Dreams for free, ponad 15 000km

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #11142 przez Albin
Informacja od Kamila:

Szczęśliwie udało mi się powrócić z podróży dookoła Europy bez pieniędzy. W ciągu 62 dni odwiedziłem 29 krajów i przejechałem 19tys km. Podróż poszła po mojej myśli dzięki czemu na całość nie wydałem ani złotówki, a wszystko co było mi potrzebne otrzymywałem dzięki życzliwości ludzi. Udało mi się potwierdzić tezę, iż „najpiękniejsze w życiu chwile nie mają nic wspólnego z pieniędzmi”. Spotkałem wielu życzliwych i pomocnych ludzi, przeżyłem wiele przygód i zobaczyłem wiele różnic w Europie. Przepraszam za tak długą zwłokę jednak podczas podróży przestał działać mój netbook- jedyne źródło Internetu jakie miałem, więc musiałem się posilać bibliotekami itp. co powodowało, iż miałem mocno ograniczony dostęp. Obecnie nadrabiam zaległości, poprawiam obecne wpisy i uzupełniam o nowe.

Zapraszam do czytania, udostępniania i komentowania.
Można mnie znaleźć na:
www.facebook.com/dreams4free
www.dreamsforfree.eu/

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 1 tydzień temu - 10 lata 1 tydzień temu #10616 przez Albin

Dreams for free, którego założeniem jest przejechanie 27 krajów i ponad 15 000km autostopem bez zabrania ze sobą podstawowego sprzętu do przeżycia. A więc nie zabiorę karimaty, kuchenki, namiotu, dużego zapasu ubrań a co najważniejsze jedzenia, picia, pieniędzy i wielu innych. Wszystko będę starał się pozyskiwać dzięki hojności ludzi. Wyprawa ma charakter pozytywny, nastawiona jest na kontakt z ludźmi, spontaniczność, poznawanie nowych kultur, zwyczajów. Chcę pokazać, iż warto otwierać się na ludzi, spełniać swoje marzenia i nie bać się wyzwań. Wyjazd będzie nawiązaniem przy jednoczesnym pobiciu wyczynu Anglika Leona Logothetisa, którego program i wyprawa z 2006 roku pt. „Wojaże szalonego Anglika” podczas której przejechał z Paryża do Moskwy za 5 euro dziennie. Jego wyprawa/ program była relacjonowana i opisywana przez największe media na świecie jak np. CNN czy The New York Times.
Nazywam się Kamil Bodziony, mam 22 lata, pochodzę z Mińska Mazowieckiego.
www.facebook.com/dreams4free
dreamsforfree.eu

28 krajów Europy i ponad 15000 km poznawania nowych kultur, hojności ludzi, konfrontacji z nieznanym a przede wszystkim nauka pokory. Dreams for free to szalony pomysł 22 latka przejechania autostopem dookoła Europy, bez tego co wielu uważa za niezbędne.
Pamiętasz jak to jest spać w wygodnym łóżku hotelowym? Jak dobrze smakowało jedzenie w restauracji podczas ostatnich wakacji? Jak szybko wydałeś pieniądze dane przez rodziców podczas imprez w nadmorskim kurorcie? Zapomnij, bo to zbędne. Dreams for free to chęć pokazania, iż najpiękniejsze w życiu chwile nie mają nic wspólnego z pieniędzmi. Nie zabiorę ze sobą ani złotówki, euro czy dolara. W domu zostawię zapasy jedzenia, picia, namiot, kuchenkę, karimatę, zapas ubrań i wiele innych być może dla większości z Was niezbędnych rzeczy. Wszystko co będzie mi potrzebne, aby przeżyć i przejechać założoną trasę będę pozyskiwał w trakcie swojego wyjazdu dzięki hojności ludzi. Spakowany w mały, szkolny plecak wyruszę w istny miejski survival z Mińska Mazowieckiego by po około 2 miesiącach podróży zakończyć w nim swoją przygodę.

Zapewne zastanawiasz się po co to robię? Aby pokazać, iż we współczesnym, rozpędzonym i mocno zmaterializowanym świecie są osoby dla których nie jest obojętny los innych ludzi. Zgodnie ze słowami Thora Heyerdahla „Granice? Nigdy żadnej nie widziałem. Ale słyszałem, że istnieją w umysłach niektórych ludzi” chcę uświadomić, iż zaganiani w ciągłym biegu codziennego życia stawiamy sobie zbyt wiele ograniczeń, zamykamy swój umysł, ukierunkowujemy często na pozornie właściwy tor i zapominamy o tym co najważniejsze- marzeniach. Odkładamy je na później, wymyślając ogrom wymówek, tylko dlatego, iż jest to najprostszy wybór. Przez wiele krajów Europy chcę poznać nowe kultury, przełamywać bariery językowe, walczyć ze stereotypami oraz powrócić do archetypu podróżnika, jako pustelnika, pielgrzyma który nie przywiązuje wagi do spraw materialnych a największą radość sprawia bycie w podróży i czerpanie z niej wszystkimi zmysłami.
.

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Załączniki:
Ostatnia10 lata 1 tydzień temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.541 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com