Conference & Expo Sądecka Turystyka - Turystyka Przyszłości

Conference & Expo Sądecka Turystyka - Turystyka Przyszłości

Conference & Expo Sądecka Turystyka - Turystyka Przyszłości

 

   12 grudnia 2022 roku w Krynicy Zdrój odbyła się pierwsza edycja ogólnopolskiej konferencji Conference & Expo Sądecka Turystyka/Turystyka Przyszłości. Wydarzenie było skierowane do osób zawodowo zajmujących się turystyką we wszystkich jej aspektach, zarówno osoby kreujące produkty turystyczne oraz pracownicy odpowiedzialni za budowanie wizerunku jednostek samorządu terytorialnego, hotelarze czy właściciele obiektów turystycznych.

W latach 1992–2019 w Krynicy-Zdroju odbywało się Forum Ekonomiczne. To międzynarodowe spotkanie przedstawicieli kręgów gospodarczych i politycznych regionu Europy Środkowo-Wschodniej przyciągało wiele mediów, lecz zainteresowanie skierowane było głównie na wydarzenia w salach konferencyjnych. Dla samej Krynicy-Zdrój jak i mieszkańców całej gminy było to blokowanie na praktycznie całe wakacje ścisłego centrum miasta. Części z której zarówno mieszkańcy, turyści i lokalni przedsiębiorcy nie mogli w pełni korzystać. Na głównej promenadzie ustawione były wielkie namioty dla organizatorów, lecz niedostępne dla wypoczywających w Krynicy-Zdrój.  W 2020 roku wydarzenie z powodu pandemii  odbyło się w Karpaczu, który stał się miejscem Forum od 2021 roku.To pozwoliło na przeprowadzenie dużej rewitalizacji całej alei wzdłuż zabytkowych uzdrowisk. Centrum odzyskało blask. Można mieć zatem nadzieję że organizatorzy pierwszej edycji Conference & Expo Sądecka Turystyka/Turystyka Przyszłości przywrócą zainteresowanie turystów, zniechęcanych przez wiele lat wielkimi namiotami zasłaniającymi główne atrakcje miasta. Podpisanie wielu listów intencyjnych oraz wielu deklaracji współpracy jakie padły podczas konferencji, pozwala patrzeć już w najbliższą przyszłość z optymizmem. Nowosądecczyzna ma wielki potencjał o czym można było się przekonać podczas wydarzenia.

 

 

 

W tym roku organizatorzy podzielili wydarzenie na 6 bloków tematycznych:BLOK: Igrzyska Europejskie 2023,
BLOK: Uzdrowiska,
BLOK: Podsumowanie roku kobiet w turystyce,
BLOK: Nowe technologie w marketingu miejsc,
BLOK: Turystyka Rowerowa,
BLOK: Świadomy Wellness Przyszłości.

 

Organizatorami I edycji Conference & Expo było Stowarzyszenie Dla Miasta oraz Wydawca Magazynu Odkryj Beskid Sądecki. Zwieńczeniem całego dnia debat, dyskusji, paneli, prezentacji była wieczorna Gala Sadeckiej Turystyki, w której licznie uczestniczyły władze wojewódzkie, powiatowe oraz goście z całej Polski.
Starosta Nowosądecki Marek Kwiatkowski odznaczył Srebrnymi Jabłkami za szczególne zasługi w zakresie promocji powiatu nowosądeckiego jakim są Jabłka Sądeckie.

 

 

 


Współorganizatorem wydarzenia był także Powiat Nowosądecki który przyznał też trzy nagrody finansowe o wartości 2000 złotych dla osób, które w 2022 roku promowały region, a nagrodzeni to:
1.Wiktor Potok – organizator Beskidzkiego Festiwalu Podróżników, założyciel i prezes Fundacji „Miłość do Gór”
2. Magdalena Kucaba członek Oddziału PTTK „Beskid” w Nowym Sącz, nauczycielka w Szkole Podstawowej w Łomnicy Zdroju. Opiekuje się społecznie wraz z młodzieżą Szkolną Izbą Pamięci Narodowej, Pomnikami Pamięci z okresu II wojny światowej. Uczestniczy w wycieczkach, rajdach, festiwalach. Wielokrotnie nagradzana za swoją działalność.
3.Paweł Mucha realizator filmu o Sądecczyźnie pt. ”Odkrywaj Sądeckie”
 
Za szczególne zasługi w zakresie promocji i turystyki na rzecz Województwa Małopolskiego zostały przyznane Złote Krzyże Małopolskie.

