Air France

Plany Air France i KLM na wiosnę i lato 2018
 
Dokąd polecimy wiosną i latem?

Grupa Air France KLM ogłosiła swoje rozkłady lotów na sezon letni 2018 – ofertę aż 314 miast w 116 krajach.
Rekordowa liczba 78 nowych tras*, w tym jedna z/do Polski: Wrocław-Paryż.

kierunki w letnim rozkładzie Air France KLM 2018 kolaz
 
Od 25 marca b.r. zaczyna obowiązywać letni harmonogram lotów, który potrwa do 27 października 2018. W nadchodzącym sezonie Grupa Air France KLM kontynuuje rozbudowę siatki połączeń. W porównaniu z zeszłym rokiem, pasażerowie będą mieli do dyspozycji aż 78 nowych kierunków, a całkowita liczba oferowanych miejsc wzrośnie o 4,1%. Co ważne, w najbliższym czasie na pasażerów z Polski czeka nowy lot Air France między Wrocławiem, a Paryżem, który na stałe wchodzi do rozkładu od 26 maja b.r. Linie rozpoczną też zapowiadane wcześniej loty na nowych, interesujących trasach z Paryża, m.in. do Nairobi, Tajpej, Fortalezy, czy na Seszele oraz z Amsterdamu do Bombaju i Fortalezy.

Nowe kierunki
W sezonie letnim siatka Grupy Air France KLM wzbogaci się o 9 nowych tras międzykontynentalnych (w porównaniu z latem 2017), część z nich zainaugurowano już tej zimy:
- 6 nowych kierunków oferowanych przez Air France z wylotem z Paryża: Nairobi (Kenia), Seattle (USA), Tajpej (Tajwan) i San José (Kostaryka) – jako kontynuacja lotów rozpoczętych w sezonie zimowym 2017/18.
- Dodatkowo dojdą 2 nowe trasy z Paryża na pokładach nowej linii Joon: Fortaleza (Brazylia) oraz Mahé (Seszele).
- Trasa Air France z Pointe-à- Pitre (Gwadelupa) - do Atlanty (USA) – jako kontynuacja lotów rozpoczętych w sezonie zimowym 2017/18.
- 2 nowe trasy KLM z Amsterdamu (rozpoczęte zimą) do: Fortalezy (Brazylia) i Bombaju (Indie).
 
Wroclaw m
 
Również w Europie siatka lotów Air France KLM powiększa się o kolejne nowe kierunki.
Dla polskiego rynku najważniejszą zmianą jest uruchomienie w tym roku (od 26 maja 2018) nowego połączenia Air France Wrocław-Paryż. Dodatkowo w nadchodzącym sezonie Grupa Air France KLM rozpoczyna inne ciekawe europejskie loty m.in.:
- z Paryża do: Bergen (Norwegia), Katanii (Włochy), Cork (Irlandia) i Toulon (Francja), Bari (Włochy), na Ibizę (Hiszpania), do Dubrownika (Chorwacja), Cagliari (Włochy) i Perpignan (Francja);
- z Amsterdamu do Nantes (Francja) i Växjö (Szwecja).
W porównaniu do ubiegłego lata, Grupa uruchomi w sumie 45 nowych tras europejskich, wliczając loty z portów regionalnych i wewnętrzne na terenie Francji.

Więcej lotów na strategicznych trasach

Reagując na potrzeby rynku, Grupa zwiększa liczbę lotów na wybranych trasach, niektóre zaś zawiesza. W celu dalszej lepszej optymalizacji oferty, Air France przekazuje wybrane połączenia swojej linii-córce – Joon.
Najważniejsze zmiany w ofercie lotów KLM to:
Liczba lotów z Amsterdamu do Nowego Jorku zwiększa się do 20 tygodniowo, pasażerowie będą też mieli więcej połączeń do wyboru do Minneapolis i San Francisco;
• 333 dodatkowych miejsc tygodniowo z Amsterdamu do Rio de Janeiro;

