Otwarcie sezonu turystycznego na Dolnym Śląsku

Otwarcie sezonu turystycznego na Dolnym Śląsku

Otwarcie sezonu turystycznego na Dolnym Śląsku

22-23 kwietnia 2023

Wrocław, plac pod Iglicą

 

   22-23 kwietnia, tuż przed długim weekendem majowym na placu pod Iglicą przy Hali Stulecia we Wrocławiu odbędzie się druga edycja Otwarcia Sezonu Turystycznego na Dolnym Śląsku. Przez dwa dni ponad 71 podmiotów turystycznych i kulturalnych z Wrocławia i terenu Dolnego Śląska, zaprezentuje swoją ofertę na nadchodzący sezon. Wspólna inicjatywa Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, Wrocławskiej Organizacji Turystycznej i Hali Stulecia ma na celu zachęcić wszystkich odwiedzających do spędzania wolnego czasu właśnie na Dolnym Śląsku. Dodatkowo, specjalnie dla gości Otwarcia Sezonu Turystycznego Koleje Dolnośląskie przygotowały „Powrót gratis”. Aby móc z niej skorzystać, kupując bilet KD do stacji Wrocław Główny należy już w kasie poprosić o ofertę „Powrót gratis”. Trzeba też pamiętać, aby będąc już we Wrocławiu pod Iglicą odwiedzić stoisko Kolei Dolnośląskich, okazać bilet i otrzymać potwierdzenie uczestnictwa w wydarzeniu – prawda, że bardzo proste !

 

foto Albin Marciniak

 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Bogata oferta turystyczna w dniach 22-23 kwietnia 2023 roku urozmaicona programem artystycznym na scenie pozwoli wszystkim odwiedzającym porozmawiać z przedstawicielami atrakcji turystyczno-kulturalnych i zebrać wszelkie potrzebne informacje dotyczące planów wypoczynkowych.  Nie od dziś wiadomo, że Wrocław i Dolny Śląsk z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów krajowych i zagranicznych, ale szczyci się również wzrostem turystyki regionalnej. Podczas Otwarcia Sezonu Turystycznego goście będą mogli przekonać się, że warto pozostać na Dolnym. Oczywiście, większość podmiotów biorących udział w wydarzeniu plenerowym nie zapomniała o najmłodszych uczestnikach, dla których zostanie przygotowanych mnóstwo atrakcji, miejsc warsztatowych i wiele innych ciekawych propozycji takich jak niezwykłe warsztaty wrocławskiego Hydropolis czy Pokazy Szalonego Naukowca z Time Gates w niedzielę. Wiele dolnośląskich atrakcji turystycznych zadba o urlopowy klimat proponując wiele interesujących opcji wypoczynku aktywnego np. spływy pontonowe, turystykę rowerową czy pieszą w przepięknych dolnośląskich miejscach. Pojawi się również kilka Regionalnych Organizacji Turystycznych np. z Wielkopolski, Opolszczyzny czy z Małopolski więc na pewno każdy znajdzie coś na miarę swoich potrzeb.

 

foto Albin Marciniak

 

Oczywiście nie zabraknie również dolnośląskich akcentów kulinarnych więc serdecznie zachęcamy do zaplanowania dłuższego pobytu na terenach Hali Stulecia. Wystawcy będą na Państwa czekać w sobotę 22 kwietnia od godziny 11:00 do 18:00, a w niedzielę 23 kwietnia od 11:00 do 17:00. Aktualną listę wystawców znaleźć można na stronie:

www.dolnyslask.travel/wydarzenia/otwarcie-sezonu-turystycznego-na-dolnym-slasku-2023/

Odwiedzając wydarzenie można będzie również wesprzeć Fundację „Karkonosze dla każdego” i pomóc w organizacji wakacji dla dzieci z domów dziecka w Polsce.

 

Wydarzenie uzyskało wsparcie i jest współfinansowane przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego i Gminę Wrocław. Ponadto uzyskało honorowy patronat Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Polskiej Organizacji Turystycznej.

 

Program

22-04-2023 sobota

11:00 Rozpoczęcie dla odwiedzających

12:00 Oficjalne przywitanie

12:30 Prezentacja Wystawców ze sceny

13:00 Niezwykłe miejsca Dolnego Śląska: Kopalnia Złota w Złotym Stoku

13:30 Prezentacja Wystawców ze sceny

13:35 Niezwykłe miejsca Dolnego Śląska: Zamek Świny i jego zbrojni

14:00 Marek Niedzielski- koncert

14:30 Prezentacja Wystawców ze sceny

15:00 Przygoda z kasai.eu

15:30 Prezentacja Wystawców ze sceny

16:00 Ahoj Przygodo- maluch w podróży to nie stres

16:30 Fundacja Karkonosze dla każdego

17:00Kuba Lechki Septet- koncert

18:00 Zakończenie dnia

 

23-04-2023 niedziela

11:00 Rozpoczęcie dla odwiedzających

11:05 Niezwykłe miejsca Dolnego Śląska: Tajemniczy Zamek Czocha

11:30 Prezentacja Wystawców ze sceny

12:00 Niezwykłe miejsca Dolnego Śląska: Kopalnia Niklu, Chryzoprazu i Opalu w Szklarach

12:30 „Bezpieczny pies na szlaku” czyli pierwsza pomoc w turystyce z psem

13:00 Ahoj Przygodo!

13:30 Marek Niedzielski- koncert

14:00 Niezwykłe miejsca Dolnego Śląska: Podziemne Miasto Osówka

14:30 Prezentacja Wystawców ze sceny

15:00 Pokaz Szalonego Naukowca czyli wybuchowe eksperymenty z ciekłym azotem przy stanowisku nr. 12

15:30 Prezentacja Wystawców ze sceny

16:00 Dominik Gawroński Trio “The Greatest Jazz - koncert

17:00 Zakończenie dnia

 

 

 

 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com