RUMUNIA różnorodność VIII 2011

  • Gość
  • Gość
13 lata 2 tygodni temu #2823 przez
Mamy dokładnie taki plan. 3 tygodnie w sierpniu. Jedziemy w 2 nissany patrole. Góry, zamki, klasztory, wsie saskie.. Niestety - jestem miłośnikiem fotografii industrialnej oraz latawcowej i mam zamiar także to czynić w Rumunii.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 2 tygodni temu #2815 przez Mada77
Szukam chętnych do zwiedzania Rumunii przez 3 tygodnie sierpnia. Główne założenie to zróżnicowanie: góry, miasteczka, klasztory, delta Dunaju, przyroda + jakiś zamek.

W planie kilka standardów: Sapanta, klasztory na Bukowinie i zamek (ale Hunedoara, a nie Bran); trekking w Górach Rodniańskich, delta Dunaju (koniecznie). Zwiedzanie Brasova, Sighisoary, Tulczy i albo Sybin albo Oradea, w zależności od czasu i zgrania środków transportu.

Dodatkowa opcja, zależna od pogody i jw.: wypad do Mołdawii; krótki pobyt nad morzem np. w m. Constanta (1 dzień); 2,3 dni w Górach Fogaraskich.

Transport: jeśli pojawi się ktoś chętny z własnym środkiem transportu i tylu ludzi, że lepiej będzie jechać samochodem, wtedy zbiórka na paliwo. Jeśli nie (obecna opcja)-pociąg, stop i to co dostępne na terenie kraju.

Wyżywienie: własne; tam, gdzie to będzie możliwe korzystanie ze zorganizowanej gastronomii (obiady);

Noclegi: namiot, schroniska. Jeśli będzie możliwość w miarę taniej kwatery-co parę dni taka opcja.
Nie nastawiam się na muzea czy na okrągły tydzień w górach. Nie chcę też koncentrować się na zamkach (wystarczą: 1 lub 2).

Koszty: ja liczę ok. 3 tys. zł.
Jeśli nie możesz jechać na pełne 3 tygodnie, pisz również.

Obecnie są 2 osoby wliczając mnie. Szukam osób w zbliżonym wieku-30-40l., kulturalnych i ciekawych świata, przyzwyczajonych do wędrówek z plecakiem i związanych z tym niewygód. Co nie znaczy, że będzie to opcja szkoły przeżycia. Najchętniej z Małopolski, Śląska, żeby spotkać się przed wyjazdem, np. podczas łikendowego wyjazdu w Beskidy. Tymczasem kontakt wyłącznie mailowy: lemagique@tlen.pl

Nie marnuj mojego ani swojego czasu, jeśli twoim hobby jest wyłącznie czytanie ogłoszeń na portalach turystycznych.

Magda, 33, Beskid Mały

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.458 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com