zasady bezpieczenstwa w gorach

 Najważniejsze zasady bezpieczeństwa w górach

Jak bezpiecznie udać się w góry? Jak zareagować w sytuacji zagrożenia? Czym jest tzw. Dekalog Narciarza? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w naszej najnowszej infografice przedstawiającej najważniejsze zasady bezpieczeństwa w górach.

Wspólnie z Bieszczadzką Grupą GOPR postanowiliśmy poruszyć bardzo istotny temat dotyczący bezpieczeństwa, który powinien zainteresować wszystkich entuzjastów górskich wycieczek. Bezpieczeństwo w górach to bardzo ważny temat, szczególnie w zimie, gdy nieostrożność może szybko doprowadzić do wypadku. Zapoznaj się z naszą infografiką aby temu zapobiec.

To nie pierwsza taka akcja – wcześniej stworzyliśmy infografikę mówiącą o pomocy osobie tonącej. Niejednokrotnie angażowaliśmy się również w inne akcje pomocowe, o których możecie przeczytać w zakładce „Pomagamy”. Tym razem postanowiliśmy poruszyć temat bezpieczeństwa w górach – co roku w mediach głośno jest o różnego rodzaju wypadkach i utrudnieniach, spowodowanych nieodpowiedzialnymi wyjściami w góry. W tej kwestii bardzo istotna jest edukacja, gdyż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia podczas zimowych wycieczek. Przyczyną nieszczęśliwych wypadków jest często lekkomyślność i nie dostosowanie się do ostrzeżeń, np. tych dotyczących pogody. Wiedza o odpowiednim przygotowaniu do wyjścia pozwoli nam uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Gdy jednak taka ma miejsce, należy pamiętać o zasadach udzielania pierwszej pomocy i odpowiednim postępowaniu w razie wypadku, co szczegółowo opisujemy w infografice.

Obecnie, w sezonie zimowym popularnością cieszą się różnorodne sporty zimowe – zapewne jednak nie wszyscy wiedzą o istnieniu tzw. Dekalogu Narciarza, który pokazuje, jak należy dbać o bezpieczeństwo na stoku. Zapoznanie z infografiką oraz zastosowanie zawartych w niej rad to krok do bezpiecznych, a co za tym idzie przyjemnych wycieczek!

 

zasady bezpieczeństwa w górach i dekolog narciarza

 

https://www.eactive.pl

 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com