inkbook czytniki książek

Tysiąc książek w plecaku - czytnik e-booków 

   Prawie każdy podróżnik staje przed dylematem, jaką książkę wybrać w dłuższą podróż. Bez względu na to, czy nasza wielogodzinna podróż odbędzie się samolotem, statkiem czy pociągiem, nie sposób zabrać kilku czy kilkunastu książek. Takim ułatwieniem jest czytnik e-booków, czyli małe urządzenie w którym możemy zabrać ze sobą tysiące książek. Pytanie o to, jaką książkę zabrał byś na bezludną wyspę, także przestało być zasadne. Nawet jedna książka w plecaku robi już wagę, o czym przekonałem się wielokrotnie, przemierzając Tatrzańskie szlaki w drodze do schroniska by zaszyć się na kilka dni z dala od cywilizacji. W samolocie w bagażu podręcznym, także często tego miejsca brakuje. Inna zaleta czytnika, to obsługa jedną ręką, brak problemów z zakładkami, czy kartkami które same się przewracają, zwłaszcza gdy chcemy poleniuchować z książką w ręku. Czytnik można używać w każdych okolicznościach, nie przeszkadzając współpasażerom czy to w nocnym pociągu, czy też w pokoju w schronisku. Nie ma potrzeby używania dodatkowego źródła światła. Ktoś może powiedzieć, no ok. ale to jednak nie to samo co książka papierowa, pachnąca farbą drukarską... i tutaj także się zgodzę. Sam nie wyobrażam sobie braku tych setek książek upychanych na kolejnych półkach... Te książki mam w domu, i uwielbiam to, że rzędy kolorowych okładek są na wyciągnięcie ręki, że w wielu z nich widnieją dedykacje autorów. Ich jednak nie sposób zabierać w podróż. Mały poręczny czytnik już jednak tak, bo mieści się nawet w kieszeni kurtki.

 

Czytniki ebooków m 11

Czekając na pociąg... Jeżeli w pamięci urządzenia nie  mam akurat tego, na co mam ochotę, w każdej chwili mogę sobie pobrać inne pozycje, korzystając z przeglądarki internetowej.

 

Czytniki ebooków m 8

W górach, w pięknym otoczeniu czytanie to sama przyjemność...

 

Czytniki ebooków m 5

Przed snem ... od wielu lat nie korzystam z telewizora, więc książka to oczywista oczywistość. W podróży tym bardziej...

 

Czytniki ebooków m 9

 

Ile to kosztuje i gdzie można kupić najtaniej ?

InkBOOK ceny

 

A co takie urządzenie może i ile potrafi ? Nieco informacji producenta :
 
6 calowy dotykowy ekran HD E Ink Carta Flat Glass Solution
DOŚWIETLENIE EKRANU
8 diod led by czytać w dzień i w nocy
 DOSKONAŁA JAKOŚĆ I SZYBKOŚĆ WYŚWIETLANIA TREŚCI
Nowa technologia Rapid Refresh
PAMIĘĆ
8GB z możliwością poszerzenia o kartę microSD do 64 GB
Pomieści tysiące ebooków i audiobooków
Tygodnie czytania na jednym ładowaniu baterii
Możliwość odtwarzania audiobooków
Duża czcionka i ułatwienia czytania
Polskie menu
Doświetlany ekran HD o rozdzielczości 300 dpi oraz kontrola natężenia i temperatury doświetlania.
Rozdzielczość HD zapewnia jeszcze wyraźny tekst
Regulowane doświetlanie ekranu

Przy wymiarach 159x114x9 mm, Prime HD waży zaledwie 168 g, czyli mniej niż jedna papierowa książka. Jego kształt dopasowany jest specjalnie do potrzeb użytkownika, a doskonale zaprojektowana obudowa zapewnia komfort i wygodę trzymania urządzenia podczas czytania.

Przyciski boczne w inkBOOK Prime HD są konfigurowalne, co oznacza, że poza domyślnym przewracaniem stron, możesz przypisać im dodatkowe funkcje.

