Gdzie na wakacje w Lipcu 2024?

Gdzie na wakacje w Lipcu 2024?

  Gdzie na wakacje w lipcu 2024? Tegoroczne lato ma być ciepłe, słoneczne, ale i burzowe. Przynajmniej w Polsce. Jednak taka przeplatanka pogodowa nie każdemu przypadnie do gustu. Po gwarantowaną słoneczną pogodę trzeba wybrać się na południe Europy. 

Wakacje 2024 w Grecji – raj dla niezdecydowanych

Kto nie ma planów wakacyjnych lub musiał je zmienić w ostatniej chwili, tego na pewno zainteresują oferty wakacji last minute w Grecji. Powód?

Grecja to kraj bardzo niejednorodny, co oznacza tylko tyle, że absolutnie każdy znajdzie tu miejsce na idealny wypoczynek. Jednym słowem: nie wiesz, czego chcesz, to na pewno chcesz Grecji.

Część lądowa to mnogość zabytków z okresu starożytności. Wyspy natomiast kuszą bardzo dużą różnorodnością.

Najpopularniejsza niewątpliwie jest Kreta – uwielbiana między innymi za bajecznie malownicze plaże, ale też dobre warunki do uprawiania sportów wodnych. Z kolei Kos to wyspa dość kameralna, odpowiednia dla osób, które szukają spokojnego wypoczynku.

Na Zakhyntos można podglądać żółwie Caretta i zobaczyć słynną Zatokę Wraku.

Kulinarną wizytówką Grecji są owoce morza, oliwa z oliwek i oliwki. Dania mięsne zwykle przyrządza się na bazie baraniny. W ofercie last minute Tui jest dużo ciekawych ofert wycieczek do Grecji. Można je znaleźć tutaj: https://www.tui.pl/wypoczynek/grecja.

Last minute 2024 w Turcji – jedyny taki kraj na świecie

Doprawdy trudno o drugi tak unikatowy kraj, jak Turcja. Leży na pograniczu Europy i Azji, przez lata był przecinany przez liczne szlaki handlowe, targany wojnami przechodził z rąk do rąk. Przez lata różnorodnych wpływów w Turcji wykształciła się kultura, której nie da się przyrównać do żadnej innej. Jeszcze nieazjatycka, już nieeuropejska. Podobnie jest z lokalną kuchnią – tureckich przysmaków nie da się pomylić z niczym innymi.

Wakacje last minute w Turcji cieszą się ogromną popularnością wśród turystów z całego świata. Magnesem jest pogoda, która w Turcji nigdy nie zawodzi, luksusowe hotele, doskonale zagospodarowane plaże i – nie ma co ukrywać – stosunkowo niskie ceny. Turcja od lat udowadnia, że ekskluzywny wypoczynek nie musi być drogi. Można się o tym przekonać na stronie: https://www.tui.pl/wypoczynek/turcja.

Albania – nowy kierunek na wakacje last minute

Albania jest bezpośrednią sąsiadką Grecji, ale urlop tam nie będzie przypominał greckiego. Przede wszystkim trzeba podkreślić, że to stosunkowo nowa oferta na turystycznej mapie Europy, do Albanii jeździ się od zaledwie kilku dekad. W porównaniu z Grecją jest tam bardzo mało turystów. Natomiast pogoda nie zawodzi i na plażach Albanii można naprawdę dobrze wypocząć.

Albania nie należy do czołówki turystycznych kierunków Europy, ale dzielnie toruje sobie drogę na szczyt. Warto się tam wybrać właśnie teraz, póki można się cieszyć dziewiczą roślinnością i kameralnymi plażami. Z pewnością położenie nad Adriatykiem i Morzem Jońskim okaże się asem w rękawie i Albania popularnością dorówna Grecji oraz Chorwacji. Na razie jednak stosunkowo niewiele osób odkryło jej walory, dlatego Albania może być dobrym wyborem dla osób, które szukają ekskluzywnych warunków (hotele i restauracje wybudowano stosunkowo niedawno, już po upadku komunizmu), niskich cen oraz kameralnej atmosfery.

Ofert wakacji w Albanii można szukać tutaj: https://www.tui.pl/last-minute.

 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com