Slajdowisko - 34 lata w podróżyslajdowisko nr 317

Zapraszamy na spotkanie z Jarosławem Fischbachem, autorem książki „O jeden ląd za daleko”, geografem i podróżnikiem, który opowie o trzydziestu czterech latach swojego życia w podróży po miejscach nieznanych i takich, których już nie ma.
Przemierzał szlaki Ameryki Południowej, Afryki, Azji i Europy. Nierzadko odwiedzał miejsca nieznane, nieatrakcyjne dla innych podróżników albo takie, do których trudno dotrzeć. W książce opisuje między innymi swoje przygody w Andach, Himalajach, na Kilimandżaro, w Pantanalu, na Ziemi
Ognistej, jeziorze Titicaca, a także na nieistniejących już rozlewiskach Tygrysu i Eufratu. Jedną z najbardziej fascynujących historii przeżył jednak tuż obok własnego domu, płynąc Skrwą Lewą, rzeką, która oddziela Mazowsze od Kujaw.

Zapraszamy na slajdowisko, w trakcie którego Jarosław Fischbach opowie Państwu o swoich przygodach i pokaże zdjęcia, których próżno szukać w albumach i przewodnikach.

„O jeden ląd za daleko” to książka, która zaraża podróżami i chęcią do życia! Po jej zamknięciu po prostu zaczynasz planować kolejną albo i pierwszą wyprawę. Najlepiej w nieznane!


10 sierpnia 2015 r. nakładem Domu Wydawniczego PWN ukazuje się książka „O jeden ląd za daleko” podróżnika Jarosława Fischbacha, którego poprzednia książka „Polskim szlakiem przez Amerykę Południową” została wyróżniona na Festiwalu „Media-Travel”.

Autor przez trzydzieści cztery lata przemierzał szlaki Ameryki Południowej, Afryki, Azji i Europy – a wszystko to opisał w swojej najnowszej książce. Myliłby się jednak ten, kto pomyślałby, że to po prostu kolejna książka podróżnicza. Z zawartej w „O jeden ląd za daleko” opowieści wyłaniają się obrazy miejsc niezwykłych a czasem również takich, których już nie ma. W tej książce autor opisuje między innymi swoje przygody w Andach, Himalajach, na Kilimandżaro, w Pantanalu, na Ziemi Ognistej, jeziorze Titicaca, a także na nieistniejących już rozlewiskach Tygrysu i Eufratu.

Jarosław Fischbach pokazuje, jak podróżować, żeby nie zgubić płynącej z tego przyjemności w tłumie turystów. Rozmawia z tubylcami, je przygotowanie przez nich posiłki i zawiera przyjaźnie; planuje, ale i potrafi podążać za tokiem przygody; chodzi swoimi ścieżkami, ale zawsze w doborowym towarzystwie!

Dom Wydawniczy PWN

Wstęp na wszystkie slajdowiska i spotkania autorskie jest BEZPŁATNY

program slajdowisk:
https://klubpodroznikow.com/slajdowiska

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com