Słowianie w Kraju Berberów

2 luty 2009, godz. 19.00 - Katarzyna Krzyżak i Szymon Ciapała

Naukowe Koło Turystyki Przyrodniczej AWF zaprasza na, krótką i barwną retrospekcję podróży do Afryki, jakiej nie znamy: bez słoni, krokodyli, much Tse-Tse i malarii, za to ze śniegiem, deszczem i bębnami. Czyli opowieść o Maroko: ?Słowianie w Kraju Berberów"

Maroko to kraj położony w magicznym miejscu, to ukryte i zapomniane caput mundi. To tutaj nakrapiane śnieżnym potem skronie Atlasu podtrzymują sklepienie niebieskie, gdzie stykają się masy powietrza napełnione Słońcem Sahary i wilgotnym tchnieniem Oceanu. To granica Światów, kontynentów i kultur. Księga tajemna naszej Planety, zapisana językiem prostoty piasku, skały i przestrzeni. Wszystko to przyprawione szczyptą dobrego humoru, dreszczem emocji i powiewem przygody. Na końcu podróży zostajemy odkrywcami miejskich labiryntów, meandrujących uliczek, po to by jak pradawni uczestnicy karawan, prowadzeni przez niebiosa Syriusza dotrzeć do serca krainy, skrywanej gdzieś głęboko? W świat berberyjskich tajemnic wprowadzą: Katarzyna Krzyżak i Szymon Ciapała.

Naukowe Koło Turystyki Przyrodniczej, stworzone przez studentów i pracowników Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie zrzesza pasjonatów turystyki górskiej i miłośników przyrody. Nasz projekt, powstał z myślą o zbieraniu informacji i materiałów wykorzystywanych na potrzeby kierunku Turystyka i Rekreacja w szczególności zaś na temat atrakcji geoturystycznych odwiedzanych przez nas zakątków świata. Materiały kompletowane przez nas podczas wyjazdów prezentowane są w formie prac naukowych, popularnonaukowych a także w trakcie prezentacji i pokazów multimedialnych.
 
 

 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com