Konkurs fotograficzny Zamki Polskie

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #7136 przez Conradi
4.Zamek LIW
Byłem tam w 30,06,2012., wybierając się na spływ kajakowy Bugiem.
Zamek znajduje się nad niesamowicie meandrującą rzeką Liwiec, nie ma chyba drugiej tak zakręcającej rzeki w Polsce.
Bardzo miła obsługa na zamku, znajduje się też tam duża kolekcja broni.
Z zamkiem wiąże się ciekawa historia mianowicie podczas II wojny światowej Niemcy chcieli go zniszczyć, jednak polskiego pochodzenia Otto Warpechowskiego przekonał ich (okłamał), że wybudowali go Krzyżacy i m.in. dzięki temu zamek przetrwał ten trudny okres.
Załączniki:

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #7135 przez Conradi
3.Zamek w BRZEGU
Byłem tam 31,08,2011r, podczas objazdu po zabytkach Dolnego Śląska.
Zamek zwany Śląskim Wawelem, jest w nim bardzo ciekawe muzeum piastów śląskich. W muzeum tym znajdują się oryginały i kopie średniowiecznych sarkofagów najważniejszych książąt śląska z dynastii piastowskiej. Niektórzy z nich są pochowani w zamkowych kościele. Nad bramą wjazdową zamku, umieszczony jest zjawiskowy portal przedstawiający drzewo genealogiczne piastów brzeskich. W tym przepięknym mieście znajduje się też m.in. kościół średniowieczny, jeden z największych na Śląsku. I piękny rynek. Polecam
Załączniki:

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #7134 przez Conradi
2.ZAMEK w DARŁOWIE
Zdjęcie zrobione 19,07,2011r.
Jedyny w Polce zamek nadmorski! Była własność książąt pomorskich.
Byłem tam w lipcu 2011r., po obchodach 601-lecia bitwy grunwaldzkiej. Zamek jest położony w fajnym miejscu. W pobliskim kościele mariackim znajduje się grób króla Szwecji,Danii i Norwegi -za razem księcia pomorskiego Eryka Pomorskiego i pirata w jednej osobie ; )
Załączniki:

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #7133 przez Conradi
Załączniki:

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu #7132 przez Conradi
Zamieszczam foty zamków mniej znanych, leżących dość daleko od Krakowa, których nie było na stronie klubpodroznikow. Posiadam mapę zamków polskich i widziałem ich już większość w naszym kraju. Celem moich podróży i pretekstem to wyjazdu były właśnie te zabytkowe miejsca.

1.ZAMEK w CIECHANOWIE.
Zdjęcie zrobione 22,07,2010r.
Zamek był własnością książąt mazowieckich, choć wzorowany jest na krzyżackich, Byłem tam w lipcu 2010r., po obchodach 600-lecia bitwy grunwaldzkiej. Zamek ten znajduje się na logo modnego ostatnio browaru Ciechan :lol: . Warto tam przyjechać bo bilet niedrogi, a baszty potężne. Zamek jest położony w fajnym miejscu. Kontrowersje budzi postawiony w środku blaszany współczesny budynek.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 5 miesiąc temu - 11 lata 5 miesiąc temu #7125 przez hiswallow
Ruiny zamku w Ogrodzieńcu. Wrzesień 2012r.
Zbudowany na początku XIVw. Na temat zamku krąży wiele legend. Najsławniejsza jest chyba o czarnym psie, który to straszy w nocy biegając po ruinach i ciągnąc za sobą długi brzęczący łańcuch.
Załączniki:
Ostatnia11 lata 5 miesiąc temu edycja: hiswallow od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 2.050 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com