Doba nominowany do tytułu Podróżnik Roku

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #12517 przez raven
Załączniki:

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #12516 przez frank123
Dziś nawet wszystkie portale informacyjno-plotkarskie o tym trąbią, brawo - Polak potrafi, a jeszcze zostaje doceniony na świecie!
.
Załączniki:
Ostatnia9 lata 3 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #12510 przez BeataF
Udało się!!! :laugh:

Aleksander Doba zdobył tytuł podróżnika roku wg National Geographic!

Z ogromną radością przyjęliśmy więc komunikat z centrali Towarzystwa National Geographic w Waszyngtonie: "Autor najdłuższej przeprawy kajakowej przez Atlantyk Aleksander Doba został zwycięzcą plebiscytu publiczności na podróżnika roku 2015 National Geographic People’s Choice Adventurer of the Year!".

Jego triumfowi towarzyszyła rekordowa liczba ponad pół miliona głosów oddanych przez niemal trzy miesiące (od 6 listopada do 31 stycznia) na wszystkich kandydatów.

A konkurencja była duża. Doba został wybrany spośród dziesięciu podróżników i badaczy, których wyprawy i przedsięwzięcia w dziedzinie ochrony przyrody, pomocy humanitarnej i sportu zyskały w ubiegłym roku największe uznanie. Wśród nich wiele było sław światowej eksploracji, jak wspinacz Tommy Caldwell, himalalista Ueli Steck czy pływak długodystansowy Lewis Pugh.

– Dzięki plebiscytowi "National Geographic" dowiedziałem się, jak wielu mam znajomych i nieznajomych przyjaciół na całym świecie, których zafascynował samotny 67-latek w kajaku na wielkim oceanie. Jestem tym wyróżnieniem wzruszony i jest to dla mnie ogromny zaszczyt – powiedział Doba.

www.national-geographic.pl/aktualnosci/p...national-geographic/

Miałam okazję słuchać pana Doby podczas festiwalu Travenalia i zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie :laugh:

Najszczersze gratulacje!

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #12430 przez BeataF
Głosowanie miało trwać do 31 stycznia a strona nadal działa, więc głosować :laugh:

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #11966 przez BeataF
Aleksander Doba, który na przełomie 2013/2014 roku jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki pomiędzy najbardziej oddalonymi jego wybrzeżami w Europie i Ameryce Północnej został nominowany do prestiżowej nagrody National Geographic - Adventurer of the Year. Olek, jedyny Polak, znalazł się w grupie 10 wyselekcjonowanych podróżników z całego świata, których dokonania w 2014 roku zdobyły szczególne uznanie jako niezwykły wyczyn eksploratorski. Zwycięzcę w tym plebiscycie wyłonią internauci, którzy od 6 listopada do 31 stycznia 2015 roku mogą każdego dnia oddać jeden głos na wybranego kandydata wchodząc na stronę:
adventure.nationalgeographic.com/adventu...an_85269_600x450.jpg

Wyprawa została już w tym roku nagrodzona - jako Wyprawa Roku 2014 - przez pasjonatów kajakarstwa skupionych wokół czasopisma Canoe&Kayak.

Przypomnijmy, że jest to już druga transatlantycka ekspedycja Olka. W trakcie pierwszej, zrealizowanej na przełomie 2010/2011 roku, kajakarz przepłynął ocean w jego najwęższym miejscu, pomiędzy wybrzeżem afrykańskim i południowoamerykańskim.

W trakcie trwającej ponad pół roku wyprawy Czytelnicy kibicowali Olkowi, doceniając jego ogromny wysiłek na Atlantyku. To uznanie można tym razem wyrazić głosując na Olka i przyczyniając się do zdobycia przez naszego rodaka prestiżowego międzynarodowego wyróżnienia Podróżnika Roku 2015.
www.national-geographic.pl/artykuly/poka...tulu-podroznik-roku/
Załączniki:
Ostatnia9 lata 6 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.464 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com