14.02 Joanna Lamparska– dziennikarka, podróżniczka

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu - 13 lata 3 miesiąc temu #2628 przez Albin
Nie wszystkie tajemnice zostały ujawnione i wiele skarbów nadal jest dobrze ukrytych. Warto ruszyć na Dolny Śląsk na ich poszukiwanie a książki Joanny Lamparskiej i jej opowieść bardzo w tych poszukiwaniach i wędrówkach po fantastycznych miejscach pomagają.

tak było na spotkaniu
www.klubpodroznikow.com/slajdy/922-sladem-ukrytych-skarbow

Joanna Lamparska i Jerzy Cera

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Załączniki:
Ostatnia13 lata 3 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #2507 przez Albin
14.02 Joanna Lamparska – polska dziennikarka, podróżniczka, współpracownik National Geographic. Autorka wielu książek o Dolnym Śląsku.
Niesamowita gratka dla miłośników Dolnego Śląska i jego tajemnic .
Joanna Lamparska

Mam w życiu wielkie szczęście. Szczęście do niezwykłych ludzi, wydarzeń i podróży. Gdy ktoś przysiada się do mnie w pociągu, okazuje się niemal od razu znakomitym bohaterem na reportaż.

Bez przerwy jeżdżę po świecie, choć nie lubię latania. Szukam ukrytych skarbów, choć mówią, że one nie istnieją. Piszę książki o tajemnicach Dolnego Śląska. Nazywam je „przewodnikami, innymi niż wszystkie” bo zamiast suchych faktów, staram się snuć niezwykłe opowieści; o czarownicach, zaginionym welonie Marii Antoniny, ukrzyżowanej Kummarnis, szalonych lotnikach i oczywiście, poszukiwaczach skarbów. Marzy mi się odkrycie, może nie Bursztynowej Komnaty, ale chociaż skrzynki z tajnymi dokumentami. W weekendy zbieramy się w grupę i wyruszamy na poszukiwania.

Dolny Śląsk, nazywany Skarbcem III Rzeszy, to moje ukochane miejsce na świecie. Gdziekolwiek jestem, czy w masajskiej wiosce, czy w Kambodży albo na Hawajach, tęsknię do naszych zamków, gór i lasów. W chwilach wolnych od jeżdżenia, pisania książek i życia prywatnego, piszę m.in. dla „National Geographic”, „Focusa”, „Onetu”. W życiu zdarzyło mi się już prowadzić pismo dla rycerzy i eksploratorów. Mam nadzieję, że ciekawe wydarzenia o mnie nie zapomną.

to tylko cześć książek z jej bogatego dorobku:
* Tajemnice ukrytych skarbów,
* Tajemnice, zamki, podziemia
* Tajemnicze podziemia. Przewodnik po lochach, sztolniach i jaskiniach
* Magia dolnośląskich zamków. Najpiękniejsze rezydencje i ich losy
* Dolny Śląsk jakiego nie znacie. Przewodnik inny niż wszystkie, część 1
* Sudety środkowe po obu stronach granicy. Przewodnik inny niż wszystkie, część 2
* Niezwykłe miejsca wokół Wrocławia. Przewodnik inny niż wszystkie, część 3
* Tajemnicze zakątki. Przewodnik inny niż wszystkie, część 4
* Zamkowe tajemnice

strona autorki
joannalamparska.blog.iwoman.pl/
.
foto: www.nieznanyswiat.pl

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Załączniki:

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.458 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com