Helinox meble turystyczne

Nowa jakość w segmencie mebli turystycznych.
Helinox już dostępny w polskich sklepach.

 

   Od maja b.r. na polskim rynku outdoorowym dostępne są meble turystyczne dynamicznie rozwijającej się marki Helinox. Producent ten znany jest z innowacyjnych i praktycznych rozwiązań technologicznych, bazujących na lekkich i wytrzymałych komponentach, przy jednoczesnym zachowaniu nowoczesnego designu. Kluczowa jest tu zwłaszcza współpraca z firmą DAC i bazowanie na masztach z innowacyjnego stopu aluminium, gwarantującego świetny stosunek wagi do wytrzymałości produktów. Rdzeń oferty producenta stanowią ultralekkie, składane krzesła turystyczne z modelem Chair One na czele. Miłośnicy kempingu, plażowania oraz grillowania w terenie z pewnością docenią też łóżka polowe typu „kanadyjka” oraz stoły turystyczne. Produkty marki Helinox dostępne są już w czterech czołowych i ściśle wyselekcjonowanych sklepach: AlpinSklep.pl, CampingShop.pl, Explore.pl oraz PolarSport.pl.

 

 meble turystyczne HELINOX 2

 

Choć oficjalna premiera marki Helinox miała miejsce zaledwie 11 lat temu, producent zdążył już sobie wyrobić pozycję na rynku północnoamerykańskim oraz w krajach Europy Zachodniej. Jego produkty cieszą się popularnością zarówno wśród miłośników rekreacji na świeżym powietrzu, jak i wśród organizacji humanitarnych czy jednostek wojskowych. Niezależnie od przeznaczenia, odbiorcy doceniają w produktach Helinoxa cechy takie jak uniwersalność zastosowania, świetny stosunek wagi do wytrzymałości, szybkość montażu i demontażu oraz wysoki komfort użytkowania. Jeśli dodać do tego oryginalny, nowoczesny design połączony z efektowną paletą kolorystyczną, otrzymujemy produkt klasy premium, który z powodzeniem zastąpi nam w terenie komfort domowych mebli! Nieprzypadkowo mottem producenta jest hasło #athomeanywhere.


Technologie


Produkty Helinoxa bazują na lekkich i zarazem wytrzymałych masztach firmy DAC, wykonanych z innowacyjnego stopu aluminium. Jego pierwowzorem był stop wykorzystywany w lekkich namiotach ekspozycyjnych. Dzięki badaniom i testom przeprowadzonym przez DAC na zlecenie Helinoxa, został on udoskonalony - zmniejszono jego wagę, równocześnie nie obniżając wytrzymałości. W ten sposób powstał stop TH72M, zastrzeżony odtąd dla produktów Helinoxa. Do tego dochodzą łączenia z wysokogatunkowej żywicy nylonowej oraz wytrzymałe tkaniny na bazie poliestru, stosowane w siedziskach. Konstrukcje i skład materiałowy opracowywane są przez doświadczonych inżynierów, często na bazie zastrzeżonych rozwiązań (np. wspomniany stop aluminium). Dzięki temu produkty Helinoxa wyróżnia maksymalna wytrzymałość przy zachowaniu minimalnej wagi. Cały asortyment posiada aż 5-letnią gwarancję na wady produkcyjne.


Wyróżnienia


Produkty Helinoxa doceniają nie tylko finalni użytkownicy, ale i zawodowi eksperci. Mimo krótkiej obecności na rynku, producent zdążył już zdobyć szereg prestiżowych nagród. Aż siedmiokrotnie otrzymały one wyróżnienie Red Dot Design Awards. Przyznawane jest ono w od 1955 roku Niemczech i uchodzi za jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, często nazywaną „Oscarem designu”. Dwukrotnie produkty Helinoxa docenili eksperci z monachijskich targów ISPO - największego i najważniejszego w skali globu eventu dla branży outdoorowo - sportowej. W 2013 roku model Chair One zdobył wyróżnienie ISPO Award Winner w kategorii Outdoor, a dwa lata później sukces ten powtórzył model Ground Chair. Ponadto model Chair Zero zdobył nagrodę OutDoor Industry Gold Award, przyznaną przez organizatorów targów Outdoor w niemieckim Friedrichshafen w 2017 roku. A to tylko najważniejsze z nagród, jakie od 2009 roku zdobyły produkty Helinoxa.