Kenia

• W maju KLM rozpoczyna loty z Amsterdamu do Fortalezy w Brazylii (3 loty tygodniowo);
• 20% więcej miejsc do Argentyny, Kolumbii, Chile i na Karaiby;
• Zawieszone tej zimy loty KLM do Ałmaty i Astany w Kazachstanie nie będą wznowione również latem 2018;
• Rozpoczęte w sezonie zimowym połączenie KLM do Bombaju, będzie kontynuowane latem (3 razy w tygodniu);
• Zmniejszy się liczba połączeń z Amsterdamu do Kuala Lumpur do 7 tygodniowo. Najważniejsze zmiany w ofercie lotów Air France to:
• Nowe trasy z Paryża do Seattle w USA (5 razy w tygodniu), Nairobi w Kenii (3 razy w tygodniu) i do Tajpej na Tajwanie (3 razy w tygodniu);
• Kontynuacja zainaugurowanych zimą 2017/18 lotów na trasie między Atlantą a Pointe-à- Pitre na Gwadelupie;
• Loty z Paryża do Detroit i Bostonu będą wykonywane Boeingiem 787 “Dreamliner” (do 17 czerwca);
• Wzmocni się oferta do Japonii poprzez dodatkowe loty do Tokio i więcej miejsc do Osaki, dokąd polecimy nowym „Dreamlinerem” w barwach Air France;
• Wzrośnie do 5 tygodniowo oferta lotów z Paryża do Bangkoku przez całe lato, a do Korei Płd (Seoul) polecimy 3 razy w tygodniu;
• Do 7 tygodniowo zwiększy się liczba połączeń Air France do Bangalore w Indiach
• Więcej lotów z Paryża do Lomé (Togo) oraz do Akry (Ghana);
• Air France przekazuje swojej linii-córce Joon trasy z Paryża do Kairu, Teheranu i Kapsztadu;
• Dzięki nowym rejsom Joon polecimy też z Paryża do Mahé na Seszelach (3 razy w tygodniu) oraz do Fortalezy w Brazylii (2 razy w tygodniu).
Loty Air France KLM z Polski
W stosunku do ubiegłorocznego sezonu letniego (2017), oferta lotów Grupy Air France KLM z/do Polski wzbogaci się o kolejne miasto – Wrocław. Nowe połączenie linia Air France zainauguruje 26 maja b.r., oferując 7 lotów w tygodniu (1 lot dziennie) z Wrocławia do Paryża, na główne lotnisko Charles’a de Gaulle’a. Natomiast loty z/do Krakowa i Gdańska, które linie KLM rozpoczęły w ciągu ostatnich dwóch lat, cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W związku z tym latem polecimy z Gdańska do Amsterdamu dwa razy dziennie, a z Krakowa - aż trzy razy dziennie. Połączenia o różnych porach dnia dają podróżnym wiele dogodnych opcji lotów przesiadkowych w Amsterdamie i dostęp do całej oferty KLM. Liczba lotów Air France i KLM z/do Warszawy nie zmieni się i będzie wynosiła podobnie jak ubiegłego lata - 57 tygodniowo.
Szczegółowy rozkład lotów i sprzedaż biletów jest dostępna na stronach linii
www.airfrance.pl i www.klm.pl.

Fortaleza m

 

Mocne sojusze – bogatsza oferta
W rozbudowie siatki lotów i tworzeniu wygodniejszych połączeń na wszystkich kontynentach pomagają silne partnerstwa z innymi liniami. W najbliższym sezonie zimowym klienci Grupy Air France KLM będą mieli do dyspozycji szeroką ofertę lotów do wielu miast w Indiach, dzięki niedawno zawartemu partnerstwu Grupy z liniami Jet Airways. Niezmiennie działa też sojusz joint venture pomiędzy Air France-KLM, Alitalia i Delta Air Lines. To połączenie siatek czterech linii lotniczych, które daje pasażerom bardzo szeroki wybór - 270 kierunków poprzez 27 amerykańskie miasta „huby” i 215 destynacji poprzez 28 portów w Europie. Swoją pozycję lidera na rynku europejskim pod względem liczby miejsc oferowanych na trasach między Europą a Chinami, Air France-KLM realizuje poprzez strategiczne partnerstwa z trzema chińskimi liniami lotniczymi: China Eastern, China Southern oraz Xiamen Airlines. Dzięki nim, pasażerowie z Europy mogą dolecieć w każdy rejon Chin, z przesiadką w Szanghaju, Pekinie, Chengdu, Guangzhou i Xiamen. Również nowa trasa Air France z Paryża do Tajpej, dzięki współpracy z China Airlines przyniesie możliwość podróżowania dalej na jednym bilecie, z przesiadką w Tajpej. Za to dzięki nowej umowie joint venture między Air France, a Vietnam Airlines, która weszła w życie w listopadzie 2017, pasażerowie korzystają z dostosowanych rozkładów i poprawionych połączeń między Wietnamem, a Europą. Inny partner Grupy – brazylijskie linie GOL Linhas Aéreas Inteligentes wnosi do oferty Air France KLM aż 50 destynacji na terenie całej Brazylii poprzez porty w Sao Paulo, Rio de Janeiro i Fortalezę, która wchodzi do siatki Air France KLM od wiosny 2018. Z kolei strategiczne partnerstwo KLM z Kenya Airways to dostęp do głównych miast w całej Afryce Wschodniej oraz kilkanaście połączeń przez port w Nairobi. Dzięki partnerstwu z Kenya Airways pasażerowie KLM mogą podróżować do tak ciekawych miejsc jak m.in. Zanzibar, Mombasa czy Victoria Falls. Natomiast uruchomienie przez Air France trasy Paryż-Charles de Gaulle - Nairobi oraz zintegrowanie linii w ramach joint-venture z KLM i Kenya Airways znacznie zwiększa możliwości oferowania Grupy Air France-KLM w Afryce Wschodniej. Kolejne joint venture między Air France, Air Mauritius i KLM pozwoliło skoordynować i podzielić się rozkładem lotów na trasie Amsterdam-Mauritius tak, aby podróżni mieli do dyspozycji loty przez cały rok – w sezonie zimowym na pokładach KLM, a letnim – Air Mauritius.

 

Tajwan smok m

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com