Świąteczny poniedziałek

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #2360 przez luc4s
Owszem Raffee wiem, że chodzi o Piwnicę pod Baranami, ale wygląda to tak, jakby ta Piwnica była ważniejsza od 40 mln obywateli RP, do których się zaliczam. Może się czepiam, ale widzę ten błąd juź kilkukrotnie.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
13 lata 4 miesiąc temu #2359 przez
O brak szacunku do rodaków (nie jest to nazwa narodowości, więc małą literą, chyba że grzecznościowo) Albina nie podejrzewam - raczej o drobne kłopoty z ortografią... ;-)
Dla wyjaśnienia: Albinie! Nazwy narodowości piszemy od wielkiej litery - chyba że występują w przymiotniku.
Teraz wyjaśnienie: Piwnica jest tu użyta jako skrót nazwy własnej "Piwnica pod Baranami", więc pisanie jej od wielkiej litery jest jak najbardziej uzasadnione.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #2355 przez luc4s
"Zapraszamy na świąteczne polaków rozmowy przy kawie , piwku i dobrym filmie.
Oczywiście wstęp bezpłatny."

Nie wytrzymałem już... Dlaczego Albinie piszesz piwnica z dużej, a nie szanujesz swoich rodaków i napisałeś ich z małej litery. Zauważyłem ten trend w ostatnim czasie na różnych forach, Polska, Polacy - z małej litery... Czy to jest jakiś przejaw nowej odmiany buntu, o którym nie wiem?

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #2354 przez kredka
co do "czuć się jak pod smrekiem w Tatrach" (foto by Zbig):
Załączniki:

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #2353 przez Albin
choinka 4 metrowa jest w Piwnicy i nawet można się poczuć jak pod smrekiem w Tatrach :laugh:

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 4 miesiąc temu #2352 przez kredka
jeżeli nie pojadę w góry to pewnie się pojawię ;) chyba że mi jakaś choinka lub co innego na głowę spadnie :P

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.518 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com