Wieża widokowa w Wolinie

Wieża widokowa w Wolinie

Wieża widokowa w Wolinie

  Wieże widokowe rosną niczym grzyby po deszczu niemal w całym kraju. Ich wysyp od kilku lat bardzo zauważalny jest na południu Polski. Niemal każde pasmo górskie ma już swój punkt widokowy. Co do urody czy sensowności powstawania w danym miejscu, zdania są mocno podzielone. Nie przeszkadza to jednak by powstawały kolejne. Zachodniopomorskie także nie pozostaje w tyle, bo i tutaj pojawiła się wieża.

 

 

 Wieża widokowa w Wolinie powstała w 4 miesiące a koszt inwestycji to 4,17 mln zł. Budowa wieży była częścią rewitalizacji Parku Miejskiego w Wolinie. Konstrukcja wieży wykonana została z 250 m3 drewna modrzewiowego. Wysokość wieży to 32 m, a platforma widokowa zlokalizowana jest na wysokości 26 m (42 m n.p.m.). Aby dostać się na szczyt wieży, należy przejść blisko 400 metrów po pochylniach dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

 

 

Wstęp na wieżę jest bezpłatny, jednak obowiązuje limit 50 osób przebywających jednocześnie na wieży. Bramka automatycznie blokuje się po przekroczeniu tej ilości osób. Należy wówczas poczekać na zejście innych, a bramka automatycznie zostanie otwarta (sygnalizacja świetlna).

 

 

Kształt wieży przypomina łódź żaglową, nawiązując do kilkusetletnich tradycji Wolina - miasta leżącego na największej polskiej wyspie o tej samej nazwie. Handel, rybołówstwo a obecnie także turystyka, niezmiennie wiążą Wolin z otaczającymi go akwenami wodnymi i piękną przyrodą, które można podziwiać ze szczytu wieży.

 

 

Wieża widokowa czynna jest od 24 czerwca do 15 września

otwarta w godzinach:

poniedziałek - piątek 9;00 - 19.00

sobota i niedziela 9.00 - 21.00

obowiązuje zakaz wprowadzania psów

 

 

 

 

opracowanie & foto: Albin Marciniak

 

Tuż obok, na Wyspie Wolin, corocznie odbywa się jedna z największych imprez historycznych w Europie.

 

Festiwal Słowian i Wikingów na wyspie Wolin

 
Festiwal Słowian i Wikingów na wyspie Wolin 5
 
 

 

 
 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo [email protected]

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: [email protected]