Pokoje Kościelisko: dlaczego to lepszy wybór niż noclegi w Zakopanem?

Pokoje Kościelisko: dlaczego to lepszy wybór niż noclegi w Zakopanem?

Pokoje Kościelisko: dlaczego to lepszy wybór niż noclegi w Zakopanem?

 

  Kościelisko to urokliwa, tradycyjnie góralska miejscowość sąsiadująca z Zakopanem. Pomimo tak korzystnej lokalizacji wiele osób ją omija i nawet nie rozważa zatrzymania się w niej na dłużej. Tymczasem Kościelisko jest świetną alternatywą dla Zakopanego, i to nie tylko dla osób, które chcą nieco zaoszczędzić. Dlaczego warto zainteresować się ofertą póki w Kościelisku? Najważniejsze argumenty znajdziesz w naszym artykule. 

 

 

Bliskość Zakopanego

Przejeżdżając przez Kościelisko naprawdę trudno uwierzyć, że jest to miejscowość położona dosłownie tuż obok Zakopanego. O wiele mniej turystów, czystsze powietrze, ładniejsze widoki, rozsądniejsze ceny, a przecież do stolicy polskich Tatr można się stąd dostać nawet w ramach dłuższego spaceru.

Kościelisko to świetny wybór dla każdego, kto z jednej strony nie lubi harmidru Zakopanego, a z drugiej nie chce się też zatrzymywać w totalnej głuszy. Z Kościeliska bez problemu dojdziesz do Krupówek, na Gubałówkę, a korzystając z własnego samochodu czy oferty lokalnych przewoźników także do innych atrakcji regionu (w tym do Kuźnic, skąd startują jedne z najpiękniejszych i najbardziej ekscytujących szlaków tatrzańskich).

 

Przepiękne widoki

Wielkim atutem Kościeliska jest to, że mówimy tutaj o miejscowości będącej jednym wielkim punktem widokowym. Wynajmując pokój w Kościelisku możesz oczekiwać bajecznego widoku na Giewont i całe Tatry Zachodnie. Pod tym względem Kościelisko deklasuje nawet Zakopane czy inne miejscowości w regionie.

Jeśli więc w Tatrach najbardziej cenisz sobie ich majestatyczny wygląd, to spędzając urlop w Kościelisku będziesz się tym napawać do woli.

 

Cisza i spokój

Pokoje w Kościelisku to propozycja, która na pewno przypadnie do gustu osobom ceniącym sobie spokój, chcącym odciąć się od zgiełku Zakopanego, zapewnić sobie bliskość natury, a jednocześnie zachować łatwy dostęp do miejscowych atrakcji.

Kościelisko, pomimo sąsiadowania z Zakopanem, jest bardzo spokojną miejscowością, wciąż nieodkrytą przez masową turystykę, co dla wielu osób będzie stanowić wystarczający argument, by spędzić weekend czy urlop właśnie w Kościelisku.

 

Dobry punkt wypadowy do zwiedzania Podhala

Kościelisko może się poszczycić wyjątkowo korzystną lokalizacją z punktu widzenia osób, które na Podhale przyjeżdżają nie tylko po to, aby spacerować po Krupówkach. Z tej miejscowości szybko i łatwo dostaniesz się do największych atrakcji regionu – w tym do Morskiego Oka (parkingu na Palenicy Białczańskiej), Tatr słowackich, kompleksów basenowych zasilanych wodą termalną, Doliny Chochołowskiej, stacji początkowej spływu Dunajcem i wielu innych.

W samym Kościelisku startują natomiast bardzo atrakcyjne szlaki piesze, które są dopasowane stopniem trudności do kondycji i stanu zdrowia praktycznie każdego piechura. Szczególnie polecamy wybranie się na wycieczkę do Doliny Kościeliskiej, po drodze koniecznie zaglądając do jednej z tatrzańskich jaskiń, na przykład Mylnej czy Mroźnej. Osobom z lepszą kondycją można natomiast rekomendować trekking na Giewont przez Nędzówkę i powrót do Kościeliska przez Dolinę Małej Łąki.

 

Wynajmij pokój w Kościelisku online

W Kościelisku z roku na rok przybywa pokoi do wynajęcia, co ma związek z rosnącą popularnością tej miejscowości wśród turystów. Jeśli oczekujesz wysokiego komfortu pobytu, fantastycznych widoków, ciszy, spokoju oraz dostępu do strefy SPA, to skorzystaj z naszej rekomendacji.

Proponujemy pobyt w trzygwiazdkowym Hotelu Eco Tatry, jedynym hotelu w Kościelisku, który zapewnia swoim gościom szeroki wybór komfortowych, gustownie urządzonych pokojów. Zatrzymując się w tym obiekcie możesz korzystać ze strefy SPA z sauną fińską i infrared, jacuzzi czy leżankami, strefy rozrywki (w tym z salą z bilardem i piłkarzykami), bezpłatnego parkingu, szybkiego Wi-Fi i wielu innych udogodnień.

Szczegóły na temat oferty pobytowej Hotelu Eco Tatry znajdziesz na stronie https://www.ecotatry-hotel.pl/pokoje-koscielisko/, na której możesz od razu zarezerwować wybrany pokój online.

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com