 

inkBOOK w podróży i nie tylko

inkBOOK Prime HD to idealne urządzenia dla osób mobilnych i aktywnych. Polimerowy akumulator inkBOOK-a Prime HD o pojemności 2000 mAh to solidny zapas energii. Przeczytanie 100 stron pochłania zaledwie ok 1% pojemności baterii, co oznacza długie działanie czytnika bez potrzeby sięgania po ładowarkę nawet do 4 tygodni. Pojemna bateria inkBOOK’a Prime HD pozwoli Ci cieszyć się lekturą w każdej podróży, zarówno w tej dłuższej na drugi koniec świata, jak i w tej codziennej w drodze do pracy.

Dotykowy wyświetlacz o przekątnej 6 cali oraz wysoka rozdzielczość 300 dpi (1404x1072 pikseli) tworzą ekran o najwyższej jakość na rynku e-czytników. inkBOOK Prime HD wyróżnia się niezwykle wyraźnym i ostrym obrazem, który pozwala nie tylko na komfortowe czytanie książek, ale również na wygodne przeglądania ilustracji, lub czytanie komiksów.

inkBOOK Prime HD to nowoczesny, stylowy, a przy tym funkcjonalny czytnik e-booków. Prostota obsługi, ergonomia i intuicyjność działania to zalety, które z pewnością docenisz.
Moc zapewnia czterordzeniowy układ wykorzystujący architekturę Cortex A9 i pracujący z maksymalną częstotliwością 1,6 GHz, a 512 MB RAM umożliwia komfortowe korzystanie z urządzenia.

 

Instaluj aplikacje

Korzystaj z abonamentów takich jak Legimi, dodaj funkcjonalności, których potrzebujesz.

Z aplikacją Google Translate języki obce nie mają już przed Tobą tajemnic, a dzięki aplikacji Wikipedia Twój inkBOOK stanie się najnowocześniejszą encyklopedią świata.


Pobieraj e-booki za darmo

Dzieki aplikacji freebooks masz darmowy dostęp do tysięcy e-booków z całego świata takich jak: Wolne Lektury, Project Guttenberg czy Feedbooks.

Wykorzystaj Bluetooth

Podłącz głośniki lub słuchawki i słuchaj audiobooków. Podłącz klawiaturę i zamień czytnik w maszynę do pisania.

 

Czytaj w aplikacji Legimi
 
Włączając swój nowy InkBOOK Prime HD, dzięki repozytorium sugerowanych aplikacji możesz szybko i łatwo zainstalować aplikację Legimi, która w miesięcznym abonamencie daje Ci dostęp do olbrzymiej liczby tytułów - ponad 25 000 e-booków i audiobooków! Dzięki dedykowanej do inkBOOK Prime HD aplikacji Legimi, światowe bestsellery i nowości są do Twojej dyspozycji w jednym miejscu.Ty decydujesz, po które e-booki sięgniesz na swoim ulubionym czytniku.
 
 

Swoboda działania na systemie Android

System operacyjny inkBOOK Prime HD, oparty na odpowiednio przebudowanym systemie Android, zapewnia nieograniczone możliwości personalizacji urządzenia poprzez instalowanie aplikacji dostępnych dzięki otwartym repozytorium (APKPure).

Oparty na Androidzie system pozwala również na korzystanie z szeregu aplikacji stanowiących praktyczne wsparcie dla czytelników, m.in. Encyklopedii, Dropbox'a, słowników, blogów, artykułów.

Z tłumaczem Google Translate języki obce nie będą mieć już przed Tobą tajemnic, a dzięki aplikacji Wikipedia Twój inkBOOK Prime HD stanie się najnowocześniejszą encyklopedią świata.

Z wbudowanym odtwarzaczem plików audio,  nie tylko odsłuchasz audiobooki. Za pomocą jednego urządzenia możesz cieszyć się jednoczesnym czytaniem i słuchaniem ulubionej muzyki lub skorzystać z funkcji notesu, a nawet zagrać w sudoku!

autor: Albin Marciniak

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com