Kry i góry lodowe w Polsce! :-)

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #2397 przez BALKANDRIVER
Hi, hi, hi,hi,

Miałem taki plener parę lat temu, właśnie w Świnoujściu.
Wszystko skute lodem, zima, jak skurczybyk, więc polazłem w morze, foty, psoty, takie tam...
I przekonałem się, jak wpadłem w morską toń...

Gdzieś lód nie był tak gruby, no i co się ratuje? Nie siebie, tylko sprzęcicho. Więc wszystko powyżej głowy i ... wpadłem po pachy w nasze kochane morze.
Do auta miałem 40 min, zanim dotarłem, byłem skrzepniętym lodowym soplem, chrzęściłem, niczym średniowieczny woj.
W hotelu szybka reanimacja gorącą kąpielą i masą wysokooktanowego trunku.
Następnego dnia zrealizowałem swoje służbowe zadanie, ale powrót do Krakowa był już ekstremalny.

Zimna woda zrobiła swoje - na promie raczyłem zasnąć za kierownicą (to była 1 oznaka słabości), dalej było już tylko gorzej - gorączka na wysokości Gorzowa miała ok. 39`C, po wtoczeniu się do domu nie wiedziałem, w jakim świecie żyję (jeszcze żyję?). Termometr się skończył.
Był to najszybszy mój przejazd na tej trasie. Średnia wyniosła ponad 100km/h. Wiedziałem, że albo dojadę, albo zalegnę gdzieś w rowie. Więc but do przegrody!
Dojechałem.

No, ale Albin nie proponuje takich extremów, a i ocieplenie klimatu :unsure: skutkuje większą pokrywą lodową, więc się nie zniechęcajcie!

BALKANDRIVER

"Podróże są zabójcze - dla uprzedzeń, fanatyzmu i ciasnoty umysłowej."- Mark Twain

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
13 lata 3 miesiąc temu #2393 przez Albin
Dobry temat na plener foto a mróz będzie jeszcze sporo trzymać.... może uda się przejść z Molo w Sopocie na Hel :laugh:

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Autor
  • Gość
  • Gość
13 lata 3 miesiąc temu #2392 przez
Szansa dla marzących o polarnych wyprawach w klimatach Arktyki lub Antarktyki.
Jak donosi rmf.pl mróz zamroził Bałtyk.
Pokrywa lodowa ma miejscami kilka metrów grubości.
W Kołobrzegu można suchą stopą przejść nawet 50 m wgłąb morza.
W Międzyzdrojach z kolei można podziwiać zamarznięte kry i góry o fantastycznych nieraz kształtach.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.432 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com