5 topowych kierunków podróży dla miłośników wodnego szaleństwa. Podpowiadamy, gdzie i jak bezpiecznie surfować po falach

5 topowych kierunków podróży dla miłośników wodnego szaleństwa. Podpowiadamy, gdzie i jak bezpiecznie surfować po falach

  Sporty wodne są odskocznią od codzienności, a dla miłośników adrenaliny okazją do wyjątkowych przeżyć. Jeśli zastanawiasz się nad surfingiem masz możliwość korzystania z wspaniałych fal zarówno w Polsce, w Europie jak i na całym świecie. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz naukę surfowania, czy chcesz szlifować swoje umiejętności przez cały rok możesz korzystać z uroków wyjątkowych miejsc, nazywanych rajem dla surferów. Poznaj pięć topowych kierunków podróży dla początkujących i doświadczonych surferów.
 

Polskie miejscowości, w których posurfujesz niezależnie od pory roku

Morze Bałtyckie doskonale sprawdza się jako kierunek podróży dla osób, rozpoczynających przygodę z surfingiem oraz tych, którzy na falach czują się swobodnie i pewnie. W Jastrzębiej Górze oraz we Władysławowie posurfujesz zwłaszcza jesienią i zimą, chroniąc się przed niską temperaturą morskiej wody z pomocą odpowiedniego stroju (pianki).

W miejscowościach takich jak Hel i Chałupy posurfujesz latem, korzystając z dużych fal i doskonałej bezy szkoleniowej. Urokliwe zakątki polskiego wybrzeża pozwolą Ci wypocząć aktywnie w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze, a dodatkowo bliskość tej lokalizacji umożliwia spontaniczny wyjazd na weekend. Pamiętaj, warto zaopatrzyć się w polisę ubezpieczeniową. Warta.pl oferuje szerokie możliwości wyboru optymalnego rozwiązania.

 

 

Portugalia czyli eurosurfing na najwyższym poziomie

Jeszcze Europa, a warunki dla surferów porównywalne z niezwykłymi plażami Australii czy egzotycznych wysp. Portugalskie wybrzeże słynie z doskonałych warunków do surfowania i specjalizacji w obsłudze turystów, których celem jest surfing. Znajdziesz tam wiele szkółek surfingu oraz prywatnych nauczycieli, którzy oferują zarówno grupowe jak i indywidualne lekcje.

Warto szczególnie zwrócić uwagę na miejscowości Peniche, Ericeira, Nazare, Sagres i Costa da Caparica. Niezwykłe krajobrazy i sprzyjająca pogoda łączą się z niezwykłą atmosferą i możliwością poznania wyjątkowej kultury.

 

 

Kalifornia - kultowa mekka surferów

Już ponad sto lat temu Kalifornia była uznawana za kultowe miejsce wśród miłośników surfowania. Tamtejsze plaże, szczególnie Maverick, Venice Beach czy Malibu to przestrzenie o wyjątkowej kulturze surferów, dla których ten sport jest nie tylko odskocznią, ale często sposobem na życie. Ta niezwykła filozofia sprawia, że turyści z całego świata chętnie odwiedzają te niezwykłe plaże i korzystają z unikalnej atmosfery. Wysokie fale są tam gwarantowane!

 

 

Pamiętaj, by przy wyborze odległego kierunku podróży szczególnie dokładnie zwrócić uwagę na wybór odpowiedniej polisy ubezpieczenia turystycznego, które zagwarantuje Ci ochronę w wielu, nieprzewidzianych sytuacjach. Ubezpieczenie turystyczne z Wartą cechuje szeroki zakres ochrony, dający Ci pewność i niezawodność w sytuacji nieprzewidzianych trudności i kłopotów zdrowotnych.

 

 

Wyspy Kanaryjskie - surfing na każdym poziomie zaawansowania

Leżące po zachodniej stronie kontynentu afrykańskiego Wyspy Kanaryjskie są często wybieranym kierunkiem podróży nie tylko turystów, chcących poopalać się na niezwykłych plażach. łatwo dostępne dzięki częstym kursom lotniczym Wyspy Kanaryjskie to raj dla surferów. Najlepiej korzystać z tego sportu w okresie jesienno-zimowym, gdy na Wyspach Kanaryjskich będą najbardziej sprzyjające surfowaniu warunki. Fuerteventura, wulkaniczna wyspa jest szczególnie polecaną destynacją dla początkujących miłośników surfowania, natomiast wyspa Lanzarote skusi niejednego doświadczonego surfera.

Hawaje - tam warto posurfować

Trudno zdecydować, który spośród popularnych kierunków podróży dla miłośników surfowania powinien znaleźć się jako ostatni punkt niniejszego zestawienia. Mając do wyboru egzotyczne, rajskie Bali, niezwykłą Australię, wybrzeże Meksyku lub Costa Rica należy wybrać Hawaje. Te wyjątkowe wyspy o unikalnej kulturze pozwolą ci nie tylko skorzystać z uroków sportów wodnych, w tym surfingu, ale zachwycą Cię swoją magią.

 

 

Wyspa Oahu jest idealna dla surferów początkujących, natomiast Maui sprawdzi się wtedy, gdy jesteś doświadczonym amatorem zmagań z falami. Wyjątkowe, egzotyczne krajobrazy i wysokie fale pozwolą Ci odetchnąć od rutyny i zdystansować się od problemów. Jeżeli poszukujesz spokojniejszych plaż na Hawajach warto odwiedzić Kauai. Zadbaj o wybór odpowiedniego terminu wyprawy, by maksymalnie wykorzystać warunki pogodowe.

 

[Artykuł sponsorowany]

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com