Co zwiedzićw Porto i Lizbonie ?

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu #6933 przez Albin
Wracając z Lizbony, na lotnisku i potem w samolocie pojawiła się nasza gwiazda Edyta G.
Nie będę opisywał sposobu jej zachowania przed wejściem na pokład i ceregieli z tym związanych ale potwierdza to "sodówę" .
Skoro mieszka w Lizbonie i często tam lata to powinna pogodzić się z faktem ze w samolocie będzie też wiele innych osób a nie ona sama i nierozpoznawalna...
.

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Załączniki:

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #6924 przez Albin
5 dni, 6 lotów i tyleż portów lotniczych. Paryż i wieża Eiffla widziana w nocy z samolotu wbiła się w pamięć bardzo. Porto nocą także bajecznie kolorowe i jak dla mnie zdecydowanie ciekawsza niż Lizbona. Smakoszem win nie jestem dlatego zamiast degustować codziennie po kilka razy ja sprawdzałem smak lokalnego beera :laugh: ale za to w bagażu kilka butelek Porto się znalazło.
około 2 tys zdjeć zajmie mnie na jakiś czas i będzie na kilkanaście różnych reportaży. Same lotniska jak i wnętrza samolotów z widokami z nich także mogą kilka osób zainteresować.
. okolice piwnic z winami :laugh:
. jak to nad oceanem
. Porto w dzień
. i wieczorem .


A na więcej niestety musicie nieco poczekać bo zdjęć jest ogrom.... a pogoda znowu się udała ... :woohoo:

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Załączniki:
Ostatnia11 lata 6 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
11 lata 6 miesiąc temu #6923 przez
zkarola napisał:

Zdjęcia już wkrótce, bo dopiero co zrzuciłam plecak ...

A szczególnie to wino... ;-)

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu #6922 przez zkarola
Wróciliśmy. Miejsca cudowne. Porto, małe wioski pod Porto, Lizbona, wino, Ocean, wino , zwiedzanie, wino, itd..:)
Zdjęcia już wkrótce, bo dopiero co zrzuciłam plecak ...

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #6915 przez drugi_po_Bogu
W Porto nie byłem.
W Lizbonie koniecznie Belem (warto zapłacić za wstęp do klasztoru hieronimitów i odstać po babeczkę pasteis de nata w najsłynniejszej cukierni, bo jest fenomenalna), Alfama i Bairro Alto. Na Bairro Alto - wieczorem: mnóstwo knajp, absolutnie fenomenalne imprezy, łatwo się nawalić :) Wcześniej polecam miradouro de Santa Catarina właśnie na Bairro Alto - każdy wam je wskaże - super atmosfera, piwko, świetny widok, mnóstwo zakręconych ludzi.
A przejażdżka raz windą i tramwajem wskazana :)
przewodnik.onet.pl/reportaze/wszystkie-t...4020027,artykul.html
Ostatnia11 lata 6 miesiąc temu edycja: drugi_po_Bogu od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
11 lata 6 miesiąc temu #6914 przez
w Porto i Lizbonie wystarczy, ze sie zgubicie, wszedzie jest pięknie :)

a trochę konkretniej, to w Porto koniecznie trzeba zwiedzić jakąś winnice! ja wTaylorsie i 5letnieli punt porto u nich jest przecudownie pyszne!

co do Lizbony, to nie dajcie się namówić na przejażdzkę tramwajami, drogie i krótka przejażdżka, lepiej przejść się na nogach:)
na pewno trzeba wieczorami zaliczyć Miradores, czy punkty widokowe, są oznaczone w każdym przewodniku i na mapach :P
obowiązkowo Belem - dzielnica Lizbony, co do Oriente - nowoczesna dzielnica z oceanarium, to jak będziecie mieli czas, można zobaczyć, ale ja wolałabym jechać do Cascais na plażę (jedzie się pociągiem)

powodzenia i zazdroszczę!

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.556 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com