Ukraina zachodnia i zamki Złotej Podkowy

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #12395 przez BeataF
Myślę, że w zakładce Europa.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #12393 przez adam8312
Dzięki za rade sprawdzę ten program.

A mam pytanie czy można na tej zakładce Foto i video czy następnym razem to już zakładce Europa umieszczać zdjęcia z podróży zagranicznych.

Nic co ludzkie nie jest mi obce
Ostatnia9 lata 3 miesiąc temu edycja: adam8312 od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #12391 przez BeataF
Spoko! Nie zanudziłeś :)

Też się tam kiedyś wybiorę.

A tak na przyszłość, to jeśli zmniejszasz zdjęcia przez zmniejszacz.pl to ustaw sobie 800x600px bo na tych mniejszych zdjęciach to mało co widać.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #12383 przez adam8312
Witam. Chciałbym przedstawić tutaj moją podroż paro dniowa na Ukrainę zachodnią. Nie wiem czy coś już takiego jest mogę się mylić. Dużo jest opisów interesujących i inspirujących do podróżowania.



A więc tak jak w temacie w 2012r wybrałem się na takową wycieczkę z biurem podróży Chortycia z Przemysła. Jako że ta wycieczka była zbieranina wielu osób , dowożono do tego miasta busami. 3h podłóż z Krakowa do Przemyśla.Stąd jedziemy na granice pewnie wiele osób miało tak że trzeba się wyczekać w Medyce 2h.
Po dotarciu do Lwowa persze zwiedzanie było od Archikatedralny sobór św. Jura . . .

Po drodze były i inne katedry m.in. łacińska, Rzymsko-katolicka polska, ormiańska. Jak że w takich wycieczkach zawsze są jakieś kościoły chcąc nie chcą trzeba zwiedzić.
Przechadzając się po uliczkach Lwowa z przewodnikiem można natrafić na różne pomniki znanych osób jak i również rzeźby z kamienia. Taką pierwszą interesującą rzeczą jest Nikifor. .
Dodam ,że pomniki Nikifora są tylko dwa jeden we Lwowie drugi z Krynicy Zdrój. . .
Pomnik wieszcza narodowego Ukrainy Tarasa Szewczenki.Niestety z tył pomnika gdyz nie mam w zbiorach przodu :angry: .

Kolejna wartą zobaczenia jest piękny budynek Akademicki Teatr opery i Baletu.
Urok oraz wystrój olśniewa. Każdy pisze że na Ukrainie bieda, możne i tak ale w mieście tego nie widać. W Polsce tez mamy biedę. Czy to na wsi czy w mieście. . . .


Dalsza podróż do miejscowości Zbaraż.

. . . .

Jak widać na zdjęciach , a jeśli widział film Ogniem i Mieczem i czytał Sienkiewicza , ze to nie jest twierdza jedynie dwór umocniony. :silly:

Kolejna atrakcja to siedziba rodu Wiśniowieckich i Mniszchów w Wiśniowcu. .

Kolej na Krzemieniec , w którym znajduje się Muzeum Juliusza Słowackiego i klasztor-liceum, który przez rozbiorami należał do jezuitów. . .

Kolejny atrakcja coś dla ducha to Ławra Poczajowska [img].http://www.klubpodroznikow.kei.pl/media/kunena/attachments/legacy/images/IMG_0736.jpg[/img]

Olesko miejsce urodzenia Jana III Sobieskiego.

Złociew i ruiny zamku .

Podhorce i ruiny zamku. Nie wiem czy jak ktoś oglądał Potop nie zauważył swoim okiem ,że ten zamek jest przedstawiony jako Kiejdany( ale to na marginesie). ;)




I na koniec cmentarz Łyczakowski we Lwowie. . .

Mam nadzieje że was nie zanudziłem. Dziękuje


Polecam na prawdę warto jechać.

Jeszce tam wrócę ale w inny rejon jak będzie spokój na Ukrainie.

Nic co ludzkie nie jest mi obce
Ostatnia9 lata 3 miesiąc temu edycja: adam8312 od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.607 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com