Nowy impuls dla TMR - sprzedaż nowych akcji za 120 mln euro

Nowy impuls dla TMR - sprzedaż nowych akcji za 120 mln euro

Nowy impuls dla TMR - walne zgromadzenie zatwierdziło sprzedaż nowych akcji za 120 mln euro

 

 

  LIPTOWSKI MIKULASZ (17 maja 2024 r.) Walne zgromadzenie spółki Tatry Mountain Resorts (TMR) zatwierdziło emisję około 6,3 mln. nowych akcji. Dzięki nim turystyczny gigant może pozyskać nawet 120 mln euro nowego kapitału, który zamierza przeznaczyć na stabilizację i dalszy rozwój firmy.   

Walne zgromadzenie spółki TMR odbyło się 17 maja 2024 r. w parku wodnym Tatralandia na Liptowie. Obecni akcjonariusze zatwierdzili propozycję podwyższenia kapitału zakładowego spółki w dotychczasowej wysokości 46 950 386,- EUR o maksymalną kwotę 44 210 530,- EUR poprzez emisję i przyznanie maksymalnie 6 315 790 szt. nowych akcji dla obecnych i potencjalnych nowych inwestorów.

 

 

Zatwierdzone przyznanie powinno być impulsem dla całej firmy. Podwajając nasz kapitał własny, chcielibyśmy spłacić długi, które zaciągnęliśmy po pandemii Covid-19, a na które przeznaczamy dużą część zysków, które obecnie osiągamy. Jest to również sposób na pozyskanie środków na dalszy rozwój firmy i zwiększenie wartości spółki dla akcjonariuszy. Jednocześnie oznaczałoby to, że spółka mogłaby ponownie wypłacać dywidendę i stać się jeszcze bardziej atrakcyjna na giełdzie,“ - powiedział Igor Rattaj, prezes zarządu TMR. 

 

 

TMR jest liderem w prowadzeniu ośrodków górskich, parków rozrywki i świadczeniu usług turystycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Jej portfolio obejmuje największe ośrodki górskie, parki rozrywki, pola golfowe i hotele na Słowacji, w Czechach, Austrii i Polsce. Akcje spółki są notowane na giełdach w Pradze, Bratysławie i Warszawie.

 

info: Tatry mountain resorts, a.s.

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com