Sprzątanie w Pieninach
uwaga!

Zgodnie z sugestią Dyrektora Pienińskiego Parku Narodowego Pana Michała Sokołowskiego, sprzątanie Pienin w ramach akcji Czyste Góry Czyste Szlaki, rozszerzamy także na obszar "Małe Pieniny". Teren ten jest objęty ochroną w systemie Natura 2000, kandydat do jednego z siedmiu nowych cudów Polski 2013 - akcji prowadzonej przez National Geographic.


"Czyste Góry Czyste Szlaki - Trzy Korony"

06-08/09 2013


Akcja w 2012r.

a tak było przed akcją w Tatrach
http://www.klubpodroznikow.com/spotkania-i-zloty-podronikow/1165-najwieksze-sprzatanie-tatr-w-historii-Po raz 3 zapraszamy wszystkich w Pieniny. Kolejny rok gdy nasi wolontariusze i pasjonaci gór pojawią się we wrześniu w masywie Trzech Koron.

Zapraszamy już od piątku 6 września do Schroniska Trzy Korony. Tradycyjnie ognisko i nocne wyjście na wschód słońca z Okrąglicy.
W sobotę przejdziemy wszystkimi szlakami prowadzącymi przez masyw Trzech Koron by posprzątać pozostałości po pseudo turystach. Wieczorem ognisko i grillowanie.
Niedziela to dzień gdzie każdy będzie mógł wypocząć aktywnie.
Spływ tratwami czy pontonami na Dunajcu (załatwiamy kajaki) , spacer Drogą Pienińską wzdłuż Dunajca, wycieczka rowerowa przez Słowację czy na pobliskie zamki i zaporę w Czorsztynie.

Idea :
Przy okazji wędrówek po górach, chcemy pomóc naszej przyrodzie i posprzątać Pieniny przynajmniej na  trasach jakimi przejdziemy.
Po sezonie i tysiącach pseudo turystów na szlakach zapewne pozostaną śmieci, które rozkładają się setki czy nawet tysiące lat. Po raz kolejny pokażemy że można inaczej .
Głównym celem jest edukacja i poznawanie naszych pięknych gór. Samo sprzątanie jest wyłącznie elementem dodatkowym a cała akcja ma zwrócić uwagę na problem jakim są wszechobecne śmieci.

Dla osób które zbiorą największą ilość śmieci oraz za najdziwniejsze zebrane "pamiątki" przewidujemy dodatkowe nagrody oraz dyplomy specjalne "Dla Przyjaciela Polskich Gór"
Akcja jest kontynuacją większego projektu "Czyste Góry Czyste Szlaki"

Schronisko jest już na ten termin w całości zarezerwowane dla nas ale jest też możliwość przyjechania z własnym namiotem i rozbicia na łące obok schroniska.
W schronisku znajduje się wypożyczalnia rowerów (25 szt)

noclegi:
Schronisko PTTK Trzy Korony
Sromowce Niżne, ul.Sobczańska 91
34-443 Sromowce Wyżne
Tel: +48 18 262 98 23, +48 609 668 528
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.trzykorony.pl
(także pod namiotami)

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając:
Imię, planowana trasa przejścia (szlak)
forma noclegu (schronisko, namiot lub kwatera w Sromowcach)

Te informacje pozwolą nam jak najlepiej przygotować dla Was noclegi, ognisko, worki na początkach szlaków, upominki dla aktywnych itp.

Nie pobieramy żadnych opłat czy wpisowego !!!
Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek, wyznanie czy kolor skóry !

Każdy uczestnik pokrywa wyłącznie koszty własne (dojazd, nocleg, wyżywienie)

Projekt nie jest dofinansowany z żadnych środków !
Pasjonaci gór pokrywają koszty własne z prywatnych funduszy.


Rozmowy na forum
http://www.klubpodroznikow.com/forum/60-czyste-gory-czyste-szlaki/8833-pieniny-trzy-korony-6-809

Trasa ze Szczawnicy
POL Szlak niebieski.svg –  z Restauracji Parkowej ,  ul. Główna 25 w Szczawnicy, (obok przystani flisackiej) przez przeprawę promową na Dunajcu,  Sokolą Percią: przez Sokolicę, Czertezik, Czerteż na Bajków Groń; POL Szlak niebieski.svg - przez Zamkową Górę, Ostry Wierch i Kosarzyska na szczyt Trzech Koron. Dalej POL Szlak niebieski.svg Przełęcz Szopka, a następnie POL Szlak niebieski.svg/POL Szlak żółty.svg – w dół przez Wąwóz Szopczański do schroniska Trzy Korony w Sromowcach.
z Krościenka:
szlak turystyczny żółty szlak turystyczny niebieski – przez przełęcz Szopka, następnie niebieskim szlakiem przez Siodło (2 h, z powrotem 1:45 h)
szlak turystyczny żółty szlak turystyczny niebieski – przez Zamkową Górę
ze Sromowiec Niżnich:
szlak turystyczny żółty szlak turystyczny niebieski – przez Wąwóz Szopczański na Przełęcz Szopka, następnie szlak niebieski przez Siodło.
szlak turystyczny żółty szlak turystyczny zielony szlak turystyczny niebieski – do wylotu Wąwozu Szopczańskiego, następnie szlak zielony przez Wyżni Łazek na polanę Kosarzyska a stąd szlak niebieski przez Siodło (2 h, z powrotem 1:45 h)
z Czorsztyna:
szlak turystyczny niebieski – przez przełęcz Osice, Macelak, przełęcz Trzy Kopce, przełęcz Szopkę i Siodło.
ze Sromowiec Wyżnych (z przystani flisackiej w Kątach):
szlak turystyczny czerwony szlak turystyczny niebieski – na przełęcz Trzy Kopce (ok. 45 min), skąd dalej niebieskim szlakiem z Czorsztyna
Wszystkie te szlaki turystyczne doprowadzają do skrzyżowania szlaków pod Trzema Koronami na tzw. Siodło. Stąd jeszcze 15 min podejścia na platformę widokową na Okrąglicy. Wstęp w sezonie turystycznym jest płatny i upoważnia również do wejścia na Sokolicę. Przy ładnej pogodzie w sezonie tworzą się tutaj duże kolejki.

Jeżeli są chętni to zapraszamy także do przejścia szlakami przez Mała Pieniny.


dokładny opis szlaku ze Szczawnicy  w formie fotorelacji :


Pieniński Park Narodowy
http://www.pieninypn.pl/

Tak było w 2012r.
http://www.klubpodroznikow.com/spotkania-i-zloty-podronikow/1397-czyste-pieniny


fotorelacja z 2012r.
www.klubpodroznikow.com/czyste-gory-czyste-szlaki-trzy-korony


zaprasza
partner akcji 2013


http://www.pttk.pl/grafika/logo_pttk_jpg.jpg

patronat medialny

NG_2012-10-04.jpg

nasze akcje wspierają:http://www.traseo.pl/img/layout/logo.pnghttps://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/533697_663785996982289_1022639990_n.jpg

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com