Korona Europy. Niezapomniana górska przygoda

Korona Europy. Niezapomniana górska przygoda

Korona Europy. Niezapomniana górska przygoda

 
Łukasz Kornatka
 

Klub Podróżników Śródziemie
Klub Forty Kleparz, ul. Kamienna 2/4, Kraków

29.11.2022 godzina 19:00

wstęp bezpłatny

 

 
 
   Zdobycie Korony Europy nie jest przedsięwzięciem łatwym, ale dla podejmujących wyzwanie staje się niesamowitą przygodą, która pozwala dostrzec, jak różnorodny i interesujący, nie tylko pod względem geograficznym, ale także kulturalnym, jest kontynent, który zamieszkujemy.
Cały projekt zakłada zdobycie 46 szczytów z 47 krajach Europy wg granicy jaką ustanowiła Międzynarodowa Unia Geograficzna. Jako to granica? Jakie kraje?
O niektórych swoich wyprawach w ramach projektu „Korona Europy Łukasz dla Miasta Knurów" opowie Łukasz, który ma za sobą już 39 szczytów z całego projektu.
 
Łukasz Kornatka - przewodnik beskidzki, pilot wycieczek, alpinista, podróżnik. Wydawca autorskich projektów górskich. Powołał do życia cztery programy górskie, m.in. „Bieszczadzkie Tysięczniki", „Krzyż na górskim szlaku". W projektach tych uczestniczy niemalże 3000 ludzi.
Wspina się, prowadzi wycieczki, przeprowadza prelekcje tematyczne w szkołach wśród młodzieży, wędruje szlakami, jak również poza nimi. Najwięcej przebywa w Tatrach, ponieważ od nich zaczęła się jego górska pasja. W sumie wszystko, co związane z górami, stanowi jego żywioł. Wspólnie z rodziną wędruje po górskich szlakach, szczególnie upodobali sobie szlaki długodystansowe. Razem zdobyli Koronę Gór Polski oraz Diadem Polskich Gór.

W 2020 roku za osiągnięcia w turystyce, szczególnie w tej górskie, w Plebiscycie Sportowym Dziennika Zachodniego został uznany za Sportowca Dekady, a w tym roku zdobył nagrodę specjalną na Gali Sportu i Kultury w Knurowie za wyprawy wysokogórskie i promocje Miasta Knurów.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com