Jazda na krawędzi od 6 kwietnia w kinach

Więcej
12 lata 1 miesiąc temu - 12 lata 1 miesiąc temu #5143 przez Albin
Wczoraj widzieliśmy pierwszy ścigacz na naszej bocznej warszawskiej uliczce. 6 kwietnia w kinach będzie ich więcej, gdyż raz przekładany, wielokrotnie zapowiadany film “Motocykle 3D: Jazda na krawędzi” wchodzi do kin jak Polska długa i szeroka 6 kwietnia 2012 r. Na pewno.

O FILMIE
Motocykle 3D: Jazda na krawędzi” – najlepiej sprzedająca się produkcja dokumentalna w historii brytyjskiej kinematografii. To opowieść o pasji, wolności wyboru i woli walki, której akcja rozgrywa się na brytyjskiej wyspie Man. Już od 1904 roku organizowane są tam uliczne wyścigi motocyklowe „Isle of Man TT Races”, zaliczane do jednych z najbardziej widowiskowych i niebezpiecznych imprez tego typu na świecie. Wyspa jest jedynym terytorium należącym do Wielkiej Brytanii, na którym nie obowiązuje ograniczenie prędkości. W filmie występuje jedna z najgłośniejszych postaci ostatnich lat, 29-letnia gwiazda, człowiek legenda drogowych wyścigów motocyklowych, Guy Martin. Bohaterem filmu jest także Ian Hutchinson, który na Hondzie wygrał 5 kolejnych wyścigów w 5 różnych klasach na Isle of Man w 2010 roku. Dokonał tego jako pierwszy w historii. Narratorem filmu jest Jared Leto, amerykański aktor znany z takich filmów jak „Cienka czerwona linia”, „Podziemny krąg”, „Requiem dla snu” czy „Mr Nobody”, wokalista i gitarzysta zespołu „30 seconds to Mars”.

OPINIE WIDZÓW
Dokument jest rewelacyjny, pozycja obowiązkowa dla osób, które wiedzą czym są wyścigi Tourist Trophy na Wyspie Man (wyścigi motocyklowe po zamkniętych drogach publicznych, średnia prędkość 60km okrążenia tj. ok. 210km/h > jak nie trudno sie domyślić tj. wielce ryzykowna przejażdżka ). Świetne ujęcia, narracia, realizacja, wybór głównego bohatera spośrod innych zawodników….jednym słowem MEGA! FILMWEB

Nie jestem fanem sportów motorowych ale ten dokument był po prostu REWELACYJNY. Oglądałem HD na ogromnym monitorze i muszę przyznać, że dźwięk, montaż obrazu genialny. Wiedziałem o tych wyścigach wcześniej, widziałem na youtube ten ostatni wypadek gdy gość pofrunął na łąki i po youtube byłem przekonany, że był to śmiertelny wypadek ale na szczescie odetchnąłem z ulgą po tym filmie. Super. Polecam. FILMWEB

RECENZJE PRASY
“If it doesn’t excite you, you’re not alive,” says one motorcycling enthusiast in 3D Brit docu “TT3D: Closer to the Edge,” and even the most racing-averse auds will have to agree this entertaining whiz around the 2010 Isle of Man TT racing event puts across the thrill of the sport. A mosaic of interviews, background coverage and, most importantly, footage of bikes going really fast, this competently made assemblage will be high octane fuel for fans. VARIETY

The speeds on such narrow, winding public roads are hair-raising and superbly photographed, the crashes spectacular and the riders far more likable than anyone involved in Formula One. It’s a saturnalia of excitement, saturated with thrills and a sense of danger that is almost spiritual. GUARDIAN

Prepare for the ride of your life. DAILY MIRROR

www.360stopni.org/jazda-na-krawedzi-6-kwietnia-w-kinach/

.

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Załączniki:
Ostatnia12 lata 1 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.474 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com