Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?   Zarejestruj się  

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Nowa jakość w segmencie mebli turystycznych.
Helinox już dostępny w polskich sklepach.

 

   Od maja b.r. na polskim rynku outdoorowym dostępne są meble turystyczne dynamicznie rozwijającej się marki Helinox. Producent ten znany jest z innowacyjnych i praktycznych rozwiązań technologicznych, bazujących na lekkich i wytrzymałych komponentach, przy jednoczesnym zachowaniu nowoczesnego designu. Kluczowa jest tu zwłaszcza współpraca z firmą DAC i bazowanie na masztach z innowacyjnego stopu aluminium, gwarantującego świetny stosunek wagi do wytrzymałości produktów. Rdzeń oferty producenta stanowią ultralekkie, składane krzesła turystyczne z modelem Chair One na czele. Miłośnicy kempingu, plażowania oraz grillowania w terenie z pewnością docenią też łóżka polowe typu „kanadyjka” oraz stoły turystyczne. Produkty marki Helinox dostępne są już w czterech czołowych i ściśle wyselekcjonowanych sklepach: AlpinSklep.pl, CampingShop.pl, Explore.pl oraz PolarSport.pl.

 

 meble turystyczne HELINOX 2

 

Choć oficjalna premiera marki Helinox miała miejsce zaledwie 11 lat temu, producent zdążył już sobie wyrobić pozycję na rynku północnoamerykańskim oraz w krajach Europy Zachodniej. Jego produkty cieszą się popularnością zarówno wśród miłośników rekreacji na świeżym powietrzu, jak i wśród organizacji humanitarnych czy jednostek wojskowych. Niezależnie od przeznaczenia, odbiorcy doceniają w produktach Helinoxa cechy takie jak uniwersalność zastosowania, świetny stosunek wagi do wytrzymałości, szybkość montażu i demontażu oraz wysoki komfort użytkowania. Jeśli dodać do tego oryginalny, nowoczesny design połączony z efektowną paletą kolorystyczną, otrzymujemy produkt klasy premium, który z powodzeniem zastąpi nam w terenie komfort domowych mebli! Nieprzypadkowo mottem producenta jest hasło #athomeanywhere.


Technologie


Produkty Helinoxa bazują na lekkich i zarazem wytrzymałych masztach firmy DAC, wykonanych z innowacyjnego stopu aluminium. Jego pierwowzorem był stop wykorzystywany w lekkich namiotach ekspozycyjnych. Dzięki badaniom i testom przeprowadzonym przez DAC na zlecenie Helinoxa, został on udoskonalony - zmniejszono jego wagę, równocześnie nie obniżając wytrzymałości. W ten sposób powstał stop TH72M, zastrzeżony odtąd dla produktów Helinoxa. Do tego dochodzą łączenia z wysokogatunkowej żywicy nylonowej oraz wytrzymałe tkaniny na bazie poliestru, stosowane w siedziskach. Konstrukcje i skład materiałowy opracowywane są przez doświadczonych inżynierów, często na bazie zastrzeżonych rozwiązań (np. wspomniany stop aluminium). Dzięki temu produkty Helinoxa wyróżnia maksymalna wytrzymałość przy zachowaniu minimalnej wagi. Cały asortyment posiada aż 5-letnią gwarancję na wady produkcyjne.


Wyróżnienia


Produkty Helinoxa doceniają nie tylko finalni użytkownicy, ale i zawodowi eksperci. Mimo krótkiej obecności na rynku, producent zdążył już zdobyć szereg prestiżowych nagród. Aż siedmiokrotnie otrzymały one wyróżnienie Red Dot Design Awards. Przyznawane jest ono w od 1955 roku Niemczech i uchodzi za jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, często nazywaną „Oscarem designu”. Dwukrotnie produkty Helinoxa docenili eksperci z monachijskich targów ISPO - największego i najważniejszego w skali globu eventu dla branży outdoorowo - sportowej. W 2013 roku model Chair One zdobył wyróżnienie ISPO Award Winner w kategorii Outdoor, a dwa lata później sukces ten powtórzył model Ground Chair. Ponadto model Chair Zero zdobył nagrodę OutDoor Industry Gold Award, przyznaną przez organizatorów targów Outdoor w niemieckim Friedrichshafen w 2017 roku. A to tylko najważniejsze z nagród, jakie od 2009 roku zdobyły produkty Helinoxa.

 

meble turystyczne HELINOX 1

 

 

Kluczowe modele


HELINOX Chair One
Flagowy model krzesła terenowego z portfolio marki marki Helinox. Ceniony nie tylko przez miłośników rekreacji na świeżym powietrzu, ale i przez doświadczonych ekspertów. Potwierdzeniem tego są prestiżowe tytuły, m.in. ISPO Award Winner w kategorii Outdoor czy nazywany „Oskarem designu” Red Dot Design Awards, oba przyznane w 2013 roku. Sukces modelu Chair One wiąże się ze współpracą z firmą DAC, która w konstrukcji masztów zastosowała innowacyjny stopu aluminium TH72M. Maszty połączone zostały ze sobą za pomocą łączników ze specjalnej żywicy nylonowej. Ostatni element stanowi siedzisko z wytrzymałego i zarazem oddychającego poliestru o gęstości 600 denierów. Dzięki temu, cała konstrukcja, ważąc niespełna 1 kg, przy wymiarach 35x12x10 cm (w wersji spakowanej), zapewnia udźwig aż do 145 kg! Samo rozłożenie krzesła jest niezwykle i intuicyjne i nie wymaga żadnych narzędzi.

