Wieczór Sztuk ART GRY

Więcej
14 lata 2 tygodni temu #951 przez Albin
Wieczór Sztuk ART GRY was created by Albin
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach

www.dkchwalowice.pl

Rybnik ul. 1 maja 95, tel. 324216222
zaprasza w dniu 7 maja (piatek) 2010 r. o godz. 18.00

na Wieczór Sztuk ART GRY

W programie:
1. Grupa antyTEATR, premiera spektaklu pt. Podejrzana osoba, na podstawie komedii Stanisława Dobrzańskiego (sala widowiskowa).
2. Renata Filipova, wernisaż wystawy malarstwa Art gry (Galeria Kolumnowa).
3. Beata Mendrek-Mikulska, wernisaż wystawy fotografii Cisza (Galeria Fotogfarii DeKa).
4. Adam Fleks, otwarcie wystawy fotografii Ulica Wronia-retrospekcje (Galeria Drugiego Planu).

WSTĘP WOLNY!!!

antyTEATR:
Grupa teatralna działająca w Domu Kultury w Chwałowicach. Została założona w 2001 r. przez Mirosława Ropiaka jako Teatr Wyobraźni i do 2005 roku istniała w Domu Kultury w Niedobczycach. Teatr

specjalizuje się w lekkich formach teatralnych zbliżonych stylem i klimatem wykonywanych sztuk do kabaretów. Preferowana jest groteska i humor absurdu. Wiele sztuk wykonywanych przez zespół powstaje w oparciu o poważne scenariusze, które są następnie modyfikowane, twórczo przerabiane w kierunku komedii absurdu.

Mimo dokonanych przeróbek, zespół stara się jednak zachować wymowę i istotę danej sztuki. Podejrzana osoba jest piątą sztuką zrealizowaną przez antyTEATR.
Strona internetowa: www.kfn.strona.pl/ , menu: TEATR



Renata Filipova, urodzona w 1941 r. Jako nastolatka wyuczyła się aranżacji i w latach 1957-1968 pracowała

w reklamie. Studiowała w Wyższej Szkole Plastycznej w Ostrawie, którą ukończyła w roku 1973. W latach 1973-1986 pracowała w Domu Kultury w Karwinie. Od roku 1974 brała udział w wystawach zbiorowych,

rok 1978 przyniósł jej pierwszą wystawę indywidualną. Pod koniec lat siedemdziesiątych zaczęła pracować

w technice art-protis. Młoda czeska technika art-protisu oczarowała Renatę Filipovą i przyniosła jej sukces.

W latach 1986-1992 kierowała Galerią Manesa w Domu Kultury w Karwinie.
Od roku 1992 pracuje jako wolny artysta. Mieszka i ma swoje atelier w Petrowicach pod Karwiną,

gdzie od kilku lat jest organizatorką międzynarodowych plenerów malarskich. Jej malarskie początki były

liryczne, w jasnych, niemal białych kolorach. Jest autorką techniki „petart”, w której materiałem twórczym są plastikowe opakowania.



Beata Mendrek-Mikulska - urodzona w 1980 r. Absolwentka Policealnego Studium Fotograficznego

oraz Wydziału RTV Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. W latach 2003 – 2006 założycielka i uczestniczka działań Grupy Fotograficznej NATECHWILE. Od roku 2002 organizatorka i współorganizatorka wielu wystaw i projektów artystycznych, m.in. współpraca z Galerią Szyb Wilson, Galerią Czakram w Katowicach. W 2004 r. współorganizatorka Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Wizualnych EWNS w Katowicach. Zawodowo zajmuje się fotografią i projektowaniem graficznym.

Wykładowca fotografii w FOTOEDUKACJI w Katowicach.



Cisza przynosi ukojenie i rodzi wizerunki przesycone uczuciami...
Tworząc obrazy opieram się na silnych wrażeniach zmysłowych powstałych w wyniku bezpośredniego dotknięcia danej rzeczywistości.
To co najsilniejsze pozostaje w pamięci. Czasem uproszczone, czasem wzbogacone.
To jak obrazowanie wewnętrznych przeżyć powstałych przy użyciu wszystkich zmysłów poznawczych.
Poznawanie świata w ciemności uwypukla wszystkie zmysły poza zmysłem wzroku , powoduje spiętrzenie

i nagromadzenie elementów, wyolbrzymienie ich.
Poznawanie świata w pełni światła, świata niemal prześwietlonego , upraszcza formy, ogranicza do małego wycinka, szczeliny, jakby oglądanie świata przy zmrużonych oczach.
Przestrzenie, które rodzą się poprzez ciągłą fascynację tym, co udało mi się zobaczyć, poczuć,

ciągle od nowa.
Beata Mendrek-Mikulska, www.horyzonty.net/



Adam Fleks - prezes Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego www.gtf.org.pl/ ,

autor wystaw indywidualnych i uczestnik licznych wystaw zbiorowych, autor wielu tekstów

i opracowań historyczno-fotograficznych, laureat nagród i kwalifikacji na konkursach fotograficznych,

salonach i przeglądach fotografii.

Ulica Wronia-retrospekcje
Pierwsze zdjęcia na Wroniej wykonałem pod koniec lat 80 prostą sowiecką lustrzanką dwuobiektywową Lubitiel. Kiedy pojawiłem się tam po kilkunastu latach, doznałem szoku, ponieważ spora część budynków już nie istniała. Rozpocząłem więc dokumentowanie dość szybko postępującej destrukcji kolejnych domów. Spora część z nich została rozebrana po 2006 roku, tak więc zdjęcia pokazane na wystawie mają już wartość historyczną.
Adam Fleks.

pełne info o imprezie:
www.dkchwalowice.pl

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.490 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com