Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?   Zarejestruj się  
Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie
Aleja Podróżników
Pracownia Pod Baranami,
29.06 godzina 19:00
Łukasz Kocewiak i Jakub Szczerba
Kartka z Podróży „Wyprawa na Szczyt Lenina”


Jest jeszcze długo przed świtem, w namiocie panuje wszechogarniająca ciemność, a mroźne powietrze dotkliwie smaga czubek nosa wystający poza warstwy śpiwora puchowego. Jak w takim momencie znaleźć siłę i motywację, żeby wygramolić się z pieleszy? Z dala da się słyszeć odgłosy wiatru dobiegające jakby z odległych dolin w górach Pamir. Przenikliwy ból głowy i chroniczny brak tlenu na tej wysokości paraliżują i otępiają zmysły. Nie ma co biadolić i użalać się nad sobą, dzisiaj wielki dzień, atak szczytowy na Pik Lenina.

Dnia 26 lipca 2014 roku samodzielnie zorganizowana wyprawa w składzie Łukasz Kocewiak i Jakub Szczerba kończy się pełnym sukcesem. Celem było zdobycie w stylu alpejskim jednego ze szczytów w górach Pamir mierzącego ponad 7000 metrów wysokości. Mowa tutaj o Szczycie Lenina (7134m n.p.m), który znajduje się na pograniczu Kirgizji i Tadżykistanu.

Po wielu miesiącach przygotowań, planowania i walki z kontuzjami udaje się mi dotrzeć do Kirgizji i wejść na mój pierwszy siedmiotysięcznik. Jest to osiągnięcie, które warto nosić w pamięci szczególnie, że wiązało się wieloma poświęceniami i przeżyciami, które nawet z perspektywy czasu przyprawiają o gęsią skórkę. Samo dojście do skutku wyprawy przez pewien czas stało pod wielkim znakiem zapytania głównie ze względu na dotkliwy wypadek na początku roku, po którym regeneracja zajmowała znacznie więcej czasu, niż z początku mogło się wydawać. Na szczęście głowę udało się dobrze zszyć, kark wzmocnić, a spuchniętą kostkę rozmasować.

Z pewnością świeżo zdobyty bagaż doświadczeń związany ze zdobyciem szczytu pozwoli mi spojrzeć na wiele aspektów mojego życia z innej perspektywy. Pozwoli cieszyć się tym co mam i dostrzec to, jakim jestem szczęściarzem. Teraz wszystkie troski dnia codziennego wydają się błahe. Tam na górze potrafiłem się cieszyć jak dziecko z małego kawałka gumy rozpuszczalnej i nic więcej do szczęścia nie było mi potrzebne.

Jakby jednak nie patrzeć ten szczyt dał nam wiele do myślenia. Natura tutaj wysoko między chmurami uczy pokory i pozwala zrozumieć nam wartość naszego istnienia na ziemi, w społeczeństwie. O tym wszystkim postaramy się opowiedzieć i podzielić się naszymi przeżyciami, doświadczeniami i spostrzeżeniami. Zapraszamy!

Łukasz Kocewiak, to osoba dla której podróż to nie tylko zmiana miejsca pobytu na odległe, to także stan umysłu. Z pasją prowadzi bloga Kartka z Podróży i każdą wysłaną kartkę traktuje jako formę ekspresji siebie, sposób dzielenia się obserwacjami z podróży oraz swego rodzaju retrospekcję, do której miło zawsze wrócić po latach. Stara się doświadczyć odwiedzane miejsca zarówno z punktu widzenia kultury, społeczeństwa jak i piękna otaczającej przyrody.
Jakub Szczerba - Narzeka i zrzędzi, ale czasami ma swoje momenty. Podróżowanie to dla mnie możliwość złapania dystansu do codziennych problemów. Po wyprawie lubi dobrze zjeść w McDonaldzie lub w KFC.

web: www.lukasz.kocewiak.eu
blog: www.kartkazpodrozy.pl
.
.
.
.

podziemia

podziemia

miasta

miasta

zamki i pałace

zamki i palace

skanseny

skanseny

parowozownie

parowozownie

muzea

muzea

miejsca wyjątkowe

miejsca wyjatkowe

forty i twierdze

forty i twierdze

zabytki sakralne

zabytki sakralne

Woda

spływy kajakowe

splywy kajakowe

polecane rejsy

polecane rejsy

imprezy

imprezy wodniakow2

Żaglowce

Góry

rajdy, zloty

rajdy i zloty

imprezy górskie

imprezy gorskie

szkolenia

szkolenia porady

testy sprzętu

testy sprzetu

przewodnicy

baza przewodnikow

schroniska

schroniska gorskie

fotorelacje

fotorelacje

wyprawy

wyprawy

serwisy pogodowe

 SERWIS POGODOWY

komunikaty GOPR, TOPR

 
komunikaty GOPR TOPR

 

 

 

mapy Tatr online

 mapy tatr

Małopolska Gościnna

SKANSENY I MUZEA PLENEROWE W MAŁOPOLSCE 3   Zamki i obiekty obronne w Małopolsce 2  PODZIEMIA W MAŁOPOLSCE 2
 
rowerowe testy porady wycieczki

 
Wybrane i polecane szlaki rowerowe
 
 

najpiekniejsze szlaki kajakowe w Polsce

sprzęt outdoorowy - testy - porady - nowości - zapowiedzi

Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

aleja 2019

Polecamy

 
Najpiekniejsze Miejsca w Tatrach baner
 

polecamy orla

zamki w Polsce okładka 

Obiekty UNESCO w Polsce

 
Polskie obiekty na Liście UNESCO
 
 
Szczyty Tatr Polskich alfabetycznie
 

szczyty pasm górskich w Polsce

 
niebezpieczne zwierzęta w Polsce
 
najbardziej niebezpieczne lotniska na świecie
 
najniebezpieczniejsze rośliny świata
 
najwyższe drzewa świata
 
najdłuższe mosty świata
 
najdziwniejsze budynki świata
 

Odwiedza nas 308 gości oraz 0 użytkowników.