Pomoc dzieciom- Szkoła Pokoju- Lhotse 2012

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu - 11 lata 10 miesiąc temu #5706 przez zkarola
Mail od Ani Lichoty

"Wrocilam bezpiecznie do domu po niesamowitym, jednym z najbardziej 'smiercionosnym' sezonie w historii. Najwiekszy z operatorow, z czterdziestoma klientami wycofal sie w czwartym tygodniu uznajac gore za zbyt niebezpieczna. Poczatek sezonu byl bardzo zimny, z malymi opadami i niespodziewanymi lawinami skalnymi, powodujac ze wspinaczka byla jeszcze bardziej ryzykowna. Razem na Everescie i Lhotse zginelo w tym roku 11 osob. Niespodziwanie natknelam sie na jedno z cial 15 metrow od szczytu. Lina poreczowa lezala zmarlemu na brzuchu. Nie moglam po prostu przejsc nad tym do porzadku dziennego, wiec obeszlismy go szerokim lukiem. Nie mam jednak dobrego zdjecia ze szczytu (25 maja o 8 rano), gdyz mysl zaprzatal mi wypadek sprzed 5 dniu.

Podczas zejscia jeden z Szerpow przede mna zaczal spadac. Starajac sie nie dac porwac impaktowi patrzylam na cialo turlajace sie po skale do zatrzymania 75 metrow ponizej. Pospieszylismy na ratunek kompletnie zszokowani. Cudem nic nie bylo zlamane, wszyscy zaczelismy schodzic wolniej i trzymajac sie razem.

Ponizej obozu trzeciego zabladzilam i zgubilam sie na 90 minut na niebieskim lodzie Lhotse. Jak moj Szerpa (baaaardzo wkurzony) odnalazl mnie na zlej linie bylo juz ciemno. Musielismy sie wspiac spowrotem ok. 200 metrow. Przespalismy w czyims namiocie w jednym spiworze, bez obiadu, aby nie przemarznac.

Chcac odwiedzic Szkole Pokoju w drugi rok dzialanosci musialam przejsc odleglosc maratonu w jeden dzien z Obozu Bazowego aby zlapac samolot. Wchodzac na teren szkoly doznalam zupelnie innych emocji jak 200 dzieci z 9 nauczycielami ustawilo sie w kolejce z kwiatami aby mi podziekowac i udzielic buddyjskich blogoslawienstw. Przenocowalam w jednej z blotem pokrytych chat, jedzac ryz i soczewice z glinianej podlogi.

Mozesz pomoc tym dzieciom przez dotacje na ponizszej stronie. $3000 przeznaczone jest na pomoce naukowe i szkolenie nauczycieli. Reszta srodkow odnowi kolejne dwie szkoly. Dziekuje za wszelkie datki, zapraszam na zdjecia w zalaczniku."

www.justgiving.com/ania-lichota
Ostatnia11 lata 10 miesiąc temu edycja: zkarola od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.412 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com