czyste Pieniny 2012

czyste Pieniny

 

Sprzątamy Pieniny !

 "Czyste Góry Czyste Szlaki - Trzy Korony"
7-9.09 2012
To impreza przygotowana przez Klub Podróżników Śródziemie i Schronisko "Trzy Korony" w sercu Pienin . 
Idea :
Przy okazji wędrówek po górach, chcemy pomóc naszej przyrodzie i posprzątać Pieniny przynajmniej na  trasach jakimi przejdziemy.
Po sezonie i tysiącach pseudo turystów na szlakach zapewne pozostaną duże ilości śmieci, które rozkładają się setki czy nawet tysiące lat. Po raz kolejny pokażemy że można inaczej .
Dla osób które zbiorą największą ilość śmieci oraz za najdziwniejsze zebrane "pamiątki" przewidujemy dodatkowe nagrody oraz dyplomy specjalne "Dla Przyjaciela Polskich Gór"
Akcja jest kontynuacją większego projektu gdzie punktem kulminacyjnym w 2012 roku było
"Największe Sprzątanie Tatr w Historii"


Tak bawiliśmy się dokładnie przed rokiem
http://www.klubpodroznikow.com/forum/9-wyjazd-na-weekend/3571-pieniski-rajd-na-zakoczenie-lata-i-v-zlot-podro?limit=6&start=54


 
Część zadowolonej ekipy


Szlaki - Kalkulator czasu przejścia szlaków z wielu kierunków na:
Trasa  dla Turystów Górskich prowadząca ze Szczawnicy
POL Szlak niebieski.svg –  z Restauracji Parkowejul. Główna 25 w Szczawnicy, (obok przystani flisackiej) przez przeprawę promową na Dunajcu,  Sokolą Percią: przez Sokolicę, Czertezik, Czerteż na Bajków Groń; POL Szlak niebieski.svg - przez Zamkową Górę, Ostry Wierch i Kosarzyska na szczyt Trzech Koron. Dalej POL Szlak niebieski.svg Przełęcz Szopka, a następnie POL Szlak niebieski.svg/POL Szlak żółty.svg – w dół przez Wąwóz Szopczański do schroniska Trzy Korony w Sromowcach.
dokładny opis szlaku ze Szczawnicy  w formie fotorelacji :

 
 
szlak turystyczny żółty szlak turystyczny niebieski – przez przełęcz Szopka, następnie niebieskim szlakiem przez Siodło (2 h, z powrotem 1:45 h)
szlak turystyczny żółty szlak turystyczny niebieski – przez Zamkową Górę
szlak turystyczny żółty szlak turystyczny niebieski – przez Wąwóz Szopczański na Przełęcz Szopka, następnie szlak niebieski przez Siodło.
szlak turystyczny żółty szlak turystyczny zielony szlak turystyczny niebieski – do wylotu Wąwozu Szopczańskiego, następnie szlak zielony przez Wyżni Łazek na polanę Kosarzyska a stąd szlak niebieski przez Siodło (2 h, z powrotem 1:45 h)
szlak turystyczny niebieski – przez przełęcz Osice, Macelak, przełęcz Trzy Kopce, przełęcz Szopkę i Siodło.
ze Sromowiec Wyżnych (z przystani flisackiej w Kątach):
szlak turystyczny czerwony szlak turystyczny niebieski – na przełęcz Trzy Kopce (ok. 45 min), skąd dalej niebieskim szlakiem z Czorsztyna
Wszystkie te szlaki turystyczne doprowadzają do skrzyżowania szlaków pod Trzema Koronami na tzw. Siodło. Stąd jeszcze 15 min podejścia na platformę widokową na Okrąglicy. Wstęp w sezonie turystycznym jest płatny i upoważnia również do wejścia na Sokolicę. Przy ładnej pogodzie w sezonie tworzą się tutaj duże kolejki.

Trasa Rajdu dla uprawiających Nordic Walking
prowadząca ze Szczawnicy wzdłuż Dunajca po stronie  Słowacji
POL Szlak niebieski.svg – od Restauracji Parkowej w Szczawnicy,  (obok przystani flisackiej) a następnie prowadząca  wzdłuż Dunajca po  po słowackiej stronie" i Czerwony Klasztor,
do schroniska Trzy Korony w Sromowcach.

