Krzysztof Wielicki ambasadorem marki Yeti by Nordisk w Polsce

Krzysztof Wielicki ambasadorem marki Yeti by Nordisk w Polsce

Wybitny polski wspinacz, taternik, alpinista i himalaista, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum - Krzysztof Wielicki - został twarzą firmy YETI.

   Tego człowieka gór nie trzeba przedstawiać. Krzysztof Wielicki wpisał się mocno w historię polskiej wspinaczki - 17 lutego 1980 roku jako członek narodowej wyprawy na Mount Everest pod kierownictwem Andrzeja Zawady, wspólnie z Leszkiem Cichym dokonali pierwszego zimowego wejścia na ośmiotysięcznik. Był to kolejny sukces polskiego himalaizmu.
Ten wybitny wspinacz został twarzą marki YETI, firmy działającej od ponad stu lat, wyspecjalizowanej w produkcji lekkich, ale zaskakująco wytrzymałych i ciepłych m.in. kurtek i śpiworów, bez których ciężko się obyć w ekstremalnych warunkach. Zwłaszcza, że tworzone są pomocą unikatowej technologii inspirowanej naturą.

 

Krzysztof Wielicki ambasadorem marki Yeti 2


- Bardzo się cieszę, że mogę kolejne wyprawy planować wiedząc, że będę wyposażony w sprzęt najwyższej jakości, a do takich należy sprzęt marki Yeti – powiedział Krzysztof Wielicki. – To bardzo ważne, bo w ekstremalnych warunkach ciepłe, trwałe, niezawodne okrycie jest kluczowe dla powodzenia wypraw i dla bezpiecznego powrotu do domu.

A „wszystko zaczęło się od ambicji stworzenia najlepszego śpiwora na świecie. Od tego czasu jest to ambicja we wszystkim, co robi Yeti” – tak przedstawiciele firmy rozpoczynają opowieść o swej pasji.


Yeti ma ponad 30-letnie doświadczenie w produkcji wysokiej jakości sprzętu do wypraw eksplorujących najzimniejsze zakątki świata. Dlatego wszystkie produkty Yeti są wypełnione Crystal Down - wyborem absolutnie najlepszych i najbardziej obszernych europejskich puchów. Matka natura zapewnia, że wszystkie śpiwory i ubiory Yeti są bardzo izolacyjne i zapewniają ciepło podczas zaskakująco lekkiego użytkowania. Sekretem jest najlepszy materiał izolacyjny znany człowiekowi. Puch… Utrzymuje ptaki w cieple, a jednocześnie są one wystarczająco lekkie, aby latać. Nic nie pobije pomysłów Matki Natury. Puch jest z natury wysoce podatny na spakowanie, ponieważ opiera się niewielkiemu ciśnieniu, ale ulega silniejszej presji. Puszek wytrzymuje uderzenie i powraca do swojej pierwotnej postaci, gdy jest nieskompresowany.
Od lat Yeti pracuje nad zapewnieniem optymalnych warunków dla swojego najcenniejszego składnika. Puch to naturalny produkt, który wymaga wiedzy i troski w całym łańcuchu wartości od jajka po gotowy produkt końcowy. Co ważne, etyczny kodeks Yeti zapewnia dobrostan ptaków.
- Koncentrujemy się nieustannie na rozwijaniu i podwyższaniu standardów - Yeti ma "politykę zerowej tolerancji". A wszystko zgodnie z European Down; Feather Association (EDFA) – zapewniają producenci. - Aby utrzymać materiał tak żywy jak puch, potrzebujesz bardzo specjalnej tkaniny. Aby sprostać wymaganiom Yeti, musi być również oddychająca i lekka. Dlatego opracowaliśmy naszą własną lekką, oddychającą i puchową tkaninę i nazwaliśmy ją Next to Nothing („obok niczego”), która odnosi się do uczucia, które masz, gdy je nosisz.
Sekretem niezwykłej lekkości jest ultra cienka nić i gęste tkanie. Przy średnicy zaledwie ułamka ludzkiego włosa zwykła kurtka Yeti zawiera ponad 1000 kilometrów nici ważących zaledwie 140 gramów ze względu na wyjątkową lekkość nici.

 

Krzysztof Wielicki ambasadorem marki Yeti 3

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com