Chamonix - Aiguille du Midi

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #11533 przez raven
Hej!
Karolcia, super wakacje :) , i piękne fotki, można się chociaż na chwilę przenieś w tamte miejsca...

rAFAŁ

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #11532 przez Gaja
Byłam, polecam, co prawda nie weszłam do szklanej platformy, bo to już za wiele jak dla mnie, ale widoki nawet z mostku czy też z restauracji jest niesamowity! Warty czekania na kolejkę (około 2 h) i podróży, która jest dość długa ale niesamowita - gdy niebo jest lekko zachmurzone a kolejka ciągnie się po linach do góry to w pewnym momencie nie widać nawet celu podróży - niezapomniane przeżycia!
Ostatnia9 lata 8 miesiąc temu edycja: Gaja od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #11403 przez zkarola
Podczas wakacji w Szwajcarii odwiedziłam znajdujące się blisko granicy - miasto Chamonix we Francji, by spojrzeć na Mont Blanc... Dobrym do tego punktem wydaje się być szczyt oddalony 8 km od szczytu Mont Blanc, a mianowicie Aiguille du Midi o wysokości 3842m n.p.m. Po raz pierwszy zdobyty przez polskiego alpinistę i poetę Antoniego Malczewskiego wraz z Jean-Michelem Balmatem i pięcioma innymi przewodnikami 4 sierpnia 1818 roku.

Na szczyt który można wjechać kolejką. Koszt kolejki to 56 Euro w dwie strony. Kolejki w okresie wakacyjnym podobno są duże, nawet do 2h czekania, można zarezerwować także bilet przez internet.
Ja trafiłam na czas, gdzie akurat nie było dużo ludzi, czekałam 10min:)

Górska droga ze Szwajcarii do Chamonix





Obrzeża Chamonix:




Już go widać:) Mont Blanc




Aiguille du Midi


Kasy, informacja turystyczna itd.




Stacja pośrednia




Codziennie sprawdzana pogoda by trafić na słońce i udało się, choć okno pogodowe trwało do 14






Korytarze do poszczególnych platform widokowych












Czuć wysokość..choć tu jeszcze nie tak bardzo jak..


tam na szczycie, w szklanym pudełku:)


Szklana platforma widokowa "Le Pas dans le Vide"
Alpy pod stopami. "Krok w pustkę" - na wysokości 3842 m






















lh6.googleusercontent.com/-NnG5c3hVTQ8/U...281%2529_Default.jpg















Ostatnia9 lata 8 miesiąc temu edycja: zkarola od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.522 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com