 


Trasa oraz temat Nordic Walking

Trasa rowerowa

Pętla Pienińska ze startem w Szczawnicy przez Zaporę w  Sromowcach Wyżnich do schroniska Trzy Korony
Trasa: Szczawnica – schronisko PTTK Orlica – przejście graniczne piesze i rowerowe na Słowację nad Dunajcem pod Leśnicą – droga rowerowo-piesza przełomem Dunajca – Czerwony Klasztor (Červený Kláštor) – drogowe przejście graniczne do Polski Lysá nad Dunajcom/Niedzica – zamek w Niedzi­cy – Sromowce Wyżne – Czorsztyn – Krośnica – Grywałd – Krościenko – Sromowce Niżne
Jest możliwość wypożyczenia rowerów w schronisku
Koszt wynajęcia rowerów w specjalnych niskich cenach dla uczestników akcji.


Bardzo prosimy i gorąco namawiamy do zabrania wszelakich instrumentów muzycznych.
Zapraszamy do wspólnej zabawy i śpiewogrania przy ognisku.  Zabierzcie czołowki czy latarki.
Dla zwycięzców oczywiście nagrody i dyplomy.Mapa ze szlakami w Pieninach  http://www.szczawnica.na-pulpit.pl/szlaki-turystyczne-duze.JPG
http://www.pieniny.com/uploaded/mapapienin.png

Z Trzech Koron roztacza się niesamowity widok, a tak wygląda panorama 360o z opisanymi szczytami (10 041 × 1174 pikseli)

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7a/Panorama_z_Trzech_Koron_a2.jpg

Na mecie  czekać będzie tradycyjne góralskie ognisko oraz grill.  W budynku schroniska jest wszystko czego do szczęścia potrzeba czyli bar, restauracja z jedzeniem na każdą kieszeń, świetlica z TV, węzeł sanitarny itp., a w odległości kilkuset metrów jest także bacówka i sklepy.Nie pobieramy żadnych opłat czy wpisowego !!!
Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek, wyznanie czy kolor skóry !
Koszty uczestnicy ponoszą indywidualnie: dojazd, posiłki, noclegi, bilety wstępu itp. każdy opłaca wg własnego zapotrzebowania i przysługujących zniżek.

Rezerwacji noclegów w schronisku należy dokonywać indywidulanie, zaznaczając że chodzi o rezerwację  na hasło  "Czyste Góry Czyste Szlaki - Trzy Korony"”
i  uczestnicy mają pierwszeństwo w rezerwacji.
Schronisko PTTK Trzy Korony
Sromowce Niżne, ul.Sobczańska 91
34-443 Sromowce Wyżne
NIP 552-160-64-52
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Schronisko u podnóża Trzech Koron
Proponujemy i polecamy noclegi na polu namiotowym, przygotowanym specjalnie na naszą imprezę w cenie 7 pln za namiot i 3 pln za osobę.
Dla lubiących wygodę schronisko oferuje noclegi w pokojach.
Schronisko położone jest w Pieninach u stóp najsłynniejszego szczytu Trzy Korony - od którego też wzięło swą nazwę. Z okien Schroniska rozciągają się malownicze widoki na wspomniany szczyt, przełom Dunajca, Czerwony Klasztor oraz Tatry Bielskie po Słowackiej stronie. Wyglądając przez okno można zobaczyć spływające flisackie tratwy.
Schronisko oferuje tanie noclegi w Pieninach. 50 miejsc noclegowych w 17 pokojach 2, 3, 4 i 5 osobowych. Wszystkie pokoje są z łazienkami.
Ilość miejsc ograniczona !
Noclegi można rezerwować do końca sierpnia a po tym terminie nie gwarantujemy wolnych miejsc!
Decyduje kolejność zgłoszeń na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
w e-mailu należy podać imię, nazwisko, nick z rejestracji na stronie Klubu Podróżników Śródziemie, telefon kontaktowy, planowana forma uczestnictwa (trasa górska (prosimy o podanie planowanego szlaku) , nordic walking, rower, dojazd na miejsce) forma noclegu.
Zarezerwuj miejsce w schronisku (lub na  polu namiotowym) i wyślij maila ze zgłoszeniem. To wszystko aby świetnie bawić się z nami !
Wieczorne slajdowiska na dużym ekranie oraz opowieści zaproszonych podróżników są już tradycją naszych imprez a Was prosimy o zabranie gitar i dobrego humoru.

 

Nasze akcje sprzątania na szlakach :
Tatry: http://czystetatry.pl/
Babia Góra fotorelacja
Luboń Wielki fotorelacja
Turbacz fotorelacja
Śnieżnica, Ćwilin fotorelacja
Beskid Wyspowy - MOGIELICA fotorelacja
Piknik i sprzątanie szlaków w Ojcowie fotorelacja


Organizator

 

 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com