Festiwal Górski w Lądku-Zdroju

 
Festiwal Górski w Lądku-Zdroju
 
   Święto ludzi związanych z górami, którzy od wielu lat spotykają się w małej mieścinie na skraju Dolnego Śląska. Lądek Zdrój na kilka dni zamienia się w stolicę górskich pasji. Wielkie osobistości ze świata himalaizmu o jakich czytamy na pierwszych stronach gazet, czy wpatrujemy się w filmowe relacje ukazujące wybitne osiągnięcia, w Lądku Zdroju są na wyciągnięcie ręki. Zrobienie selfie z Bernadette McDonald, przybicie piątki z Denisem Urubko czy poproszenie o autograf Krzysztofa Wielickiego możliwe jest tylko w Lądku Zdrój. Setki czy nawet tysiące osób, koniec września podporządkowują rodzinie czy zawodowo właśnie pod kątem festiwalu. W Lądku Zdrój wszystko toczy się w klimatach górskich. Jak co roku, program zapowiada się imponująco, festiwal to nie tylko filmy i prelekcje. To także wiele aktywności i rywalizacji w terenie. Organizatorzy zadbali by nikt się nie nudził choćby przez chwilę.
 
 Jedyny kierunek na koniec lata to Lądek Zdrój ! 
 
 
 

Przegląd Filmów Górskich w Lądku-Zdroju


to najstarsza, z największymi tradycjami taka impreza w kraju. W tym roku odbywać się już będzie po raz dwudziesty drugi. Od dwudziestu ośmiu lat, w drugi weekend września do Lądka-Zdroju zjeżdżają się tysiące miłośników gór, przygody i ekstremalnych doznań z całej Polski.

 

 

Przegląd Filmów Górskich w Lądku-Zdroju


to największa impreza górska w kraju. Oprócz szalonych 4 dni ( w tym roku 17-21 września) z ponad setką propozycji programowych,  najlepsze filmy pokazywane są w kilkunastu miastach Polski na pokazach dla lokalnej publiczności pod hasłem “Najlepsze filmy z Przeglądu Filmów Górskich w Lądku Zdroju”.

 

 

Przegląd Filmów Górskich w Lądku-Zdroju


to impreza, która zdobyła i ciągle zdobywa prestiżowe nagrody. W 2008 roku, na XI Plebiscycie Gospodarczym otrzymała “Muflona” – za najlepsze przedsięwzięcie promujące region.
W 2009 roku, Dolnośląska Organizacja Turystyczna przyznała tytuł “Najlepsze dolnoślaskie” za “stworzenie jedynej w swoim rodzaju inicjatywy o randze międzynarodowej, która nie tylko promuje turystykę w Sudetach, ale jest również okazją do spotkań pasjonatów gór”.

 

 

Przegląd Filmów Górskich w Lądku-Zdroju


to impreza na którą przyjeżdzają najlepsi z najlepszych – do stałych bywalców należą Piotr Pustelnik, Anna Czerwińska, Krzysztof Wielicki, Ryszard Pawłowski, Dariusz Załuski, Adam Bielecki, Artur Małek. Odwiedzali przegląd Gerlinde Kaltenbrunner, Peter Hamor, Denis Urubko, Simone Moro, David Karnicar, Bernadette McDonald i inni.

 

Przegląd Filmów Górskich w Lądku-Zdroju


to impreza, na której zawsze bywał Andrzej Zawada, jeden z najwybitniejszych polskich himalaistów. Po Jego odejściu w roku 2000 Przegląd przyjął nazwę “Przegląd Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady”. Co roku przyjeżdża do Lądka żona p. Andrzeja – Anna Milewska.

 

 

Przegląd Filmów Górskich w Lądku-Zdroju


To nie tylko filmy. To również pokazy slajdów, Spotkania Młodych Podróżników, koncerty, wystawy, prezentacje książek, wystawy fotograficzne, zawody wspinaczkowe, zawody biegowe, wycieczki piesze, konkurs na najlepszą książkę o tematyce górskiej, i wiele, wiele innych.

 

  
Szczegóły na www.festiwalgorski.pl
 
 
 
 
 
szef wszystkich szefów Maciek Sokołowski
 
 
 
Wojtek Heliński
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com