Zakrzówek - Śródziemnomorski raj w Polsce

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #12369 przez BALKANDRIVER
hehe - Beata, ja już kilka lat temu wkręcałem znajomych, że na weekend kopsnąłem się do Chorwacji - podstawiając zdjęcia z Zakrzówka :)

I się nie jorgnęli !!!

BALKANDRIVER

"Podróże są zabójcze - dla uprzedzeń, fanatyzmu i ciasnoty umysłowej."- Mark Twain

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #12361 przez BeataF
Białe skały, błękitna woda, a na dnie zatopione autobus i samolot. To jedno z najlepszych miejsc do nurkowania w Polsce. Zakrzówek - laureat plebiscytu "7 nowych cudów Polski"

Zakrzówek należy do krakowskiej dzielnicy Dębniki, powstał w 1990 r. poprzez zalanie wapiennego kamieniołomu. Dwa zbiorniki łączy wąski przesmyk i choć kąpiel tam jest oficjalnie zabroniona, mało kto zwraca na to uwagę. To samo dotyczy skoków z okolicznych skał. Sprzyja temu głębokość zalewu – przekraczająca 30 m.

Akwen jest dokładnie spenetrowany przez nurków, a bazę Kraken uważa się za jedną z najlepszych w Polsce. Widoczność sięga nawet 15 m, a na dnie zatopione są skarby: autobus i samolot! Nurkować można równie dobrze latem, co zimą. Na chłód jest wypróbowana recepta – grzane wino z przyjaciółmi na krakowskim rynku.

www.national-geographic.pl/traveler/artykuly/pokaz/zakrzowek/

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.581 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com