 

meble turystyczne HELINOX 1

 

 

Kluczowe modele


HELINOX Chair One
Flagowy model krzesła terenowego z portfolio marki marki Helinox. Ceniony nie tylko przez miłośników rekreacji na świeżym powietrzu, ale i przez doświadczonych ekspertów. Potwierdzeniem tego są prestiżowe tytuły, m.in. ISPO Award Winner w kategorii Outdoor czy nazywany „Oskarem designu” Red Dot Design Awards, oba przyznane w 2013 roku. Sukces modelu Chair One wiąże się ze współpracą z firmą DAC, która w konstrukcji masztów zastosowała innowacyjny stopu aluminium TH72M. Maszty połączone zostały ze sobą za pomocą łączników ze specjalnej żywicy nylonowej. Ostatni element stanowi siedzisko z wytrzymałego i zarazem oddychającego poliestru o gęstości 600 denierów. Dzięki temu, cała konstrukcja, ważąc niespełna 1 kg, przy wymiarach 35x12x10 cm (w wersji spakowanej), zapewnia udźwig aż do 145 kg! Samo rozłożenie krzesła jest niezwykle i intuicyjne i nie wymaga żadnych narzędzi.

meble turystyczne HELINOX 3

 

HELINOX Cot One Convertible
Kluczowy model rozkładanego łóżka terenowego (tzw. „kanadyjka”) z portfolio marki Helinox. Niezwykle uniwersalne i kompaktowe, ze świetnym stosunkiem wagi do wytrzymałości. Ważąc zaledwie 2,31 kg, jest ono w stanie udźwignąć obciążenie do 145 kg. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu masztów DAC z innowacyjnego stopu aluminium TH72M. Konfiguracja i demontaż łóżka jest niezwykle intuicyjny i odbywa się bez wsparcia jakichkolwiek narzędzi - wystarczy naciągnąć wytrzymały materiał na stelaż, następnie przymocować zapięcie do każdej z nóg w obrębie ramy bocznej i nacisnąć dźwignię wyposażoną w specjalny, zastrzeżony system blokady. Co istotne, w modelu Cot One Convertible możliwe jest zastosowanie podwyższenia nóżek (poza zestawem) o 25 cm.

meble turystyczne HELINOX 4

 

 

HELINOX Table One
Flagowy, niezwykle wszechstronny model stołu terenowego z portfolio marki Helinox, znanej ze stosowania w masztach swoich produktów innowacyjnego stopu aluminium TH72M. Stworzony został on przez specjalistów z firmy DAC specjalnie na zlecenie Helinoxa i dziś stanowi o innowacyjności jego produktów. Największą ich zaletą jest stosunek wagi do wytrzymałości. W przypadku stołu Table One, przy wadze zaledwie 625 g i wymiarach 60 x 40 x 39 cm (stół rozłożony) jest on w stanie udźwignąć ciężar do 50 kg. Drugi kluczowy element konstrukcji stanowią łączniki masztów, wykonane z niezwykle wytrzymałej żywicy nylonowej. Właściwa warstwa stołu – czyli blat – przymocowany jest do ramy za pomocą specjalnych klipsów. Powierzchnia wykonana została z wysokiej jakości, wytrzymałego poliestru i posiada specjalne, siatkowane wgłębienia na napoje. Niniejszy model jest laureatem prestiżowego wyróżnienia Red Dot Design Awards, przyznawanego od 1955 roku w Niemczech i uchodzącego za jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego.

meble turystyczne HELINOX 5

 

cena krzesełka Helinox Chair One mini

 

 

Gdzie kupić?
Produkty marki Helinox dostępne są w czterech czołowych, ściśle wyselekcjonowanych sklepach outdoorowych:
- AlpinSklep.pl - internetowo oraz sklep w Warszawie (ul. Batorego 39);
- CampingShop.pl (internetowo);
- Explore.pl - internetowo oraz sklep w Warszawie (ul. Opieńskiego 3);
- PolarSport.pl - internetowo oraz sklepy w Krakowie (ul. Sienna 15), Warszawie (ul. Łucka 18) i w Gdyni (ul. Starowiejska 17).

 

 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com