Świąteczny poniedziałek

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #2377 przez Kominiarz
Matko kochana (a może Kochana żeby było poprawniej??) o czym WY tu dyskutujecie??
W planach jutrzejszych jest fajne slajdowisko, w fajnym miejscu i z arcyciekawymi ludźmi, na którym można będzie zobaczyć super filmy - a to czy w tekście są błędy ortograficzne czy nie to naprawdę jest mniej istotne!

To jest forum a nie żadne pismo urzędowe więc moja prośba - zajmijmy się raczej zachęceniem ludzi aby jutro przyszli a nie wytykaniem sobie nawzajem błędów ortograficznych!!

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #2375 przez Psychotrop
najgorsze jest to, że będę :D
więc się pilnujcie :D

Psychotrop vel Grzegorz Lucjan Laska von Lasocki

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
13 lata 4 miesiąc temu #2373 przez
Przypominamy o jutrzejszym spotkaniu Klubu Podróżników "Śródziemie" w Piwnicy pod Baranami.
Filmy już są na miejscu, a jest tam wiele ciekawych pozycji! :-)
Zaczynamy od mniej więcej 18:00.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu - 13 lata 4 miesiąc temu #2371 przez luc4s
Forma "kilkukrotnie" jest też dopuszczalna www.sjp.pl/kilkukrotnie

A co do "Rodaków" użyłbym formy grzecznościowej, gdybym się zwracał np. w jakiejś odezwie do większej grupy, tutaj nie ma takiej potrzeby.

BALKANDRIVER- postrzegaj sobie jak chcesz, masz do tego prawo. Denerwuje mnie po prostu to, że ostatnio coraz częściej widzę w tekstach opublikowanych dla szerszego grona wyrazy typu "polska", "polacy" oraz kardynalne błędy ortograficzne typu "ktury". Ludzie pisząc w Internecie zapominają o podstawowych zasadach pisowni polskiej, a są jednocześnie na tyle leniwi, że nie przepuszczają tego przed publikacją chociażby przez Worda. Postanowiłem więc, że będę im to wypominał, niezależnie czy ich znam, czy nie. Może dzięki temu unikną kiedyś kompromitacji, gdy napiszą jakiejś ważne pismo urzędowe. Miałem okazję nie tak dawno poczytać co ludzie piszą w takich pismach i się załamałem... Więcej szacunku dla naszego języka, on też stanowi nasze kulturowe dziedzictwo!

P. S. A jeżeli mi ktoś coś wypomni, jeszcze mu podziękuję, bo polonistą z wykształcenia nie jestem i również zdarza mi się popełniać błędy, aczkolwiek staram się ich nie robić.
Ostatnia13 lata 4 miesiąc temu edycja: luc4s od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #2368 przez BALKANDRIVER
luc4s napisał:Może się czepiam, ale widzę ten błąd juź kilkukrotnie... [/quote]
No, czepiasz się, bo w tym kontekście powinieneś użyć słowa : kilkakrotnie.
A jeżeli tak szanujesz Rodaków, to też pisz przez duże R w takim ciągu myślenia.
A tak BTW, czy nie szkoda życia na takie bzdety?
Sorry, Kolego, ale ja postrzegam takie zagrania jako pejoratywnie postrzeganą polaczkowatość, przez małe p
Ale może też się czepiam :laugh:

BALKANDRIVER

"Podróże są zabójcze - dla uprzedzeń, fanatyzmu i ciasnoty umysłowej."- Mark Twain

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #2366 przez Albin
widzę że łatwiej jest wytykać błędy i krytykować niż samemu działać (pisać) ale to już jak widać domena polaków....

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.440 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com