Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?   Zarejestruj się  

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter
 
MIEJSCA WYJĄTKOWE     MIASTA     GÓRY     WODA     PODZIEMIA     ZAMKI I PAŁACE     ZABYTKI SAKRALNE     PAROWOZOWNIE      SKANSENY    MUZEA     FORTY I TWIERDZE     EUROPA     ŚWIAT   KONKURSY     WSPIERAMY     CIEKAWOSTKI     MEDIA     NEWSY     REKLAMA

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 Grecja: dlaczego to tak popularny kierunek wyjazdu Polaków?

 
Od lat bardzo chętnie jeździmy na wakacje do Grecji. W ostatnim czasie ten trend wcale nie słabnie. W lipcu 2017 Grecja znalazła się na pierwszym miejscu najczęściej wybieranych kierunków podróży Polaków. Co sprawia, że tak często tam jeździmy? Oto cała prawda na ten temat!
 

Wycieczki do Grecji – dlaczego Polacy je wybierają?

Do ogromnej popularności wycieczek do Grecji przyczyniają się liczne walory turystyczne tego kraju. Po pierwsze – gwarancja doskonałej pogody. Zarówno na kontynencie, jak i na wyspach od maja do października panują temperatury rzędu 23-24°C, przy czym od czerwca do września często dochodzą nawet do 31°C. Woda w morzu w szczycie sezonu ma 24-25°C. Do Grecji można więc śmiało uciekać przed kapryśną wakacyjną pogodą w Polsce!

Grecję kochamy też za plaże, cudownie błękitną wodę w morzu i piękne widoki. Na greckich wyspach znajduje się nawet kilka plaż z pierwszej dziesiątki tych najlepszych w całym basenie Morza Śródziemnego! Do tego dołożyć trzeba dużą różnorodność greckich wysp. Do Grecji można jeździć nawet co roku, bo za każdym razem zobaczysz coś innego niż zwykle – wystarczy, że odwiedzisz inny zakątek. Oprócz walorów naturalnych Grecja oferuje także atrakcje kulturowe, prezentując jedną z najstarszych europejskich cywilizacji. Warto na własne oczy zobaczyć znane ze szkolnych podręczników Akropol z Partenonem, świątynię Ateny Nike, teatr Dionizosa czy amfiteatr w Delfach.

Czy w Grecji jest tanio?

Kryzys ekonomiczny sprzed kilku lat sprawił, że sporo turystów wciąż ulega złudzeniu wyjątkowo niskich cen za wakacje w Grecji. Przed wyjazdem warto przygotować się na nieco wyższe stawki, np. za nocleg i żywność niż przed kryzysem. Warto wiedzieć, że ceny za produkty i usługi bywają wyższe na wyspach niż na lądzie, a także w stolicy kraju i w miejscowościach typowo turystycznych. Na tańsze wakacje mogą liczyć osoby do 18. roku życia i studenci. Wstęp do wielu greckich atrakcji jest dla nich zupełnie darmowy!

 

Wycieczki do Grecji 3

Grecja: co warto zobaczyć i zjeść?

 

Trudno zliczyć wszystkie zabytki Grecji warte zobaczenia, a tym bardziej trudno zobaczyć je wszystkie podczas jednego wyjazdu – choć na stronach takich jak lidl-podróże.pl możesz znaleźć wycieczki objazdowe, które pozwolą ci poznać większą część kraju. W Atenach koniecznie trzeba odwiedzić Akropol, Agorę, Plac Syntagma, Ogród Narodowy i dzielnice Monastiraki oraz Plaka. W Delfach oczywiście słynną wyrocznię, ruiny Świętego Kręgu Appolina, w Mykenach grobowiec Agamemnona, w Salonikach bizantyjskie kościoły, a w Olimpii – pozostałości obiektów sportowych oraz ruiny świątyń Hery i Zeusa, w której znajdował się niezachowany do dziś posąg Zeusa – jeden z siedmiu cudów świata. Do popularnych atrakcji turystycznych należą także Meteory, czyli zawieszone na kamiennych filarach wysokich na kilkaset metrów klasztory, amfiteatr i sanktuarium Asklepiosa w Epidauros oraz wąwóz Samaria, jaskinia Dikte czy ruiny pałaców w Knossos i Fajstos na Krecie.

 

Wycieczki do Grecji 1

 

Jeśli chodzi o grecką kuchnię, to mówi się o niej w samych superlatywach. Jest nie tylko pyszna, ale i zdrowa – to kwintesencja tzw. diety śródziemnomorskiej. Tradycyjnymi greckimi potrawami są mousaka, czyli zapiekanka z mięsem, bakłażanem i sosem pomidorowym, gyros i souvlaki (kawałki mięsa nadziewane na szpadę i pieczone na ruszcie), sos tzatziki, ciasto filo i oczywiście słynna sałatka grecka. Wszystkie te dania znane są także w Polsce, ale smak dań przygotowanych w ich ojczyźnie na pewno będzie o niebo lepszy. W Grecji warto też skosztować różnorodnych owoców morza oraz ouzo – typowo greckiego alkoholu o anyżowym smaku. Na pewno zasmakują ci też świeże oliwki, karczochy oraz ser feta.

 

Wycieczki do Grecji 4

 

Czy masz jeszcze jakieś wątpliwości? Grecja odznacza się doskonałym klimatem, widokami i licznymi atrakcjami turystycznymi. A każdy, kto choć raz pojechał do Grecji, do listy argumentów „za” na pewno dołoży jeszcze kilka własnych punktów.

 


Polska na weekend

podziemia

podziemia

miasta

miasta

zamki i pałace

zamki i palace

skanseny

skanseny

parowozownie

parowozownie

muzea

muzea

miejsca wyjątkowe

miejsca wyjatkowe

forty i twierdze

forty i twierdze

zabytki sakralne

zabytki sakralne

Woda

spływy kajakowe

splywy kajakowe

polecane rejsy

polecane rejsy

imprezy

imprezy wodniakow2

Żaglowce

Góry

rajdy, zloty

rajdy i zloty

imprezy górskie

imprezy gorskie

szkolenia

szkolenia porady

testy sprzętu

testy sprzetu

przewodnicy

baza przewodnikow

schroniska

schroniska gorskie

fotorelacje

fotorelacje

wyprawy

wyprawy

serwisy pogodowe

 SERWIS POGODOWY

komunikaty GOPR, TOPR

 
komunikaty GOPR TOPR

 

 

 

mapy Tatr online

 

Małopolska Gościnna

SKANSENY I MUZEA PLENEROWE W MAŁOPOLSCE 3   Zamki i obiekty obronne w Małopolsce 2  PODZIEMIA W MAŁOPOLSCE 2
 
 
Wybrane i polecane szlaki rowerowe
 

Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

 
 
 
testy sprzętu outdoorowego
 
gmina Złoty Stok atrakcje
 

Polecamy

Obiekty UNESCO w Polsce

 
Polskie obiekty na Liście UNESCO
 
Szczyty Tatr Polskich alfabetycznie
 

szczyty pasm górskich w Polsce

 
niebezpieczne zwierzęta w Polsce
 
najbardziej niebezpieczne lotniska na świecie
 
najniebezpieczniejsze rośliny świata
 
najwyższe drzewa świata
 
najdłuższe mosty świata
 
najdziwniejsze budynki świata
 

Odwiedza nas 220 gości oraz 0 użytkowników.