Konkurs Turystyczny Dziennikarz Roku 2022 - znamy laureatów

Konkurs Turystyczny Dziennikarz Roku 2022 - znamy laureatów

Konkurs Turystyczny Dziennikarz Roku 2022 - laureaci


Tytuł został przyznany w 4 kategoriach. Zwycięzcami zostali:


    wideo – Radosław Bugajski,

    fotoreportaż – Michał Reicher,

    audycja radiowa – Sława Bieńczycka,

    artykuł – Mieczysław Pawłowicz.

 

Laureatom serdecznie gratulujemy wrażliwości, kreatywności i odwagi w przedstawianiu swojej perspektywy na piękno Polski.


Zwycięzcy otrzymają nagrody w wysokości 4000 zł!

 

info o konkursie:


IV edycja konkursu Turystyczny Dziennikarz Roku skierowana była do dziennikarzy i fotoreporterów promujących walory turystyczne Polski. Jego celem było docenienie twórców popularyzujących turystykę krajową oraz jednocześnie wyróżnienie najlepszych materiałów, które opublikowali w 2021 roku.

 

Organizatorem akcji jest Polska Organizacja Turystyczna. W konkursie mogą wziąć udział dziennikarze z całego kraju, którzy swoimi publikacjami w prasie, Internecie, radiu lub telewizji przyczynili się do zwiększenia popularności polskiej turystyki. O nagrody mogą walczyć również fotografowie współpracujący z redakcjami. Z akcji wyłączone są natomiast blogi i zawarte w nich wpisy.

– Tekstem, słowem, obrazem – jest wiele sposobów na zaprezentowanie walorów naszej Ojczyzny. Poprzez konkurs Turystyczny Dziennikarz Roku pragniemy docenić najlepsze prace przedstawicieli mediów, którzy, szczególnie w trudnym dla turystyki okresie, inspirowali turystów do odkrywania najrozmaitszych zakątków Polski. Zachęcam do nadsyłania swoich zgłoszeń i prezentacji wyjątkowych materiałów – mówił Prezes POT Rafał Szmytke.

Zasady konkursu

W konkursie wyróżniono 4 główne kategorie publikacji: wideo, fotoreportaż, audycja radiowa i artykuł. W każdej z nich na zwycięzcę czeka nagroda pieniężna o wartości 4 000 zł oraz symboliczna statuetka o wartości 200 zł.

Zgłoszone prace konkursowe mogą obejmować:

  • opublikowany artykuł prasowy;
  • artykuł opublikowany na portalu internetowym;
  • materiał wideo opublikowany na portalu internetowym (w tym na portalach streamingowych i pay per view) lub w telewizji;
  • wyemitowaną audycję radiową lub telewizyjną;
  • opublikowany/wyemitowany jednostkowy artykuł/audycję, zrealizowane w ramach cykli redakcyjnych;
  • fotografie zrealizowane w ramach fotoreportaży.

Jak wziąć udział w konkursie?

Udział w konkursie jest bezpłatny, a szanse na zwycięstwo będą mieć materiały, które w sposób oryginalny zaprezentowały ciekawe i piękne zakątki Polski. Aby wziąć w nim udział, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy udostępniony na stronie Organizatora pod adresem dziennikarzroku.polska.travel/edycja4.html.

 

 

 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com