Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich

Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich

Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich

   Ścieżka edukacyjna "Kolorowe Jeziorka" została otwarta 14 maja 2014 r.  W roku 2011 Kolorowe Jeziorka zajęły III miejsce w plebiscycie miesięcznika National Geographic Traveler  - "7 nowych cudów Polski".

 

 

Kolorowe jeziorka w Rudawach Janowickich 11

 

 

   Ścieżka wiedzie wzdłuż zielonego szlaku prowadzącego od Wieściszowic, w kierunku Wielkiej Kopy, do Rędzin. Na trasie umieszczono siedem tablic informacyjnych, prezentujących największe atrakcje tego terenu. Można z nich się dowiedzieć, m.in o historii górnictwa, sposobie w jaki powstały sztolnie i Kolorowe Jeziorka, a także przeczytać ciekawe informacje o ekosystemie Rudawskiego Parku Krajobrazowego. Przejście ścieżki dydaktycznej zajmuje ok. 2 godzin. Jej długość wynosi 3 km, a różnica wzniesień do pokonania to tylko 200 m.

 

 

Kolorowe jeziorka w Rudawach Janowickich 16

 

 

W sezonie miejsce jest chętnie odwiedzane i można spodziewać się dużych tłumów. Po sezonie a zwłaszcza w jesienne, pogodne weekendy także jeziorka wzbudzają duże zainteresowanie. Najlepszym okresem jest oczywiście jesień i dni w tygodniu. Parking znajduje się tuż przy wejściu na teren parku. Po drodze mijamy wiele parkingów i tablic informujących że to parking przy jeziorkach. Cena 10 zł od samochodu. Wstęp na teren jeziorek jest bezpłatny.

 

 

Kolorowe jeziorka w Rudawach Janowickich 2

 

 

kliknij w mapę i zobacz położenie oraz drogę dojazdu:

 

 

 

Przy Kolorowych Jeziorkach turyści mogą skorzystać z pola namiotowego i campingowego. Teren biwakowy wyposażony został także w toaletę i umywalkę, a na miejsce dowożona jest również woda galonowa. Na polu istnieje możliwość podłączenia do prądu urządzeń elektrycznych. Dla motocyklistów przygotowaliśmy specjalną strefę, w której mogą pozostawić swój pojazd, odzież i kask.

Cena: namiot - 30 zł/doba, camper - 30 zł/doba. Cena nie jest uzależniona od ilości osób nocujących w namiocie lub camperze.

 

Po szlakach i terenie Kolorowych Jeziorek można wędrować również z psem. Pupila warto wyposażyć w smycz i zabrać ze sobą worki na nieczystości.

 

Kolorowe jeziorka w Rudawach Janowickich 3

 

Kolorowe jeziorka w Rudawach Janowickich 4

 

Kolorowe jeziorka w Rudawach Janowickich 5

 

Kolorowe jeziorka w Rudawach Janowickich 6

 

Kolorowe jeziorka w Rudawach Janowickich 7

 

Kolorowe jeziorka w Rudawach Janowickich 8

 

Kolorowe jeziorka w Rudawach Janowickich 9

 

Kolorowe jeziorka w Rudawach Janowickich 10

 

Kolorowe jeziorka w Rudawach Janowickich 11

 

Kolorowe jeziorka w Rudawach Janowickich 12

 

Kolorowe jeziorka w Rudawach Janowickich 13

 

Kolorowe jeziorka w Rudawach Janowickich 14

 

Kolorowe jeziorka w Rudawach Janowickich 15

 

 

 

 

opracowanie & foto  Albin Marciniak

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com