Polowanie na skrzynki - Geocaching

Więcej
11 lata 9 miesiąc temu #6042 przez zkarola
a jeszcze nie, ale dobrze wiedzieć:) na razie w Puszczy Niepołomickiej 9 odnalazłam..

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
11 lata 9 miesiąc temu #6041 przez
Kiedyś się tym trochę zajmowałem, ale nie z ramienia GeoCaching.com, a OpenCaching.pl.
Ciekawostką jest to, że na stronie OpenCachingu nadal loguję się normalnie, a na GeoCaching.com mój login nie jest znany - mimo że obecnie ta pierwsza strona konsekwentnie opisana jest słowem Geocaching.

Przy okazji - tę skrzynkę już znalazłaś? ;-)

Oprócz niej mam na koncie:
- Adam Mickiewicz
- Wichrowy Diablak
- Dupsko wieprza w kapuście...

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 9 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #6039 przez zkarola
Wczoraj zaczęłam swoją przygodę z Geocachingiem. Jest to zabawa w poszukiwanie skarbów za pomocą odbiornika GPS. Ideą przewodnią jest znalezienie ukrytego wcześniej w terenie pojemnika (nazywanego "geocache") i odnotowanie tego faktu na specjalnej stronie internetowej. Geocaching jest zabawą międzynarodową kierowaną do poszukiwaczy przygód w każdym wieku. Jej uczestnicy utrzymują ze sobą kontakty i organizują cykliczne spotkania. Ważna jest również dla nich ochrona środowiska.

Czy wśród Was znana jest ta zabawa i macie jakieś doświadczenia z nią?

Na terenie Polski znajduje się 4517 skrytek, z których 3701 jest aktywnych. Skrytki zostały znalezione 136092 razy, co daje średnio 30.1 znalezień na skrytkę. 22415 użytkowników znalazło przynajmniej jedną skrytkę, 771 użytkowników założyło przynajmniej jedną skrytkę.

Od 16 lipca można składać wnioski o wydanie Odznaki PTTK Geocaching Polska!

W serwisie Geocaching Polska powstał nowy projekt mający na celu "inwentaryzację" zamków na mapie polskiego Geocachingu. Projekt Zamki zawiera lokalizację prawie 800 obiektów. Część z nich została już okeszowana, pozostałe czekają na to, by założyć tam skrytkę.

Sprawdźcie na mapie co znajduje się w okolicy a może zainteresuje Was ta zabawa :)

www.geocaching.pl/

Kilka zdjęć z wczorajszego polowania:






skrzynki ukrywane są w różnych dziwnych miejscach

można też wymieniać się przedmiotami które znajdują się w skrzynce, dodając coś od siebie :)
Ostatnia11 lata 8 miesiąc temu edycja: zkarola od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.562 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com