 

 

 

 

Organizatorzy wydarzenia Tomasza Michałowskie oraz Konrad Rogoziński przyznali również swoje nagrody i wyróżnienia:

1. Wizjoner TURYSTYKI PRZYSZŁOŚCI - wyróżnienie indywidualne za wkład w rozwój nowych produktów turystycznych oraz nowatorskie podejście do strategii rozwoju turystyki na Sądecczyźnie.
Nagrodzony został Doktor Jan Golba.  Wizjoner, który najpierw na szerokie wody wyprowadził Krynicę Zdrój, później rozkręcił Szczawnicę a od kilku lat tworzy potęgę Muszyny Zdrój.
 
2. Obiekt noclegowy TURYSTYKI PRZYSZŁOŚCI dla TYLICKIE WZGÓRZE Pensjonat dla rodzin z dziećmi. To wyróżnienie indywidualne dla wybranego obiektu noclegowego z Sądecczyzny spełniającego najwyższe standardy jakości obsługi ruchu turystycznego i inwestującego w swój rozwój dla poprawy jakości pobytu dla swoich gości.

3.Promocyjna Inicjatywa Roku, przypada dla Powiatu Nowosądeckiego za kampanie „Sądeckie Góry dla KAŻDEGO”, bilbordy reklamujące sądeckie góry pojawiły się w największych miastach Polski m.in. w Krakowie, Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie. To trzecia kampania z rzędu, pierwsza odbyła się w 2020 roku pod hasłem Odkrywaj Sądeckie, druga w 2021 pod hasłem Komu w drogę temu.. .Sądeckie
Nagrodę w imieniu gminy odebrał Marek Kwiatkowski starosta nowosądecki. 

 


Potencjał Turystyczny TURYSTYKI PRZYSZŁOŚCI, w ramach którego wyróżniono:
1. Gmina - nagroda w formie pakietu digitalizacyjnego dla promocji wybranej gminy o wartości 15.000 zł


Gmina z potencjałem turystycznym to najstarsze miasto na Sądecczyźnie czyli Stary Sącz.
2. Miejscowość - nagroda w formie pakietu digitalizacyjnego dla promocji wybranej miejscowości o wartości 15.000 zł


Miejscowość z potencjałem turystycznym. To Tylicz. Zaledwie 5 km od Krynicy znajduje się gmina z prawie 650 letnią historią.
3. Atrakcja turystyczna - nagroda w formie pakietu digitalizacyjnego dla promocji wybranej atrakcji turystycznej o wartości 10.000 zł


Atrakcja Turystyczna- Turystyki Przyszłości! To ZAMEK STARA BAŚŃ w GRYBOWIE . Nagrodę odebrał Krzysztof Broński - pomysłodawca i twórca Zamku Stara Baśń w Grybowie.

 

 

Tomasza Michałowskie i Konrad Rogoziński

 

Konrad Rogoziński
Pomysłodawca i wydawca gazety Odkryj Beskid Sądecki, który co pół roku jest w empikach w całym kraju, prezes firmy Digital Places, która na co dzień zajmuje się tematami z zakresu turystyki.
 
 
Łukasz Smolarski
Ambasador Sądecczyzny, który przy każdej okazji podkreśla jej walory i uroki. Twórca jednego z najpopularniejszych kanałów o tematyce biznesowej w Polsce – Biznes Misja, który śledzi ponad 100 tysięcy osób. 9 lat temu założył kanał na YouTube i w tym czasie przeprowadził 300 wywiadów z czołowymi polskimi przedsiębiorcami, ludźmi sukcesu, aktorami, sportowcami i artystami.

Wojciech Knapik
Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu oraz prezes Starosądeckiej Fundacji Kultury; związany z Sądecczyzną od 30 lat. Wojciech Knapik jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym licznych festiwali m. in. Festiwalu kultury bałkańskiej i pannońskiej PANNONICA, organizowanego od 2013 r w Barcicach koło Starego Sącza. Festiwal w 2018 r. otrzymał od European Festivals Association w Brukseli prawo do używania specjalnego znaku „Remarkable Festival” („Niezwykły Festiwal”), przyznawanego za wysoki poziom artystyczny i znaczący wkład w międzynarodowy obieg kultury. Od 2013 r organizuje (jako kontynuator) Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej, umacniając pozycję Starego Sącza jako istotnego ośrodka kulturalnego. Ponadto był pomysłodawcą Festiwalu Podróży i Przygody Bonawentura oraz Sącz Jazz Festiwal.
 
 
Wydarzenie zakończyła Gala Turystyki podczas której wręczono nagrody.
Organizatorzy oraz wydawca magazynu Odkryj Beskid Sądecki- współorganizator wydarzenia zapraszają na kolejną edycję już w czerwcu 2023 r.
 
Wiele informacji promujących Nowosądeckie znaleźć można na stronie www.sadeckaturystyka.pl 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo [email protected]

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: [email protected]