meble turystyczne HELINOX 3

 

HELINOX Cot One Convertible
Kluczowy model rozkładanego łóżka terenowego (tzw. „kanadyjka”) z portfolio marki Helinox. Niezwykle uniwersalne i kompaktowe, ze świetnym stosunkiem wagi do wytrzymałości. Ważąc zaledwie 2,31 kg, jest ono w stanie udźwignąć obciążenie do 145 kg. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu masztów DAC z innowacyjnego stopu aluminium TH72M. Konfiguracja i demontaż łóżka jest niezwykle intuicyjny i odbywa się bez wsparcia jakichkolwiek narzędzi - wystarczy naciągnąć wytrzymały materiał na stelaż, następnie przymocować zapięcie do każdej z nóg w obrębie ramy bocznej i nacisnąć dźwignię wyposażoną w specjalny, zastrzeżony system blokady. Co istotne, w modelu Cot One Convertible możliwe jest zastosowanie podwyższenia nóżek (poza zestawem) o 25 cm.

meble turystyczne HELINOX 4

 

 

HELINOX Table One
Flagowy, niezwykle wszechstronny model stołu terenowego z portfolio marki Helinox, znanej ze stosowania w masztach swoich produktów innowacyjnego stopu aluminium TH72M. Stworzony został on przez specjalistów z firmy DAC specjalnie na zlecenie Helinoxa i dziś stanowi o innowacyjności jego produktów. Największą ich zaletą jest stosunek wagi do wytrzymałości. W przypadku stołu Table One, przy wadze zaledwie 625 g i wymiarach 60 x 40 x 39 cm (stół rozłożony) jest on w stanie udźwignąć ciężar do 50 kg. Drugi kluczowy element konstrukcji stanowią łączniki masztów, wykonane z niezwykle wytrzymałej żywicy nylonowej. Właściwa warstwa stołu – czyli blat – przymocowany jest do ramy za pomocą specjalnych klipsów. Powierzchnia wykonana została z wysokiej jakości, wytrzymałego poliestru i posiada specjalne, siatkowane wgłębienia na napoje. Niniejszy model jest laureatem prestiżowego wyróżnienia Red Dot Design Awards, przyznawanego od 1955 roku w Niemczech i uchodzącego za jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego.

meble turystyczne HELINOX 5

 

cena krzesełka Helinox Chair One mini

 

 

Gdzie kupić?
Produkty marki Helinox dostępne są w czterech czołowych, ściśle wyselekcjonowanych sklepach outdoorowych:
- AlpinSklep.pl - internetowo oraz sklep w Warszawie (ul. Batorego 39);
- CampingShop.pl (internetowo);
- Explore.pl - internetowo oraz sklep w Warszawie (ul. Opieńskiego 3);
- PolarSport.pl - internetowo oraz sklepy w Krakowie (ul. Sienna 15), Warszawie (ul. Łucka 18) i w Gdyni (ul. Starowiejska 17).

 

 

podziemia

podziemia

miasta

miasta

zamki i pałace

zamki i palace

skanseny

skanseny

parowozownie

parowozownie

muzea

muzea

miejsca wyjątkowe

miejsca wyjatkowe

forty i twierdze

forty i twierdze

zabytki sakralne

zabytki sakralne

Woda - szlaki kajakowe, spływy, wyprawy, rejsy

najpiekniejsze szlaki kajakowe w Polsce

 

spływy kajakowe

splywy kajakowe

polecane rejsy

polecane rejsy

imprezy

imprezy wodniakow2

Żaglowce

AKCJE EKOLOGICZNE - CZYSTE GÓRY CZYSTE SZLAKI

Czysta Polska czyste góry czyste szlaki

rajdy, zloty

rajdy i zloty

imprezy górskie

imprezy gorskie

daty i rocznice

testy sprzętu

książki

schroniska

schroniska gorskie

fotorelacje

fotorelacje

konkursy

konkursy

tanie linie

 

Kuchnie świata

 

 

 

 

mapy Tatr online

 mapy tatr

Małopolska Gościnna

SKANSENY I MUZEA PLENEROWE W MAŁOPOLSCE 3   Zamki i obiekty obronne w Małopolsce 2  PODZIEMIA W MAŁOPOLSCE 2
 
  
 
Wykaz schronisk górskich w Polsce

sprzęt outdoorowy - testy - porady - nowości - zapowiedzi

rower on tour

POLAND ON TOUR - VISIT POLAND

Visit Poland

Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

Aleja Podróżników Odkrywców i Zdobywców

 

Aleja Podróżników Odkrywców i Zdobywców 2020

 

Underground in Europe

Underground in Europe explore maps

 

Polecamy

Najpiekniejsze Miejsca w Tatrach baner
 

polecamy orla

zamki w Polsce okładka 

Obiekty UNESCO w Polsce

Polskie obiekty na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO
 
 

Szczyty Tatr Polskich alfabetycznie

 

szczyty pasm górskich w Polsce

 

niebezpieczne zwierzęta w Polsce

najbardziej niebezpieczne lotniska na świecie
 
najniebezpieczniejsze rośliny świata

najwyższe drzewa świata

najdłuższe mosty świata

najdziwniejsze budynki świata
 
 
FESTIWALE PODRÓŻNIKÓW
 
 
hosting zapewnia
 
facebook klub podróżników śródziemie

Odwiedza nas 345 gości oraz 0 użytkowników.