110 km zaczynając od wysokości 3,300m, schodząc na dno kanionu do oazy Sangalle następnie wrócili na 3,300m i następnego dnia zeszli do wioski Canco (1,330m), czyli pokonali strome 10-kilometrowe zejście ok. 1600 m w dół, po wąskich ścieżkach. Następnie wrócili na 3,330 i dwa dni później rozpoczęli marsz do źródeł Amazonki startując z wysokości 3,900m śpiąc dwukrotnie na wysokości 5 tys metrów i dochodząc do źródeł na wysokości 5,170m. Następnie pokonali kontynentalny podział wod – 5,240m. I zeszli do wioski Lari a w dolinie Rio Colca.








Z Polskim Papieżem przez Amerykę i Kanion Colca.
Jego historia, teraźniejszość i przyszłość.
Jerzy Majcherczyk
Opowiem od pierwszych kontaktach z Kardynałem Wojtyłą jeszcze w Krakowie a następnie o tym jak przewijały się nasze podróże z podróżami papieża Polaka po Ameryce. Będzie tez o tym ze JP2 był duchowym uczestnikiem naszej wyprawy. O tym jak zdjęcie wożone na tylnych drzwiach samochodu uchroniło nas od wielu wypadków etc.  Opowiem jako doszło do nadania nazwy Wodospady Jana Pawła II oraz co się dzieje obecnie z nim. Dlaczego są tam tablice pamiątkowe i od kogo one są.







Jurek Majcherczyk prowadzi Polonijny Klub Podróżnika w Nowym Jorku


http://www.odkrywcy.com/polonijny-klub-podroznika/


Włączamy się w pomoc szkole im. Jana Pawla II w wiosce Huambo nad Kanionem Colca

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com