Wschód słońca na Kopcu Kraka- 21 czerwca

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #5769 przez zkarola
hmm... myślałam żeby pójść w tym roku też, ale kiepsko z dojazdem na taką godzinę. jeszcze przemyślę to

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
11 lata 10 miesiąc temu - 11 lata 10 miesiąc temu #5768 przez
Ja bym się wybrał z chęcią, już kiedyś o tym myślałem :)
Wedle programu The Photpgrapher's Ephemeris (PET) stojąc jutro rano o wschodzie Słońca na Kopcu Krakusa Słońce pojawi się trochę sporo przed Kopcem Wandy, więc będzie okazja porównać teorię z praktyką :) Wedle tegoż programu (który nomen omen wszystkim polecam) aby Słońce wzeszło dokładnie nad Kopcem Wandy trzeba być na Kopcu Krakusa.... 12 sierpnia :)
Jak ktoś się jeszcze wybiera to dawajcie znać, pójdziemy mocną "Śródziemną" ekipą :)
Ostatnia11 lata 10 miesiąc temu edycja: od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #5766 przez zkarola
W czwartek, 21 czerwca 2012, o godz. 4.15 (rano!), Kopiec Krakusa.

Stowarzyszenie PODGORZE.PL zaprasza wszystkich obdarzonych wyobraźnią, pragnieniem niekonwencjonalnego spędzania czasu o niekonwencjonalnych porach, miłośników „nowych tradycji”, tajemniczych legend, romantyków, tudzież szaleńców na wspólne sprawdzanie prawdziwości legendy o pewnym wschodzie słońca.

W czwartek, 21 czerwca, mniej więcej o 4.30 stanie się zadość słynnej podgórskiej legendzie o słońcu i dwóch kopcach. Bo w legendzie stoi, iż tego właśnie dnia stojąc na Kopcu Krakusa zobaczymy słońce wschodzące dokładnie nad Kopcem Wandy, po czym gdy wieczorem podczas zachodu słońca staniemy na Kopcu Wandy – zobaczymy słońce zachodzące na Kopcem Krakusa.

W tamtym roku byłam, ale słońce niestety płatało figle, wyszło dopiero później, po wschodzie, ale i tak było fajnie:)

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.501 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com